Hatay’da Nerede Kalınır?

588cea8d18c77317cc2c6570

Akdeniz Bölgesi’nin en güzel şehirleri arasında yer alan Hatay köklü tarihi, kültürel özellikleri ve dillere destan mutfağı ile misafirlerine unutamayacakları bir seyahat deneyimi yaşatmaktadır. Hatay otellerinin büyük bir kısmı merkezde yer almaktadır. Şehirde konaklamak isteyenler en çok Antakya merkez otellerini ve İskenderun otellerini tercih etmektedir. Her türlü donanımı ve konforu bir arada bulabileceğiniz Hatay otelleri kentin turizme açılmasıyla gün geçtikçe hizmet kalitesini yükseltmektedir. Dört ve beş yıldızlı otellerin yanı sıra bütçenize daha uygun olmasını isterseniz kent otelleri ve butik otelleri tercih edebilirsiniz. Waxwing Hotel Antakya, Saray Caddesi’nde yer alan şehrin nezih otellerinden biridir. Tarihî yerlere yürüme mesafesindeki konumunun yanı sıra zengin yemek ve içecek seçenekleri ile de öne çıkmaktadır. Çankaya Konakları Antakya’da konaklayabileceğiniz bir diğer tesistir. Tarihî bir konağın restore edilmesiyle otele dönüştürülen tesis Kurtuluş Caddesi’nde yer almaktadır.

Hatay’a yaz aylarında gelmeyi düşünüyorsanız tertemiz denizi ve uzun kumsalları ile en çok rağbet gören yerlerden biri olan İskenderun’u tercih edebilirsiniz. İskenderun turistik beldeleri ile tatilseverlerin tüm ihtiyaçlarına karşılayan Hatay’ın en güzel ilçelerindendir. RamadaİskenderunHarbour deniz gören odaları, kusursuz ve güler yüzlü hizmeti ile İskenderun’da gönül rahatlığı ile konaklayabileceğiniz bir tesistir. La Perla Boutique Hotel 115 yıllık tarihi bir yapının restore edilmesiyle hayat bulan İskenderun’daki kaliteli tesislerden biridir. Hem sahile hem de Hatay’a yakın olan İskenderun otellerinde hiçbir ulaşım sıkıntısı yaşamadan konaklamanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Hatay’da uygun fiyatlı konaklama seçeneklerinden bir diğeri ise Antakya Öğretmenevi’dir. Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Antakya Öğretmenevi şehirlerarası otobüs terminaline 5 km, havalimanına ise 30 km uzaklıktadır. Tesis öğretmen ve kamu görevlilerinin yanı sıra sivillerin de hizmetindedir. Kentte yer alan bir diğer devlet misafirhanesi Hatay Polis Evi’dir. Atatürk Caddesi’nde yer alan Hatay Polis Evi’nde kahvaltı ve alakart yemek servisi mevcuttur. Hatay merkezdeki otel fiyatları ilçelere oranla biraz daha yüksek olmakla birlikte kış döneminde oldukça uygun fiyatlara konaklama imkanı bulabilirsiniz. İskenderun otellerinde ise Akdeniz bölgesindeki otellere göre çok daha uygun fiyatlara konaklama şansı elde edebilirsiniz. Özellikle yaz döneminde otellerin doluluk oranları yükseldiği için erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Doğaseverler için Hatay’da kamp yapılabilecek yerler de mevcuttur. Arsuz ilçesine dokuz km mesafede yer alan Orient Camping’de kendi çadırınızı getirip doğa ile iç içe konaklama yapabileceğiniz gibi günlük bungalow da kiralayabilirsiniz. Denize 400 metre mesafede bulunan tesiste her türlü doğa sporunu yapma imkanı bulabilirsiniz. Hatay şifalı suları ile de ünlü bir şehirdir. Solunum yolu rahatsızlıkları ve cilt hastalıklarının tedavisi için her yıl yüzlerce kişi tarafından tercih edilen Hatay termal otelleri dinlenmek ve sağlık bulmak isteyenlerin hizmetindedir.