Google+

Arama formu

Tuxtla Gutierrez

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 MXN = 0.00
Priz Tipi Type A100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 21.9℃
Şub 23℃
Mar 25.9℃
Nis 27.8℃
May 28.5℃
Haz 26.9℃
Tem 26℃
Ağu 26.1℃
Eyl 25.7℃
Eki 24.9℃
Kas 23.5℃
Ara 22.2℃
Genel Bilgiler / Rehber

 Tuxtla Gutierrez, Meksika'nın en önemli eyaletlerinden biri olan Chiapas'ın başkenti ve en büyük şehridir. Chiapas eyaletinin en gelişmiş şehri olan Tuxtla Gutierrez aynı zamanda bölgenin finansal merkezidir. Tuxtla Gutierrez stratejik açıdan her zaman önemli bir kent olmasına rağmen, Chiapas'taki diğer şehirler gibi turistik bölgelere sahip değildir. Chiapas eyaletinin ana ulaşım merkezidir. Bölgenin en büyük havalimanı olan Ángel Albino Corzo Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 30 km. uzaklıktadır.

Tuxtla Gutierrez, düşük suç oranıyla Meksika'nın en güvenli şehirlerinden biridir. Meksika'daki bir çok şehrin aksine temiz bir şehir merkezine sahiptir. Kalabalık caddeleri, modern araçlarla dolu trafiği, alışveriş merkezleri ve geleneksel mağazaları ile bir metropol görünümündedir. Financial Times'ın "Geleceğin Şehirleri" anketinde de dünyadaki sayılı şehirlerin arasında kendine yer bulmuştur.

Tuxtla Gutierrez'deki önemli binaların çoğu 20. yüzyılda yapılmıştır ve Koloni Dönemi'nden kalma yapı sayısı oldukça azdır. Central Park, Marimba Park, Marimba Müzesi ve Eyalet Sarayı şehirdeki en önemli turistik noktalardır.