Google+

Arama formu

Kocaeli Şehir İçi Ulaşım

Kocaeli şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Kerpe Kalpe Houses, Wellborn Luxury Hotel, The Ness Thermal Spa & Convention, My Green Boutique Hotel, Baltürk Otel İzmit, Butik Otel Maşukiye, Wellborn Luxury Hotel, Tryp By Wyndham İzmit. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Work Home Hotel Suites, Akçam Otel, Somya Hotel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız El Garden Hotel Residence, Cuci Hotel Di Mare, The Ness Thermal Spa Convention Hotel tesislerini incelebilirsiniz.

Kocaeli otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Kocaeli otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Kocaeli Şehir İçi Ulaşım


Kocaeli Turları

Kocaeli il genelinde şehir içi ulaşım özel halk otobüsü, belediye otobüsleri, minibüsler ve tramvay ile sağlanmaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüslerde akıllı ödeme sistemi olan Kent Kart kullanılmaktadır. Kent Kart birçok büyükşehirde kullanılan ve ulaşımda bozuk para taşıma dönemini sonlandıran yararlı bir uygulamadır. Kent Kart’a internet üzerinden dolum yapılabileceği gibi insansız kart dolum makineleri ile de hızlı ve kolayca bakiye yüklenebilmektedir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs sefer saatlerine buradan ulaşabilirsiniz: http://www.kocaeli.bel.tr/OtobusSaatleri.aspx

Kocaeli’de otobüs ile yolcu taşıma ücretleri şu şekildedir:

Tam bilet: 2,50 TL

İndirimli bilet: 2 TL

Öğrenci bileti 1,50 TL

Kocaeli otobüslerinde ulaşım ücretleri gidilecek mesafeye göre değişiklik göstermektedir. İl genelinde otobüsler 55 hatta yolcu taşımaktadır. Akçaray tramvay hattı 2017 yılında hizmete açılarak Kocaeli’nde ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştırmıştır. Tramvay için tam bilet ücreti 1,50 TL, indirimli bilet ücreti 1,25 TL, öğrenci ise 1 TL’dir. Şehirde taksiler de ulaşım için tercih edilebilecek diğer bir seçenektir.

Kocaeli’nde kent içi ulaşımı kolaylaştırmak için KOBİS adı verilen bisiklet sistemi hayata geçirilmiştir. 2014 yılından bu yana Kocaeli’ni bisiklet ile ulaşıma teşvik eden sistemde bisikletseverler kiosklardan şifre ile kolayca bisiklet kiralayarak şehri turlayabilmektedir. Ödeme KOBİS üye kart ve Kent Kart ve kredi kartı ile yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi için burayı inceleyebilirsiniz. http://kobis.com.tr/

Cengiz Topel Havalimanı’ndan Kocaeli’ne Ulaşım

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı 2011 yılından bu yana havayolu ile ulaşım sağlamak isteyenlerin hizmetindedir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait 250 C Körfez-Derince-İzmit-Otogar-Havalimanı otobüsü uçak sefer saatlerine göre ulaşım sağlamaktadır. D100 karayolu üzerindeki duraklardan Eşme ve Uzuntarla halk otobüsleri Cengiz Topel Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. Havalimanı’nda bulunan taksiler de ulaşım için bir diğer seçenektir.

*Ulaşım fiyatları 2018 dönemine aittir.