Muğla’da Nerede Kalınır?

mugla35.jpg

Tatil cenneti Muğla’da her bütçeye uygun kalacak yer bulmak mümkündür. Pansiyonlardan kiralık evlere, yarım pansiyonlardan ultra lüks otellere kadar geniş bir kalacak yer yelpazesi Muğla’da sizi bekliyor olacaktır. Muğla’nın denizinin hem temiz olması hem de meşhur tatil ilçeleriyle de ünlenmesi bakımından genellikle rezervasyonlarınızı yaz sezonu için ayırtırken erken davranmanız gerekmektedir. Böylece daha fazla özellikleri olan bir konaklama merkezinde daha düşük ücretler karşılığında lüks hizmet görebilirsiniz.

Muğla, şehir merkezi büyük kentlerimizle oranla küçük bir yer olduğundan, kalacak yerlerdeki mesafeler birbirinden çok da farklı olmayacaktır. Ancak şehri maceracı bir ruhla gezen öğrenci grupları genellikle merkezdeki pansiyonlarda konaklamayı tercih etmektedirler. Yine yapılacak olan erken rezervasyona bağlı olarak fiyatlarda değişkenlik yaşanmaktadır. Ancak genel olarak Muğla’daki pansiyonlar sabahları doğal ve özenli bir kahvaltı hizmeti sunmaktadırlar. Pansiyonların çoğunun denize kıyısı olup, plajlara yakın yerlerde bulunmaktadırlar. Ancak bazıları biraz daha iç kısımlarda yer aldığından pansiyonunuzun konumu hakkında haritadan detaylı inceleme yapmanızı ve sonradan herhangi bir pişmanlık yaşamamanızı tavsiye ederiz. Pansiyon sahipleri genellikle cana yakın ve misafirperver insanlar olup, size in iyi hizmeti vermek için en temiz ve en güvenli şekilde sizleri ağırlayıp tatilinizden mutlu ayrılmanızı sağlamak için ellerinden geleni yapacaklardır. Bu nedenle yerinizi önceden ayırttığınızda 50- 100 lira arasında değişen fiyatlarla tatilinize başlayabilirsiniz.

Muğla'da kalmanız gereken bölgelerin başında Bodrum, Palamutbükü, Akyaka ve Fethiye'yi sayabiliriz.

Pansiyonların haricinde Muğla şehir merkezi içerisinde birbirinden harika butik ve çok yıldızlı otellerde de konaklayabilirsiniz. Özellikle şehir merkezindeki butik oteller, sevimli yapıları ve renkli çiçekleriyle sizleri daha ilk dakikadan tam olarak doğal Ege yaşantısının içine çekeceklerdir. Bu işletmelere, yabancı turistler kadar yerli turistler de bir hayli ilgi duyduğundan yine tatil tarihleriniz belli olur olmaz erken davranıp yer ayırtmanız faydalı olacaktır. Denize doğru uzanmış işletme alanları, eğlence faaliyetleriyle otellerde pansiyonlara göre çok daha çeşitli aktivite gerçekleştirme imkanı bulabilirsiniz.

Otellerin çoğu, deniz manzaralı ve açık büfe seçenekli restoranlarıyla yemeğinizi hafif bir müzik eşliğinde ya da bazen sadece dalga sesinin verdiği huzurla size keyifli dakikalar sunacaklardır. Böyle bir yere rezervasyon yaptığınızda Muğla’da günbatımını kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Şehir içerisinde geçireceğiniz keyifli ve tarih dolu bir günün ardındansa yine otantik dokulu bir otele dönüş yaparak doğayla bir bütün olabilirsiniz. Tarihi taş evlerin restore edilmesiyle misafirlerin konforlu zamanlar geçirmesini sağlayacak butik otel seçenekleri, kendinizi evinizdeymişçesine rahat hissetmenizi sağlayacaktır. 

Hemen hemen her detayın sizin için düşünüldüğü bir otelde konaklamak isterseniz kesinlikle Akyaka her şey dahil otelleri de incelemelisiniz.

Otellerin hemen hepsinin önünden Muğla Belediyesi’ne ait otobüsler ve minibüs hatları geçtiği için gerek şehir merkezinde gerekse Muğla’ya bağlı diğer ilçelere çok kısa zaman içerisinde ulaşıp tekrar otelinize dönebilirsiniz. Konakladığınız otelin verdiği hizmete göre, yeşil ve mavinin daima bir arada olduğu Muğla kent merkezinin tadını bisikletle de çıkartabilirsiniz. Bazı oteller, bisiklet turlarının yanı sıra binicilik hizmetleriyle de müşterilerine farklı ve doğayla baş başa deneyimler sunmaktadırlar. Bu yüzden otelinizi seçerken fonksiyonlarına özen göstermeniz tavsiye edilir.