Kızılcahamam Mutfağı

Kızılcahamam şehir merkezinde, yerel yemekler yapan ufak lokantalar bulabilirsiniz. Yöreye özgü neredeyse yarım metrelik çapı olan simitlerden yiyebilir, bazlama, gözleme, mantısının tadına bakabilirsiniz. Köftesi çok meşhur olduğu için merkezde birden fazla köfteci bulunmakta, denemekte fayda var. Ayrıca Kızılcahamam’dan ayrılmadan ünlü balının tadına bakmalısınız.

Popüler restoranlar

Sultan Köfte: Soğuk Su Milli Parkı’nın hemen girişinde bulunan Sultan Köfte, uygun fiyatları ve lezzetli köftesiyle Kızılcahamam’ın en çok tercih edilen mekânıdır.

Tokdoyuran: Kızılcahamam’da nostaljik ve kapamalarıyla meşhur olan bu restoran, şehrin merkezinde yer alan konumu ve dışarıdan baktığınızda hemen etkileyen ortamıyla Kızılcahamam’daki popüler mekanlardan. Fiyatları Sultan Köfte’ye göre daha yüksek ancak lezzetli kapamalarından yemek için gidilmesi gerekir.

Ocakbaşı Restaurant: Patalya Otel’in bahçesinde yer alan Ocakbaşı Restaurant, yeşillikler içerisinde mangal keyfini deneyimlemek için harika. Lezzetli ızgaraları ve köfteleri ile Ocakbaşı Restaurant Kızılcahamam’ın hem mutfağını hem de doğasını güzel yansıtıyor.

Diğer restoranlar: Kozalak Cafe, Gülsüm Ana Sofrası