Van’da Nerede Kalınır?

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan Van zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Van Gölü, kedisi, kaleleri, dillere destan kahvaltısı ve yemekleri ile seyahatseverlere farklı seçenekler sunmaktadır. Şehir merkezinde bulunan Van otelleri şehri keşfetmek isteyenlerin çoğunlukla tercih ettiği tesislerdir. Van şehir merkezinin yanı sıra Van Gölü kıyısında da konaklayabileceğiniz oteller mevcuttur. 4 ve 5 yıldızlı oteller konfor arayışı içerisinde olanları beklerken daha uygun fiyatlara konaklamak isteyenler için de seçenekler oldukça fazladır. Van’da beş yıldızlı otellerin geceliği iki kişi için ortalama 200 TL iken üç yıldızlı oteller iki kişi için 150 TL’den başlayan fiyatlarla konaklama imkanı sunmaktadır. Van otellerinin büyük bir kısmında fiyata kahvaltı dahilken bazıları için ekstra ücret ödemek gerekebilir. Apart otellerde çok daha uygun fiyatlara Van’da konaklama yapılabilir. Otellerin büyük bir bölümünde ek ücret ödeyerek havaalanına transfer hizmeti de sağlanabilmektedir.

Cumhuriyet Caddesi ile Maraş Caddesi, Van şehir merkezinde konaklama için en çok tercih edilen iki yerdir. Her iki caddeye yakın bir yerde konaklarsanız Van’da ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Bu caddeler üzerinde konaklayabileceğiniz pansiyon ve apart oteller oldukça fazladır. Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Büyük Urartu Hotel konaklama için tercih edilebilecek tesislerden biridir. Dört yıldızlı otel ev konforunda konaklama yapmak isteyenleri güler yüzlü hizmet ile ağırlamaktadır. Elite World Van Otel beş yıldızlı olup Van’ın en lüks otellerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Şehir merkezine yakın konumuyla dikkat çeken otelde konaklama ücretine kahvaltı da dâhildir.

Daha sakin bir konaklama deneyimi için Van Gölü’ne yakın otelleri de tercih edebilirsiniz. Double Tree by Hilton Otel Van’ın Edremit ilçesinde nefis Van Gölü manzarası eşliğinde konaklama imkânı sağlamaktadır. Havalimanına yakın olması ile de özellikle Van’a iş gezisi için gelenlerin en çok tercih ettiği oteller arasındadır.

Otellerin yanı sıra Van Şişli Öğretmenevi de konaklamak için oldukça uygun fiyatlı seçeneklerden biridir. Şehrin en işlek caddelerinden biri olan Kazım Karabekir Bulvarı’nda yer alan Van Şişli Öğretmenevi’nde siviller kişi başı 50 TL’ye, kamu çalışanları 40 TL’ye, öğretmenler ise 35 TL’ye konaklama imkanı bulabilir. İskele Caddesi’nde bulunan 2 Nisan Polis Evi de uygun fiyat politikası ile Van’da konaklamak isteyenlerin hizmetindedir. Van’da konaklama yapacağınız dönemi önceden ayarlarsanız daha uygun fiyatlar ödeyebilirsiniz. Şehir İran’a olan yakınlığından dolayı özellikle Nevruz döneminde oldukça kalabalık olmaktadır. Neredeyse Van’daki otellerin birçoğunda doluluk oranı %100’leri bulduğu için Van ziyaretinizi Nevruz dönemine denk getirmemeye çalışmanızı öneririz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı