Tekirdağ’da Nerede Kalınır?

Anadolu ve Balkanlar arasından geçiş konumundaki Tekirdağ doğal güzellikleri ile keşfedilmeyi bekleyen illerimizden biridir. Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan kent özellikle yaz aylarında İstanbul’a yakın olması sayesinde rağbet görmektedir. Özellikle sahil kesiminde bulunan otel ve pansiyonların tatilseverlerin yoğun talepleri nedeniyle doluluk oranları %100’e ulaşmaktadır. Dört mevsimin de ayrı bir keyif sunduğu Tekirdağ’da şehir merkezindeki dört ve beş yıldızlı oteller konforlu bir seyahat deneyimi yaşamanızı sağlar. Şehir otellerinin yanı sıra daha çok yaz aylarında tercih edilen sahil kesimindeki apart oteller ve pansiyonlar da Tekirdağ’da konaklama seçenekleri arasında yer alır.

Tekirdağ merkez olmak üzere Çerkezköy, Şarköy, Çorlu ve MarmaraEreğlisi ilçeleri Tekirdağ’da konaklayabileceğiniz yerler arasında sayılabilir. Ramada Tekirdağ şehrin en çok tercih edilen 5 yıldızlı otelleri arasındadır. Malkara yolu üzerinde bulunan otel nefis Marmara Denizi manzarası ve kusursuz hizmetiyle yolu Tekirdağ’a düşen misafirlerini ağırlamaktadır. Rodosto Hotel Tekirdağ merkezde yer alması nedeniyle yılın her dönemi yoğun ilgi gören bir diğer konaklama tesisidir. Hotel 59 da denize yürüyerek 5 dakikada ulaşabileceğiniz konumu ve uygun fiyatları ile Tekirdağ merkezde konaklama için tercih edebileceğiniz otellerden biridir.

Kent otellerinin yanı sıra pansiyon ve apart oteller de denize yakın konumları ile özellikle yaz döneminde sıkça tercih edilmektedir. Tekirdağ’da otel fiyatları konum, otelin hizmetleri ve seçeceğiniz oda tipine göre değişiklik gösterir. Yaz sezonunun açılması ile fiyatlar bir miktar artış göstermekle birlikte kış dönemi Tekirdağ’da konaklama fiyatlarının en düşük olduğu zamandır. Yaz döneminde Tekirdağ otellerinde konaklama fiyatları ortalama gecelik 100 TL ile 400 TL arasında değişiklik gösterirken kış döneminde bu fiyatlar 50-150 TL arasındadır. Çorlu ve Çerkezköy gibi ilçelerde ise konaklama ücretleri Tekirdağ merkeze oranla çok daha düşüktür. Yaz döneminde yoğun talep gören Tekirdağ otellerinde daha ekonomik fiyatlara konaklamak için rezervasyonunuzu erken dönemde yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Tekirdağ kamp yapmak isteyenlerin de uğrak noktalarından biridir. Kumbağ ilçesi kamp yapmak için en uygun yerler arasındadır. İl merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan Kumbağ’da özel kamp yerleri bulunduğu gibi kendi çadırınızı da getirip konaklama imkânına sahipsiniz. Şarköy de oldukça geniş kamp alanlarına sahip bir diğer ilçedir. İlçede ayrıca karavan ile gelenlerin araçlarını park edebileceği özel alanlar da mevcuttur. Şarköy’e bağlı Uçmakdere masmavi denizi ve yemyeşil ormanları ile Tekirdağ’ın en güzel yerlerinden biridir. Uçmakdere’ye 500 metre mesafede yer alan Çınar Kamping her sene kamp tatili yapmak isteyenleri ağırlamaktadır. Asırlık çınar ağaçları altından denize sıfır konumda Uçmakdere yaz aylarında İstanbul’a yakın kamp yapılabilecek yerler arasında ilk sıralardadır.