Kahramanmaraş’taki Festivaller

Kahramanmaraş’a gezinizi bir festival zamanına denk getirmek isterseniz aşağıda sizin için bulduğumuz festivallerden bazılarını inceleyebilirsiniz. Festival zamanları şehirler daha kalabalık olabilir ve eğer bu zamanlarda gitmeye karar verirseniz rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Dondurma Festivali: Kahramanmaraş dendiğinde birçok kişinin aklına ilk gelen dondurmadır diye düşünüyoruz. Hemen her yerde satılsa da bu festival aracılığı ile dondurmayı yerinde yemek en makbul olanıdır. Hem seyahat edip hem de eğlenmek isteyenler için eylül ayı sonu yapılan bu festival kaçırılmamalıdır. Festival kapsamında sempozyumlar, yemek yarışmaları, spor müsabakaları, dondurma dağıtımları, dans gösterileri ve konserler düzenlenmektedir.

Türkoğlu Avasım Geleneksel Türk Oyunları Festivali: Geleneksel Türk oyunlarının yaşatılması için düzenlenen bir organizasyondur. Başta okçuluk olmak üzere birçok geleneksel spora dair müsabakanın gerçekleştiği bu organizasyon temmuz ayının ilk günlerinde gerçekleştiriliyor.

Kahramanmaraş Ultra Maratonu: Her geçen gün ülkemizde artış gösteren koşu organizasyonlarından birisidir. 6 Ekim 2018 tarihinde 9. su düzenlenecek olan Kahramanmaraş Ultra Maratonu yüksek düzey zorluğu olan uzun ve yorucu bir maratondur. Destekçi ya da koşucu olarak orda bulunmak isteyen okuyucularımız tatilleri ile bu etkinliği birleştirebilir.

12 Şubat Kahramanmaraş’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu: Milli Mücadele yıllarının fitilini ateşlemiş sayılan, ilk kez sivil direnişin örgütlendiği ve halkın kendi kendisini düşman işgalinden kurtardığı bir şehir olan Kahramanmaraş’ta bu gün oldukça önemlidir. Her yıl büyük bir coşku ile kutlanan gün adeta bir bayram havasında geçmektedir.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı