Kahramanmaraş’ta Nerede Kalınır?

Kahramanmaraş şehir merkezinde konaklayabileceğiniz çeşitli oteller bulunmaktadır. İl merkezi ve ilçelerde her zevke ve her bütçeye göre çok çeşitli otel opsiyonları olduğunu maalesef söyleyemeyeceğiz. Mevcut imkânlar içerisinde ise şehir otelciliği konusunda adını duyduğumuz Ramada ve Hilton en bilindik ve hizmet kalitesi nispeten standart olan otellerdir. Ramada Plaza Hotel şehirden biraz daha uzakta olmasından dolayı şehir merkezine ulaşmak için bir taşıt kullanımına gereksinim duyacağınızı unutmayın. Hampton by HiltonHotel ise merkezi konumu ile şehir merkezinde yapacağınız gezintilerde yürüyerek ulaşım kolaylığı da sağlayacaktır. Bu durum da avantaj olarak değerlendirilebilir. Ayrıca Kahramanmaraş il merkezinde Kentpark ExclusiveButik Otel, Otel Germanicia gibi oteller de konaklama opsiyonları arasında yer almaktadır. Kahramanmaraş Ilıca kasabasında bulunan kaplıcalardan da yararlanmak isteyen okuyucularımız için yine Ilıca kasabasında bulunan tesislerde de konaklayabilir. Bölgede gelişmiş bir konaklama kültürü bulunmadığından pansiyon ve apart otel tarzı yerler tercih edilebilir. Haliloğlu Apart Otel, Şerife Hatun Apart Otel gibi alternatifler bu bölge için değerlendirilebilir.

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Kahramanmaraş’ta tahmin edilenin üzerinde doğal güzellikler bulunmaktadır. Bu sebeple doğa sporları için bölgeye gelen ya da seyahat planının konaklama kısmını doğada gerçekleştirmek isteyenlere hizmet veren kamp alanları da bulunmaktadır. En meşhur olanı Başkonuş Yaylası’nda yer alan tesis. Kahramanmaraş’tan yaklaşık 50-60 kilometre uzaklıkta ve 1.850 metre rakımda bulunan yayla yazın da serin olduğu için tercih edilebilir. Tesiste bungalov konaklama imkânının yanı sıra çadır kurulabilecek alanlar da bulunmaktadır. Karavan ile seyahat ediyorsanız bu tesise karavanınızla da gelebilirsiniz. Başkonuş Yaylası yaz kış doğa ile iç içe olmak isteyen konuklarını ağırlamaktadır. Kışın karlar altında da yazın güneşin pırıltısıyla da harika görünen bu yayladaki dağ evlerinin kapasitesi sınırlı olduğundan gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Kahramanmaraş çok fazla kültürü topraklarında barındırdığı için ilçelerinde de çok fazla değer barındırmaktadır. Örneğin Elbistan’da yer alan Ulu Camii, Himmet Baba CamiiveTürbesi, Kız Kalesi gibi yerleri görmek için gittiyseniz buradaki Elbistan Park Otel konaklama alternatiflerinden birisidir.

Doğal güzelliklerin peşinde konaklama bölgenize karar vermek istiyorsanız, Döngel köyü de değerlendirebileceğiniz lokasyonlardandır. Ayrıca bölgede mağaracılık ve doğa yürüyüşleri yapıldığından spor ve seyahati bu vesileyle harmanlayabilirsiniz. Konusu geçmişken söylemekte fayda var, mağaraları ziyaret edecekseniz bölgeyi bilen birilerinden yardımisteminizi öneririz. Aksi takdirde doğa şartlarında tedbirsiz davranışlar çok kötü sonuçlar doğurabilir. Köyün içerisinden geçen derenin etrafında çadır kurulabilmektedir. Ayrıca Kayseri yolunda merkezden 60 kilometre uzaklıkta yer alan Yeşilgöz Obruğu da görmeye ve yanında bir kamp atmaya değer bir güzellik. Özel bir şirket işletmesinde olan mesire alanına giriş ücretli ayrıca kamp kurmak için de bir ödeme yapmanız gerekiyor. Kamp konaklamasını tercih edecek okuyucularımızın kişisel güvenlikleri için, özellikle tesislerin dışında bir noktaya kamp kuracaklarsa, yerel kolluk kuvvetlerine bilgi vermeleri ve en az iki kişi kalmaları gibi detaylara dikkat etmelerini özellikle öneririz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı