Tekirdağ’da Alışveriş

Doğal güzellikleri ile öne çıkan Trakya şehri Tekirdağ’da alışveriş yapabileceğiniz yerler sadece merkezle sınırlı değildir. Tekirdağ ilçelerinde de kendinize ve sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelik eşyaların bulunduğu birçok mağaza bulunmaktadır. Tekira Alışveriş Merkezi şehir merkezinde yer alan en büyük AVM’dir. Gıdadan giyime, elektronikten dekorasyona bütün ihtiyaçlarınızı bir arada bulabileceğiniz Tekira AVM’nin yanı sıra Çorlu ilçesindeki Orion AVM de şehrin bir diğer alışveriş merkezidir. Süleymanpaşa ilçesinde bulunan YSK Center şehrin alışveriş ihtiyacını karşılayan AVM’ler arasındadır. Outlet 12 ise Çorlu Tekirdağ karayolunda uygun fiyatlı alışveriş yapmak isteyenlerin uğrayabileceği bir AVM’dir.

Tekirdağ merkez çarşıda kıyafet, aksesuar, çanta, ayakkabı satan mağazaları dolaşabilir, hediyelik eşya dükkanlarından magnet, biblo, anahtarlık gibi Tekirdağ hatırası ürünler satın alabilirsiniz. Trakya’nın özellikle Tekirdağ’ın meşhur cicim dokuma tekniği ile üretilen el emeği göz nuru kilimlere mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. Karacakılavuzdokuması olarak da bilinen Tekirdağ iline özgü el sanatı ile üretilen heybe, yastık kılıfı, seccade, masa örtüsü gibi ürünler de sevdikleriniz için anlamlı bir hediye seçeneği olabilir.

Tekirdağ’a yolunuz düştüğünde ev yapımı salça, erişte, turşu, tarhana gibi yöresel lezzetleri alarak hem köylü kadınlara destek olabilir hem de taptaze ürünlerin tadına bakabilirsiniz. Tekirdağ en lezzetli şarapların üretildiği illerimizden biri olduğu için seyahat dönüşünüzde burada yetişen üzümlerden yapılan şarapları almanızı tavsiye ederiz. Özellikle Şarköy civarında hem uygun fiyatlı hem de lezzetli şaraplar bulabilirsiniz. Uçmakdere ve Mürefte de Tekirdağ şarap üretiminde önemli paya sahip yerler arasındadır. Tekirdağ ülkemizin önde gelen rakı üretim merkezlerinden biridir. Ünlü Tekirdağ rakısı buraya yolunuz düştüğünde alabileceğiniz içkiler arasındadır.