Sapanca’da Gece Hayatı

41018336.jpg

Sakin ve huzurlu bir ortam arayarak şehir stresinden kaçan insanların bir araya geldiği Sapanca, gece hayatı açısından çok hızlı bir tempoya sahip değildir. Genellikle dingin geçen geceler, bazı otellerin ve mekanların düzenlediği etkinlikler ile renklenmektedir.

Öncelikle göl çevresindeki restoranlarda, Türk müzikleri eşliğinde gecenizi dostlarınızla bir arada keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Eşsiz ve cıvıl cıvıl doğasıyla gün boyu içinizi neşe ile dolduran Sapanca, gece itibari ile de güzel ışıklandırmalarıyla size ayrı bir mehtap manzarası sunacaktır.

Otellerdeki etkinliklere bakıldığında, başta göl çevresinde olmak üzere merkezdeki lüks oteller gece eğlenceleri düzenlemektedir. Otellerde yapılan eğlenceler özellikle gençlerin katılımı ile canlı bir ortam yaratmaktadır. Kimi otellerde büyük çaplı eğlenceli partiler ve organizasyonlar gerçekleştirilir. Sabaha kadar süren bu eğlencelerde aynı zamanda Sapanca’nın harika lezzetlerini de tadabilir, alkollü ve alkolsüz içki seçenekleri bulabilirsiniz.

Sapanca’da aynı zamanda çok fazla sayıda olmasa da bar, gece kulübü ve disko bulunmaktadır. Rüstempaşa Mahallesi, Kumbaz Caddesi üzerinde Sapanca’nın yıllara meydan okuyan köklü eğlence merkezine gelebilirsiniz. Ailenizle birlikte de girebileceğiniz bu yerde canlı müzik eşliğinde oldukça keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Ayrıca merkezde harika yiyeceklerle birlikte daha farklı atmosferlere sahip yerler de bulabilirsiniz. Buralardaki mekanlar oldukça samimi ve düzgün ortamlara sahiplerdir. Genellikle Sapanca gece hayatına dahil olanlar bu mekanlardan memnun ve mutlu bir şekilde ayrılmaktadırlar.

Gündüz sörften kanoya pek çok aktivitede bulunabileceğiniz Sapanca’da akşamınızı sakin geçirmek de isteyebilirsiniz. Bu zamanlarda sahilde bisiklete binmek, gölün gece manzarasına karşı oturmak ve sevdiklerinizle bir arada olmak da bir başka alternatiftir. Ayrıca şanslı gününüzdeyseniz halka açık aktivitelerin gerçekleştiği bir zamanda da burada keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Sapanca’da gece hayatı çok hareketli olmasa da yine de misafirlerine yukarıdaki gibi alternatifler sunmaktadır. Dans edebileceğiniz mekanlara gidebileceğiniz gibi, şık bir restoranda sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebilirsiniz. Sapanca’da gece hayatı pahalı değildir.