Tekirdağ’da Gece Hayatı 

Rakısı ve şarabıyla ünlü olan Tekirdağ özellikle yaz döneminde hafta sonları İstanbulluların en çok tercih ettiği şehirlerden biridir. Nüfusu neredeyse bir milyona yaklaşan şehirde gece hayatı fazla aktif olmasa da bar, meyhane ve gece kulüplerinde eğlenceler sabaha kadar sürmektedir. Şehrin son yıllarda turizme açılmaya başlaması yeni eğlence mekânlarının açılmasını da sağlamıştır.

Cities Bar Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde yer alan ve genellikle öğrencilerin eğlenmek için tercih ettiği mekânlardan biridir. DJ performanslarının yanı sıra canlı müzik etkinlikleri ile de Tekirdağ gece hayatına yön veren Cities Bar özellikle hafta sonları gençlerin uğrak adreslerindendir. Umurbey Winehouse gerek nezih ortamı gerekse nefis şarapları ile tercih edebileceğiniz bir diğer mekândır. Atatürk Bulvarı’nda yer alan mekân özel günleri kutlamak için de oldukça idealdir. Garaj Pub Tekirdağ merkezdeki bir diğer eğlence mekânıdır. Denize sıfır konum ile Tekirdağlıların gözde eğlence adreslerinden olan Aheste Cafe & Bar haftanın belirli günlerinde canlı müzik performansı ile gelenlere keyifli anlar yaşatmaktadır. Marmara Denizi’ne nazır konumu ile eğlenmek isteyenleri bekleyen Pikap harika kokteylleri ile adından söz ettiren Tekirdağ mekânlarından biridir. Look Pub & Shot hızlı servisi ve kaliteli müziği ile Tekirdağlı gençlerin tercih ettiği eğlence mekânlarındandır. Black Cafe & Pub Turgut Mahallesi’nde yer alan eğlence mekânlarından bir diğeridir. Romantica Club Kumbağ’da özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen gece kulüplerinden biridir. Las Wegas da Kumbağ eğlence hayatına yön veren bir diğer mekân olarak öne çıkmaktadır.

Barbaros Mahallesi’nde yer alan İskele Rum Meyhanesi tipik bir Ege meyhanesi konsepti ile gelenlerine kusursuz hizmet sunmaktadır. Hafta sonu fasıl gecelerine eşlik eden lezzetli deniz ürünleri ile yolunuz Tekirdağ’a düştüğünde uğramanızı önerdiğimiz mekân sadece yazın değil kış aylarında da oldukça ilgi görmektedir. Selanik Meyhanesi de Tekirdağ’da doyasıya eğlenebileceğiniz ve deniz ürünleri ile damaklarınızı şenlendirebileceğiniz bir diğer mekândır. Tekirdağ’ın meşhur rakısı eşliğinde felekten bir gece geçirebilirsiniz.

Tekirdağ’ın şarap evleri de oldukça ilgi görmektedir. Tekirdağ’ın Barbaros kasabasına oldukça yakın olan Barbare Bağları’nda yetişen nefis şarapları tadabilir, keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. İster barda eğlenin, isterseniz deniz ürünleri eşliğinde rakınızı yudumlayın isterseniz arkadaşlarınızla kamp kurarak ateş yakın ve şarkılar söyleyerek kendi eğlencenizi kendiniz yaratın... Tekirdağ gezinizin sonrasında unutulmaz anılar biriktirerek Trakya’nın incisini bir kez daha ziyaret etmek isteyeceğinize eminiz.