Milas’ta Gece Hayatı  

beer-2218900_960_720.jpg

Bütün senenin yorucu iş temposu, gündelik sıkıntıların yüklediği stres ve buna benzer bunaltıcı tempolardan bir nebze olsun arınmanın yolu da kuşkusuz keyifli bir tatildir. Tatil planı yapılırken gündüz gezilip görülecek yerler, özellikle yöresel olarak meşhur yiyecek içecek alternatifleri, bütçeye uygun en iyi konaklama önerileri gibi gece eğlencesi için lokasyonda bulunan alternatifler de araştırılan konulardandır.

Milas gece hayatı konusunda yakınlarında bulunan Bodrum ve Marmaris’in gölgesinde kalmıştır. Bodrum’un ışıltılı ve hareketli gece hayatına yalnızca 50 kilometre uzaklıkta yer alan Milas, Bodrum’un aksine sakin ve nispeten sessiz bir gece hayatına sahiptir. Genellikle kafe, bar ve çay bahçelerinde şekillenen gece hayatı bazı mekânlarda zaman zaman canlı müzikle renklenir. Milas ilçe merkezi kadar sahildeki mahalleleriyle de değerlendirilmesi gerekir. Milas ilçe merkezinde Artemis Pub, Lucca Cafe & Bar gibi işletmelerde alkollü ya da alkolsüz içeceklerin yanında alacağınız atıştırmalıklarla keyifli ve sakin bir akşam geçirebilirsiniz. Özellikle Milas ilçe merkezi Ören ve Güllük gibi mahallelerin aksine iç kısımda kaldığı için gece hayatı adına en sönük nokta olma özelliğini taşımaktadır. Tam olarak sahil kesimine geçmeden önce Bafa Gölü kıyısından da bahsetmekte fayda var. Bafa Gölü bölgesinde de gece hayatı oldukça sakin geçer. Otel, pansiyon ve restoranlarda huzur dolu bir akşam yemeği yedikten sonra yudumlanan içkilerle dinlenmek mümkündür. Ayrıca bölgede kamp yapanlar izinli ve belirli yerlerde yakılmış kamp ateşlerinin başında sohbet edip müzik yapabilir, dinleyebilirler. Tabii kamp ateşi için hava sıcaklığı belirleyici bir unsurdur. Ayrıca Bafa Gölü gibi bir yerde cırcır böceklerinin yaptığı müzikle, ışıl ışıl parlayan yıldızları izlemek en keyifli anlardan biri olmaya adaydır.

Deniz kenarındaki konumu ile Ören beldesinde ise gece hayatı sohbet eşliğinde yudumlanan içeceklerle şekillenen bir biçimdedir. Sahil hattında deniz kıyısında yer alan işletmelerde oturarak gün batımını izleyebilir, buz gibi biralarınızı yudumlarken patates kızartmalarıyla bu ana keyfi katlayabilirsiniz. Alkollü içeceklerin yanında alkolsüz ürünler içeren menüler de elbette bulunmaktadır. Sahil hattınca yapılan bir yürüyüşün ardından belki müziği, belki tasarımı ile sizi kendine çeken bir mekân bulup akşamın keyfini burada sürebilirsiniz. Escape Cafe & Bar veya Cafetto Bar & Cafe bunlardan birkaçıdır. Ayrıca yine Güllük beldesi de deniz kıyısında oluşu ile Milas’ın önemli noktalarından biridir.

Güllük’te de gece hayatı Milas ve Ören’de olduğu gibidir. Güllük bölgesinde de gün batımı manzarasına karşı içilen bira keyif verici bir aktivitedir. Sahil hattında yer alan işletmelerin alkollü ve alkolsüz menülerinden seçimler yaparak gece sohbetlerinizi sürdürebilirsiniz. Alkol tüketmeyen ziyaretçiler için de çay bahçeleri, pastaneler ve kafeler burada hizmet veriyor. Böylesine sakin ve huzurlu bir beldede çekirdek çitleyip, dondurma yemek ve gazoz içmek de ayrı bir keyif olacaktır.