Urla’da Gece Hayatı 

Doğa ve tarihin kucaklaştığı İzmir’in şirin ilçesi Urla sakinliğin ve huzurun adresidir. Burayı tercih eden ziyaretçilerin hemen hepsi birkaç gün de olsa kafa dinlemek, stres atmak ve şehir hayatının yorgunluğundan kurtulmayı düşler. Bu nedenle Urla’da aktif bir gece hayatından söz etmek zordur. Ancak ilçede sayısı fazla olmasa da barlar mevcuttur. Urla İskele Berlin’s denizin mis gibi kokusunu içinize çekerken kokteylinizi yudumlayabileceğiniz, arka fonda çalan müzikle keyifli saatler geçirebileceğiniz mekânlardan biridir. Yorgo Seferis Hotel’in barı olan Taş Bar Urla akşamlarında uğrayabileceğiniz adresler arasındadır. Lezzetli şaraplarıyla ünlü barda müzik dinleyebilir, arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. İskele Mahallesi’nde yer alan Harbour Terrace&Bistro manzaraya karşı içki içebileceğiniz ideal mekânlardan biridir. Kokteylleri ile ünlü mekan Urla akşamlarınıza renk katacak.

Hayatın sakin bir şekilde akıp gittiği Urla akşamlarının en keyifli aktivitelerinden biri de rakı-balıktır. Liman manzarası eşliğinde balığınızı yiyip rakınızı yudumlayabileceğiniz Sahil Restaurant Urla’nın en çok tercih edilen mekânlarından biridir. Uygun fiyatları ile öne çıkan restoranın mezeleri ve ara sıcakları da oldukça lezzetli. Urla sahilde yer alan Yosun Restaurant yaz aylarında rakı-balık keyfi yapmak isteyenlerle dolup taşmaktadır. Huzur verici ortamıyla dikkat çeken mekâna gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Doğal tatlar eşliğinde lezzet yolculuğuna çıkmak isterseniz yolunuzu Köyce Restaurant’a düşürmelisiniz. Adeta evinizdeymişçesine hissedeceğiniz mekanda her Cumartesi fasıl düzenleniyor. Urla şaraplarıyla meşhurdur. Sahilde yer alan kafelerde gün batımına karşı şarap keyfi yapabilir, dostlarınızla sohbet edebilirsiniz. Daha hareketli bir eğlence hayatı isterseniz 40 dakika uzaklıktaki Çeşme’ye gidebilir, birbirinden ünlü gece kulüplerinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.