Sapanca’da Nerede Kalınır?

sapanca-butik-otel-doga.jpg

Görenleri doğasıyla kendine hayran bırakan küçük ama huzur dolu Sapanca’da konaklamak için pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki, Sapanca altmışın üzerindeki tesisiyle her bütçeye uygun kalacak yere sahiptir. Sapanca’ya son dönemde Arap turistler akın ettiği için konaklama yerlerinde de fiyatlar buna paralel olarak artmıştır. Bu nedenle özellikle gideceğiniz tarih belli ise, bir de daha lüks bir otel tercihiniz varsa erken rezervasyon yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

Şehir merkezindeki pansiyonların ve bir ya da iki yıldızlı otellerin fiyatları düşük bütçeli misafirler ya da kısa süreli konaklama tercih edenler için oldukça uygundur. Aynı zamanda merkezden çıkıp kolayca etrafta gezinme imkanı da olan bu yerlerde, odalar da genel olarak konforlu, temiz ve özenlidir. Sapanca’da her ne kadar otel fiyatları sezona göre değişkenlik gösterse de her bütçeye uygun konaklama yeri bulabilirsiniz.

Butik oteller de Sapanca’nın gözde konaklama yerleri arasındadır. Bu tip yerler de yine göl çevresinde konumlandırılmış olup merkeze yürüme mesafesinde ve 10 dakika kadar uzaklıktadır. Ancak göl etrafındaki piknik alanlarına ve dinlenme yerlerine genellikle 50 metre kadar uzaklıkta bulunurlar. Orta-lüks geçişli otellerde aynı zamanda çok fazla sayıda aktiviteyi de içerir. Paintball, ATV safarisi, tekne turları bunların başında gelmektedir.

Göl çevresinde yemyeşil bir doğa içinde hizmet veren oteller merkeze ne yazık ki çok da yakın değildir. Elbette bu tesislerde de pek çok olanak mevcuttur, hatta doğa içinde harika birer konuma da sahiptirler ancak otelinizden çıkmadan seyahatinizi yalnızca burada geçireceksiniz elbette mantıklı seçenekler oluşturabilirler. Akşamları çıkıp merkeze doğru yürüyüş yapmak ve gezinmek isterseniz, bu oteller biraz sapa kaldığından dönüşlerde sorun yaşayabilirsiniz.

Lüks otel ararsanız, bölgede ancak iki tesis bulabilirsiniz. Göl kenarında bulunan bu iki tesis her bütçeye hitap etmiyor ne yazık ki. Tesislerden biri yetişkin tesisi olduğu için çocuk misafir kabul edilmemekte. Ailece, çocuklarınızla tatil yapacaksanız diğer seçeneği tercih edebilirsiniz. Fiyat olarak oldukça yüksek olan bu iki yer de esasen hizmet kaliteleri ve tesis rahatlığı göz önüne alındığında ücretlerinin hakkını veren cinsten yerlerdir. Muhteşem bir doğa içerisine tam donanımlı kurulmuş bu iki yerde de çok güzel imkanlar mevcuttur.

Eğer tatilinizde ev konforu ararsanız, lüks otellerin de ötesinde Sapanca’da villa ve dağ evlerinden birini de kiralayabilirsiniz. Özellikle Kırkpınar bölgesinde bu tip evleri kolaylıkla tutabilirsiniz. Fiyat olarak kalacağınız döneme ve dilediğiniz olanaklara göre değişkenlik gösterecek olan bu yerler, geniş aile halinde kalmak isteyenler ya da arkadaş gruplarıyla tatile çıkanlar için avantajlı olacaktır. Merkeze genellikle 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu yerler, özellikle sezon dışında çok sakin olabileceğinden dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar

Profile picture for user hasanhüseyincoşkun
05 Şub 2023, Pazar - 23:07
sapanca'da tek veya bir arkadaşla geldiğimde hem göl'e,hem şehir merkezine yakın pansiyon bulabilirmıyım,hijyen,sabah kahvaltısı,ve tabi wifi olmasını tercih ederım,önerılerınız önemlı olacaktır,tşkler