Kaş’ta Gece Hayatı 

1

Kaş, birçok sahil bölgesine kıyasla daha sakin bir gece hayatına sahiptir. Bu asla gece hayatının zayıf olması anlamına gelmemekle birlikte, sadece alışılagelmiş gece kulübü kültürünün daha ikinci planda kalmasını anlamına gelir. Kaş’ta gece hayatını Dejavu Kafe & Bar’ın Meis Adası’na bakan terasında içeceklerinizi yudumlayarak, keyifle karşılayabilirsiniz. Sonrasında arzu ederseniz başka bir mekâna geçip gecenin akışına keyfinize göre yön verebilirsiniz. Örneğin, sabaha kadar dans edip eğlenmek isteyen ziyaretçilere RedPoint Bar ilçenin en eski eğlence mekânı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Queen Bar da dans etmeyi seven ziyaretçilerin uğrayabileceği mekânların başında geliyor. Genel olarak Kaş’ta gece hayatı alkollü ya da alkolsüz içecekleri yudumlarken müzik dinleyip sohbet etmek üzerine kurgulandığından bu tarzda çokça alternatif vardır. Old House Bar, Uzun Çarşı’nın girişinde bulunan, eski bir İngiliz barı konseptinde faaliyet gösteren alkollü bir mekândır. Mavi Bar da yine müziği ve sakin ortamı ile hizmet veren, bölgede sevilen işletmelerden biridir ve deniz kıyısında bulunduğundan çokça tercih edilen yerlerdendir. Bunların dışında Hideaway Cafe Bar da bahçesinde müzik dinleyerek sohbet edebileceğiniz, meşhur ve leziz kokteyllerini yudumlarken dart partileri yapabileceğiniz keyifli bir ortam sunmaktadır. Özellikle futbol maçı olduğu zamanlar coşkusu bol olan Barcelona Bar da Kaş’ın Uzun Çarşı’da yer alan renkli mekânlarındandır. Caz müzik seven ziyaretçilerin ise büyük bir zevkle gidip, çok keyifli vakit geçireceği Hijazz Bar ise konsept işletmelerden biridir.

Canlı müziksiz eğlenemem diyen ziyaretçiler için ise Echo Pub eşsiz ambiyansı ile hizmet veren işletmelerden biridir. Eski bir deve ahırı olan ve zaman içerisinde depo olarak da kullanılmış, sonrasında restore edilerek günümüzdeki halini almış bu bar da caz müzik sevenlerin uğrak mekânlarından fakat burada yoğunlukla caz çalınsa da pek çok müzik türünde çalan gruplar da vardır. Canlı performanslara ağırlık vererek Kaş gece hayatına yön verenişletmelerden birisidir. Müzik dendiği zaman 80’ler ve 90’ların da ayrı bir yeri vardır. No 11 Cafe & Bar da dönem müzikleri ile ziyaretçilerine keyifli deneyim sunan bir diğer eğlence mekânıdır. Genellikle 80’ler ve 90’ların müzikleri, zaman zaman da 45’liklerle nostalji yaşamak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Tüm bunların dışında deniz mahsullerinin leziz yapıldığı, zeytinyağlı ve mezelerin belki de en çok çeşide sahip olabildiği bu beldede, gece hayatının nabzını bir meyhaneden tutmak isteyebilirsiniz. Mehmed’in Yeri, Nereid Meyhanesi gibi meyhanelerde ve balık restoranlarında bu keyfi yaşayabilirsiniz. Tercihinizi bir şarap evinden yana kullanmak isterseniz Sumanu Şarap Evi de romantik ve sakin ambiyansı ile konuklarını bekleyen işletmelerdendir. Alkol tüketmeyi tercih etmeyen ziyaretçiler için de Kaş Meydanı’nda yer alan dondurmacılar ve çay bahçeleri değerlendirilebilir yerlerdir. Aslına bakılırsa Kaş’ta her yaştan ve her zevkten ziyaretçiye göre eğlence alternatifi mevcuttur. Hal böyleyken, Kaş sokakları özellikle bahar ve yaz aylarında sabaha kadar hareketli ve yoğun olması kaçınılmazdır.