Tekirdağ Şehir İçi Ulaşım

Tekirdağ il genelinde şehir içi ulaşım özel halk otobüsü ve taksiler ile sağlanmaktadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait TETAŞ tarafından sağlanan otobüs hizmeti şehir içi ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Şehirde 16 adet otobüs hattı bulunmaktadır. Tekirdağ otobüs güzergâhlarını incelemek için ayrıntılı bilgiyi bu adresten bulabilirsiniz: http://www.te-tas.com.tr/index.php/hatlar-m-z

Tekirdağ’da otobüs ile yolcu taşıma ücretleri şu şekildedir:

Tam bilet: 2.50 TL

İndirimli bilet: 1.60 TL

Abonman tarifesinde ise az da olsa indirim uygulanmaktadır. 10 binişlik bilet 24,50 TL, 20 binişlik bilet ise 27,50 TL’dir. Öğrenciler içinse 40 binişlik bilet 54 TL, 50 binişlik bilet ise 67,50 TL’dir. Tekirdağ’da şehir içi ulaşım için bir diğer alternatif ise taksilerdir.

Çorlu Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi uçuş saatlerinde havalimanı ve şehir merkezi arasında karşılıklı otobüs seferleri sağlamaktadır. Çorlu Havalimanı’nda 24 saat hizmet veren taksiler de ulaşım için tercih edilebilir. Ayrıca havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden dilerseniz günlük araç kiralayabilirsiniz.

Tekirdağ Otobüs Terminali’nden Şehir Merkezi’ne Ulaşım

Tekirdağ Otobüs Terminali Süleymanpaşa ilçesinde yer alır ve şehir merkezine yaklaşık 1,5 kilometre uzaklıktadır. Otogardan şehir merkezine 1, 2, 3 ve 4 numaralı otobüslere binerek kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

*Ulaşım fiyatları 2018 dönemine aittir.