Kaş’ta Nerede Kalınır?

summer-garden-641546_960_720.jpg

Kaş ilçe merkezinde ve yakın çevresinde çok fazla çeşitte konaklama imkânı bulunmaktadır. İlçe turistik bir bölge olmasına karşın pek çok açıdan kendini koruyabilmeyi başarmıştır. Civarda hâlâ kara yolu ile ulaşılamayan, yatak kapasitesi çok kısıtlı olan bölgeler vardır. Bunun yanı sıra Akdeniz’in incisi olan bölgede masmavi denizin yemyeşil doğa ile harmanlandığı yerlerde huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Seyahat planı yaparken konaklama noktasının belirlenmesi kritik bir konudur ve zevkinize, bütçenize ve hassasiyetlerinize uygun bir konaklama yeri seçimi tatil kalitesini direkt olarak etkileyecektir.

Doğa ile iç içe olmak, çadır, karavan ya da bungalovlarda konaklamak istiyorsanız Kaş bu tarz için en doğru yerlerden. Bu konaklama türü için deniz kıyısından tutun, dağların tepesine kadar çok farklı noktalarda imkânlar yer almaktadır. Çadırınızı yanınızda taşıyabilir, dilerseniz kamp alanının çadırlarını da kiralayabilirsiniz. Karavan için de aynı durum geçerlidir. Kendi karavanınızla gelebilir ya da bölgeden karavan kiralayabilirsiniz. Kendi karavanınız veya çadırınızla geliyorsanız tesislerin sunduğu park yeri, elektrik, su, restoran, tuvalet, duş gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz. Konaklamak istediğiniz yerlere daha önceden telefon açıp kiralık karavan veya çadır bulunup bulunmadığını öğrenip planlamanızı bu çerçevede daha sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu tarz ilginizi çekmiyor ama yine de basit konaklamalı bir tatil yapmak istiyorsanız bungalov ev ve odaları da değerlendirebilirsiniz. Tamamen ahşaptan üretilmiş ve doğal bir konaklama imkânı sunan bungalovlar hem doğanın içerisinde hem de nispeten konforlu bir tatil fırsatı yakalamanıza sebep olabilir. Kaş’ın İzne bölgesinde, şehirden uzak dağlık bölgeye yakın bir noktada konumlanmış Shanti GardenCamping hem çadır alanı hem de bungalov konaklama imkânı ile huzurlu bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçilerin değerlendireceği bir yer olabilir. Denize ve ilçe merkezine uzak olsa da kendi içerisinde minik bir havuzu bulunmaktadır. Yoga alanları vemasaj fırsatıyla ruhunuzu da dinlendirecek bir tatil için burayı değerlendirebilirsiniz. Deniz kenarında kamp konaklaması tercih edecek ziyaretçiler ise Nuri’s Beach Bungalows, Can Mocamp, Olympos Mocamp ve Kaş Kamping gibi yerleri değerlendirebilir. Bu saydığımız yerlerde çadır, karavan ve bungalov gibi konaklama alternatifleri bulunmakla birlikte, ekstra hizmet olarak yoga, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü ve tekne turu gibi hizmetlerleler tatilinizi zenginleştirebilirsiniz.

Tatilde otel pansiyon ya da aparatlarda konaklamak isteyen ziyaretçilere uygun alternatifler de elbette mevcut. Apart otel konaklama imkânı ile ev samimiyeti ve rahatlığı yakalanabilmektedir. Bu rahatlığı ve samimiyeti yakalayıp, oldukça keyifli bir tatil geçirmeniz için çabalayan çokça işletme bulunmaktadır. Örneğin Çınar Apart sunduğu konaklama hizmetinin yanında tatilinizi daha da unutulmaz kılmak için dalış, yamaç paraşütü, kano, doğa yürüyüşü, MTB, kanyon geçişi ve tekneturu gibi faaliyet olanaklarını ziyaretçilerinin tercihine sunuyor. Ayrıca Nirvana Apart ve Mare Nostrum Apart da değerlendirilebilir apart otel alternatiflerindendir. Tercihinizi tam anlamıyla bir otelde kalmaktan yana kullanacaksanız Villa Hotel Tara, Hotel Sonne gibi lüks hizmet anlayışına sahip konaklama noktalarını da değerlendirebilirsiniz.