Yalova’da Nerede Kalınır?

Gitmek için her mevsimin elverişli olduğu Yalova’da birçok fiyat alternatifi olan konaklama seçenekleri arasında oteller, moteller ve pansiyonlar bulunuyor. Özellikle kış aylarında kaplıca turizmi yükselişe geçmektedir. Termal turizmi gelişmiş olan Yalova’da kaplıca sularından yararlanmak için birçok otelde konaklayabilir veya gün içinde kaplıca havuzunu ve şifalı suları kullanabilmek için odalar kiralanabilmektedir. Termal ilçesi kaplıca turizmi için tercih edilebilir. Limak Yalova Thermal Boutique, Thermalium Wellness, Uğur Termal Residence bunlardan bazıları. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bunları değerlendirebilirsiniz. Sömestir tatili döneminde bu bölgede odalar hem çabuk bitiyor hem de fiyatlar artıyor. Bu dönemde tercih edecekseniz önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bir diğer konaklama tercihiyse devre mülk ve kiralık şeklinde rezervasyon yaptırabileceğiniz evler. Armutlu bölgesinde bu tarzda konaklama yapabilir kaplıca suyunu tuttuğunuz evde kullanabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’dan Armutlu’ya özel bir gemi firmasının tarifeli gemileri bulunmaktadır.

Şehir içinde konaklayıp, kenti ve etrafını gezecekseniz de birçok fiyat alternatifi bulacağını yerler var. Dilerseniz zincir halindeki otellerde konaklayabilir, daha uygun fiyatlar için apartları ve pansiyonları değerlendirebilirsiniz. Ramada Hotel Yalova, Lova Hotel & Spa, Şeref Hotel alternatiflerden bazıları.

Doğa ile iç içe bir tatil yapmak istiyorsanız Delmece Yaylası ve Erikli Yaylası etrafında kamp yapılabilmektedir. Çadırınızı, uyku tulumunuzu alıp yıldızların altında, tertemiz bir havada geceyi geçirebilirsiniz. Ertesi gün de parkurlarda yürüyüş yapabilir, şelaleleri, küçük akarsuları keşfedebilirsiniz. Bu seçenek için hava durumuna mutlaka bakın. Yalova’nın ortalama sıcaklığı kışın 7 derece, yazın 20 derece olmaktadır. Gitmeden önce bölgedeki kamp koşullarını ve kurallarını kontrol etmeyi unutmayın.

Yazın deniz turizmi içinse Çınarcık bölgesi değerlendirilebilir. Burada birçok denize girebileceğiniz ve gününüzü geçirebileceğiniz tesis var ayrıca geceleri eğlencenin dozu da bu bölgede artıyor. Konaklama içinse pansiyonlardan otellere kadar birçok seçenek mevcut.

Eğer evcil hayvanınızla bir otel, ev veya pansiyonda kalacaksanız otelin ve ev veya pansiyon sahibinin evcil hayvan kabul ettiğinden seyahat öncesi emin olmanız gerektiğini hatırlatırız.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı