Sapanca’da Alışveriş

Sapanca, alışveriş konusunda her ne kadar alışveriş merkezlerinde standart ürünler sunsa da, aslen doğal ve el yapımı ürünleriyle turistlerin dikkatini çekmektedir. Sapanca’da alışveriş yapmak isteyen turistler için birçok seçenek mevcuttur. Yörede yapılacak alışveriş ürünlerinin başında kilim, hasır ve çömlek gelmektedir. Adapazarı Sapanca’da, kadınlar el dokuması kilimler üretmekte ve bunları satışa sunmaktadır. Otantik desenlerin işlendiği bu pratik ve hafif kullanımlı kilimler, evinize şıklık katacaktır. Hasır ürünler de yine yöreden satın alabileceğiniz sabun, yumurta gibi ürünleri saklayabileceğiniz sepetler, raflar gibi seçenekli şekillerde üretilmişlerdir.

Yörenin lezzetli yemeklerinin piştiği çömlekler de yine satın alabileceğiniz ürünler arasındadır. Boy boy hazırlanan çömleklerin doğal olması, onları uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Çömleklerinizin kullanımı için de aldığınız yerlerin uyarılarına uymanızı tavsiye ederiz.

Temmuz ayında düzenlenen Kırkpınar Festivali boyunca da el ve ev yapımı pek çok ürün satın alabilirsiniz. 80’in üzerinde standın kurulduğu bu festivalde, aklınıza gelebilecek her türlü ürünü bulabilirsiniz. Yöre insanlarının ürettiği birbirinden güzel ve özgün el işi ürünleri uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ayrıca Kırkpınar ve merkezde hediyelik eşya çarşılarına rastlayabilirsiniz. Kırkpınar’daki çarşı aynı zamanda antika meraklıları için de seçenekler sunmasının yanı sıra pek çok dekoratif ürüne ev sahipliği yapmaktadır. Sapanca’nın yerel pazarına da denk gelirseniz, doğal yaşamın doğal ürünlerinden satın almanızı tavsiye ederiz.