Tekirdağ’daki Festivaller

cherries-1503974_960_720.jpg

Tekirdağ’a gitmeden önce kentte düzenlenen etkinliklere göz atmanız gezinizi daha keyifli hale getirmeye yardımcı olabilir. Tekirdağ’da düzenlenen etkinliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Tekirdağ Kiraz Festivali

Her yıl geleneksel olarak haziran ayında düzenlenen Kiraz Festivali konserler, etkinlikler ve yarışmalar eşliğinde büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. 53 yıldır sürdürülerek Tekirdağ için bir gelenek haline gelen Kiraz Festivali döneminde şehre özel turlar da düzenlenmektedir. Tekirdağ’ın meşhur kirazının da görücüye çıktığı festival düzenlenen halk konserleri ile renkli görüntülere de sahne olmaktadır.

Ayçiçeği Festivali

27 yıldır devam eden geleneklerden biri olan Ayçiçeği Festivali Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde Ağustos ayının ikinci haftasında düzenlenmektedir. Çeşitli yarışmalar ile birlikte halk oyunu gösterileri ve animasyonlara ünlü sanatçıların konserleri de eşlik etmektedir.

Bağbozumu ve Ekoloji Festivali

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde eylül ayının üçüncü haftasında düzenlenen Bağbozumu ve Ekoloji Festivali ile bölgede üretilen üzüm çeşitleri tanıtılmakta ve bağcılığın önemi konusunda farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır. Festivalde pekmez kaynatma etkinliklerinin yanı sıra konserler düzenlenmektedir.

Bağbozumu ve Üzüm Festivali

Tekirdağ Şarköy ilçesinde eylül ayında düzenlenen festivalin amacı Şarköy ilçesinin ve üretilen üzümlerin daha yakından tanınmasını sağlamak ve turizm yönünden bilinirliğini artırmaktır.

Not: Her festivalin tarihi kendi sitesinden yolculuk öncesi teyit edilmelidir.