Nevşehir’de Nerede Kalınır?

cappadocia-1773474_960_720.jpg

Nevşehir şehri yapısı ve popülerliği bakımından genel olarak Kapadokya bölgesine odaklanmıştır. Asıl turistik bölgeler ve mekânlar burada bulunduğu için genel olarak oteller de bu bölgede yoğunlaşıyor. Kapadokya ve çevresinde bulunan pek çok butik otelin yanında bölgeye özgü mağara otelleri tarihî dokusunu yansıtan otellerdir. Dünyada da hatırı sayılır pek çok seyahat otoriteleri de Kapadokya otelleri hususunda oldukça güzel düşüncelere sahiptir.

Biraz sakinlik arayanlar için bölgenin en yüksek noktası olan Uçhisar’ı tavsiye edebiliriz. Göreme ve Ürgüp’e göre daha sakin olan bölgenin en güzel otellerinden biri Aden Hotel Kapadokya. Her bütçeye ve maddi imkâna göre olanak sağlayan otel, eğer maddi imkânınız el veriyorsa, en güzel konaklamayı peribacaları içinde konuşlanmış odalarında sunuyor. Bu bölgelerin genel özelliği de zaten mağara otellerdir. Ancak hepsi kalitesine ve konumuna göre farklılık gösterebiliyor.

Yine maddi durum sıkıntınız yok ve ihtişama, sıra dışılığa hayransanız, Sacred House Ürgüp’te size mükemmel bir konaklama sunacak. Otele ilk adımınızı attığınızdan bu yana gelen o heyecan ve ilgiyi siz de göreceksiniz. Çok farklı tasarımı ve ihtişamı, otele olan merakınızı artırıyor. Kesinlikle lüks ve sıra dışı bir otel deneyimi yaşamak istiyorsanız, Sacred House sizin için en güzel öneri olabilir.

Göreme, bölgenin kalbi olarak biliniyor. Peribacaları ve Kapadokya’nın özgün yer şekilleriyle kaplanmış caddeler ve sokaklar... Uçhisar’a göre çok daha hareketli bir yer. Burada da pek çok beğendiğiniz resmin muhtemelen kendi terasından çekilmiş olacağını zannettiğimiz Sultan Cave House’u öneriyoruz. Çalışanları da yılmadan etmeden bütün sorularınızı cevaplayacak nitelikte cana yakın insanlar.

Daha ucuz ve bütçeye uygun bir konaklama arayanlar için Göreme’deki Taşkonak Hotel tavsiye edilebilir. Pansiyon fiyatına oda kahvaltı servisi alabileceğiniz bu yer çok iyi bir lokasyonda bulunuyor. Lokasyonunun yanında kahvaltısındaki pancake’leriyle de ünlü bir mekân.

Kayakapı Premium Caves Cappadocia ise bir otelden daha çok bir doğa harikası. Bu otel UNESCO Dünya Mirasları Listesi içinde yer alan bölge içerisinde kalıyor ve Ürgüp’e yukarıdan bakan bir manzaraya sahip. Otelin bulunduğu mahalle kilise, hamam, cami ve peribacaları da içeriyor. Mahalleye ait Kayakapı gazetesi bile var. He bir odası farklı ve eski muhtar kayıtlarından bulunmuş isimlerle isimlendirilmiş odaların her bir köşesi, misafir odası, çeşmesi hayranlık bıraktıracak derecede güzel. Bu lüks otel de, ziyaretçileri tarafından tavsiye edilen ve muhakkak deneyimlenmesi gereken bir macera sunuyor.