Google+

Arama formu

Şile Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Şile Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Şile şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Violet Park Otel, Doğa Club, Kumsal Butik Otel Şile. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Dikçatı Pansiyon Şile, Şeref Hotel Şile, Hotel Grand Şile. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Hotel Grand Şile, The Sıgn Şile Hotel Spa ( Ex Şile Gardens Hotel Spa), Şile Resort tesislerini incelebilirsiniz.

Şile otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Şile otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Şile, İstanbul’dan gelen tatilciler için tercih sebebi olan Karadeniz kıyısında şirin bir ilçedir. İstanbul’a yaklaşık 60 kilometre mesafededir ve bu sebeple gerek hafta sonları günübirlik gelenler gerekse burada yazlığı bulunanlar tarafından yoğun rağbet görmektedir. Şile ismi Antik Yunanca’da yaban çiçeği anlamına gelmektedir. Uzun, büyüleyici sahilleri ve yemyeşil doğası şehirden kaçıp biraz dinlenmek için ideal bir yer yapıyor Şile’yi.

Şile'nin tarihi eski çağlara kadar uzanmaktadır. Çevrede yapılan arkeolojik çalışmalar Şile'nin Cilalı Taş Devri ve Buzul Çağı sonrası dönemde iskân edildiğini göstermektedir. Kıyı şeridi boyunca geçmiş zamanlarda pek çok koloninin yerleşim yerlerinin bulunduğu düşünülmektedir. Ayrıca Şile'de Roma dönemi ve Selçuklu Türklerinin de izlerine rastlanmaktadır.

Sadece merkezi, sahilleri ve ormanlarıyla değil çevre köyleri ile de önemli bir turizm odağıdır Şile. Akçakese, Kabakoz ve Ağva Şile’nin görülmeye değer çevre beldelerindendir.

Tarihi Evleri, Kalesi, Feneri Şile’de Gezilecek Yerler hakkında ipuçları vermektedir.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=fLY6690IrvE


Şile Turları