Hatay’daki Festivaller

Hatay’da düzenlenen etkinliklere göz atarsanız gezinizde hem farklı deneyimler edinebilir hem de daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hatay’da düzenlenen etkinliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Akçalı Yumurta Bayramı

Hatay’ın en eski şenliklerinden biri olan Akçalı Yumurta Bayramı her yıl mart ayının son günüArsuz ilçesinde düzenlenmektedir. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının güçlenmesini amaçlayan şenlikte yemek ikramları yapılarak çeşitli gösteriler düzenlenir.

Evvel Temmuz Festivali

Her yıl temmuz ayında Hatay’ın Samandağ ilçesinde düzenlenen Evvel Temmuz Festivali bir hafta boyunca paneller, gösteriler ve konserlerle coşku dolu anlara sahne olmaktadır. Festivalde satranç turnuvaları ve sergiler de düzenlenirken yöresel yemek ikramı da yapılmaktadır.

Uluslararası Antakya Film Festivali

Her yıl aralık ayında düzenlenen Antakya Film Festivali’nde en iyi kısa film, en iyi belgesel, en iyi film dallarında ödüller dağıtılırken Türk sinemasına emek vermiş sanatçıların da katılımıyla film gösterileri yapılmaktadır.

İlk Kurşun Kültür, Sanat ve Turunçgil Festivali

Dörtyol Belediyesi tarafından her yıl aralık ayında düzenlenen festivalde Dörtyol ilçesinin tanıtımının yanı sıra ilçede yetişen narenciyenin önemini vurgulamak amacıyla konserler ve gösteriler eşliğinde eğlenceli anlar yaşanmaktadır.

*Her festivalin tarihi kendi sitesinden yolculuk öncesi teyit edilmelidir.