İğneada’da Gece Hayatı  

İğneada’da Türkiye’nin güneyindeki tatil rotalarında yaşayabileceğiniz gibi bir gece hayatı yaşamak pek mümkün olmayacaktır çünkü belde çok kalabalık değildir ve eğlence sektörü gelişmemiştir. Hareketli bir gece hayatı yerine daha çok kafa dinlemek isteyenleri cezbedecek yaşam şekline sahip bir yerdir. Fakat akşam olup yemek vakti geldi mi beldede gidebileceğiniz çok sayıda lokanta bulabilirsiniz. Bu lokantaların hepsi Trakya mutfağı başta olmak üzere tüm Anadolu mutfaklarının lezzetini siz müşterilerine sunar. Onlarca kafe seçeneği arasından bir seçim yaparak hafif müzik dinleyebilir, sahilde yürüyüş yaparak beldenin muhteşem sakinliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle İğneada’nın merkezinde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda birçok kafe ve restoran görebilirsiniz. Bunlardan en önemlileri Birtat Et Lokantası, Deniz Restaurant, Korfi Koleba Cafe & Bar, Seyran Kebap Salonu, Anıl Cafe & Çay Bahçesi ve Yeşil Elma Cafe’dir. Ayrıca Liman Mevkii’ndeki İğneada Liman Restaurant, Şahin Tepesi Restaurant, Özge Restaurant ve Meydan Et Lokantası’nda da keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. İğneada’daki Kardeşler Restaurant, Karadeniz Lokantası ve Kasap Ocakbaşı Restaurant da yeni müşterilerini bekliyor olacak. Size özel önerimiz İğneada’nın Hamdibey Köyü’nde bulunan ve Beyoba kısa adıyla hizmet sunan Hamdibey-Sislioba Ziyaretçi Merkezi’nin yemeklerini tatmanızdır. Yemekten sonra eğlenmek istediğiniz takdirde Longoz Disco & Bar, Pulley Disco & Bar, Flight Disco & Bar’a gidebilirsiniz. Gece geç olmadan herkesin evlerine çekildiği bu sakin beldede sizin de saat geç olmadan konakladığınız tesise dönmenizi tavsiye ederiz.

Kamp alanlarında çadırında veya karavanında kalacak olan turistler elbette kamp alanının havasına uygun gece geçireceklerdir. Kampçılar arasında tüm işler ortaktır. Genelde kampçılar arasında kısa sürede samimi ortam kurulabildiğinden ötürü bulaşığı asla tek başınıza temizlemeyeceğiniz gibi yemeği de tek başınıza yapmazsınız. Dayanışma ve yardımlaşma vardır. Tüm gün beraber çalışılıyorsa elbette akşam da beraber eğlenilecektir. Her akşam kamp ateşi yakılır, şarkılar söylenir. Sesi güzel biri mutlaka çıkar belki bir türkü tutturur belki yabancı bir şarkı söyler. Mutlaka oyunlar oynanır, beraber içilir ve çok keyifli vakit geçirilir. Siz hayatınızda ilk kez kamp yapacaksanız önce kim ne yapıyor, iş bölümü nasıl yönetiliyor diye gözlemleyebilirsiniz. Kısa süre içerisinde ortama ayak uydurduğunuzu görecek ve daha önce hayatınızda hiç görmediğiniz insanlarla kamp ortamında nasıl samimi bir ortamda bulunduğunuzu fark edeceksiniz. Dolayısıyla akşamları da bu kişilerle ve kendi arkadaşlarınızla çok eğlenceli vakit geçireceksiniz. Üstelik kampçılar olarak gündüz o kadar yer keşfedeceksiniz ki akşam olduğunda yorgunluğa yenik düşüp erkenden uyumanız da mümkündür.

İster merkezde bir balık lokantasında yemek yiyin ve bir kulüpte müzik dinleyin, ister kamp alanlarında kamp kurun ve diğer kampçılarla vakit geçirin, emin olduğumuz şey, İğneada’da gündüzleri olduğu gibi geceleri de çok eğlenceli geçireceğinizdir.