Google+

Arama formu

Isparta’ya Ne Zaman Gidilir?

Isparta’ya Ne Zaman Gidilir?

Isparta ş hrinde bir çok konaklama seçeneği var. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Ramada By Wyndham Isparta, Barida Hotels, Eskiciler Konağı Nis Hotel.gibi otelleri tercih edebilirsiniz

Isparta otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Isparta otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Akdeniz bölgesinde bulunan Isparta’da konumu itibariyle hem Akdeniz iklimi hem de karasal iklim görülebilmektedir. Kış aylarını serin ve yağışlı geçiren Isparta’da yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Güney bölümü Akdeniz iklimini gösterirken kuzeye doğru çıktıkça karasal iklim kendini göstermektedir. İkliminden dolayı burayı gezmek için en ideal zaman ilkbahar ayları olan nisan ve mayıs olacaktır. Hem sıcaktan bunalmadan hem de serin yağmuruna yakalanmadan gezmek isteyenler nisan, mayıs ve haziran aylarını seyahatleri için seçebilirler.

Şehre gül hasadına katılmak ya da gül bahçelerini gezmek için gelenler mayıs ayından başlayan ve hazirana kadar devam eden dönemde buraya gelebilirler. Lavanta bahçelerini gezmek için gelenler ise temmuzdan başlayıp ağustosta biten hasat dönemine katılabilirler. Ancak hatırlatalım şehir özellikle bu iki dönemde hem yurt içinden hem de yurt dışından binerce misafir ağırlamaktadır. Gitmeden önce konaklama yerlerinizi ayarlamakta fayda olduğunu hatırlatmak isteriz.


Isparta Turları