Google+

Arama formu

Kızılcahamam Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kızılcahamam Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kızılcahamam şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Çam Thermal Resort, Başak Termal Otel, Kaplıca Termal Otel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Ab-ı Hayat Termal Hotel, Kaplıca Termal Otel, Kızılca Vadi Termal Hotel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Çam Thermal Resort, Eliz Hotel Convention Center Thermal Spa Welness, Başak Termal Otel tesislerini incelebilirsiniz.

Kızılcahamam otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Kızılcahamam otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Kızılcahamam, sahip olduğu ormanlar, termal sular gibi jeolojik güzelliklerin yanı sıra yoğun bir kültürel mirasa da sahip. Yapılan bazı araştırmalarda, Kızılcahamam’a bağlı köylerin bazılarında Paleolotik devirde yerleşim olduğuna dair bulgulara rastlanmıştır.

M.Ö 2000 yılından itibaren Ankara ve çevresine yerleşen Hititler’e ait kalıntılar, bölgeye hakim olan M.Ö 500 yılından sonra Lidya, M.Ö 280 yılından sonra Galatlar’a ait bulgular araştırmacılarca Kızılcahamam’da gözlenmektedir.

Kızılcahamam’da yer alan kaplıcaların geçmişinin ise Roma İmparatorluğu’na kadar uzandığı düşünülüyor. Büyük kaplıcanın yanında bulunan Roma’lılara ait olduğu bilinen hamam da bu düşünceyi doğrular nitelikte.

Kızılcahamam, bugün çam ormanları arasında doğası, termal suları, tarihi ve kültürel dokusu ile Ankara’nın önemli turistik ilçelerinden biri. Bol mineralli meşhur Kızılcahamam sodası, enfes köfteleri, gözlemeleri, çörekleri ile sahip olduğu yerel Anadolu mutfağı; Ankara’ya gelmişken Kızılcahamam’ı görmeden dönmemek için yeterli sebepler sayılabilir.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=hfi_OH0IYHE


Kızılcahamam Turları