Kiev’de Gece Hayatı

kyiv-city-at-night-ukraine-6.jpg
 

Kiev, gece hayatıyla ünlü Ukrayna şehirlerinden birdir. Başkentte gece hayatı, belli başlı etkinlikler haricinde genellikle ünlü kulüpler etrafında toplanmıştır. Kiev kulüpleri çok sayıda ve kalabalık olsa da oldukça güvenlidir. Üst düzey gece kulüplerinde yüz kontrolü güvenlik için çok yaygındır. Kiev’in eğlence kültürü biraz farklı olmakla beraber, genellikle kulüpte çalışan kızlar erkeklerin gece boyunca mekanda daha fazla para harcamasıyla görevlendirilirler. Öte yandan, birçok kulüp batıya kıyasla nispeten ucuzdur. Şehirdeki mekanlarda saygı ve görgü kurallarına uyduğunuz takdirde harika vakit geçireceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca kulüplerde eğlence genellikle 22.00’dan sabah 06.00’ya kadar kesintisiz devam eder.

D*lux; Eski Dynamo Kiev futbol stadyumun tarafındadır. Bu mekan oldukça ünlü bir dans kulübüdür ve gözünüze çarpan ilk şey, ne kadar şık olduğunu. Giriş, diğer kulüplere kıyasla oldukça pahalı, ancak Kiev'deki dans sahnesinin piyasası da genellikle pahalıdır. Birkaç kattan oluşan binada zemin katta vestiyeri, üst katta restoran ve barı, diğer katta da dans pistini bulabilirsiniz.

Forsage; National Aviation Agency'nin yakınında bulunan 3 katlı ve oldukça büyük bir kulüp olup, ağırlıklı olarak yerel öğrenciler tarafından ziyaret edilen popüler bir mekandır. Mekan genellikle köpük partileriyle ünlenmiştir. Her gece DJlerin sahne aldığı ve Avrupa tarzı müziklerin çaldığı bu mekan, çok pahalı olmamakla beraber, hafta sonları akşam 22.00’den sabah 07.00’ye kadar açıktır.

Crystal Hall; çok büyük bir eğlence merkezidir. Burası, Ocak 2010 tarihinde açıldığından Kiev'in yeni kulüplerinden biridir. Sofistike ses ve ışıklandırmanın yanı sıra büyük bir dans pistine sahiptir. Daha genç bir kalabalığa hitap eden mekanda daha çok sahne gösterileri yer alır.

Karayipler Kulübü; salsa severlerin uğrak mekanıdır. Kiev’in en eski kulüplerinden biri olan bu mekan eğlencelidir ve iyi bir atmosfere sahiptir.Yerli ve yabancı müzik sanatçılarının yer aldığı sahnesiyle 1998’den beri insanları kendine çeken mekan, yabancılar için iyi bilinen bir yerdir ve çoğunlukla İngilizce konuşan personel her zaman müşterilere yardımcı olur. Daima kalabalık olan bu mekan, diğer eğlence mekanlarına göre nispeten daha ucuzdur.

Shooters; Türklerin, sahibinin de Türk olmasından dolayı sıkça gittiği bir mekandır.

İçi çok büyük değildir ama atmosfer, oldukça eğlencelidir. Mekan, bir dans kulübü, teras restoranı ve dinlenme alanı olan Harem kısmının yanı sıra karaoke için de bir alan içerir. Konsepti ve eğlence anlayışıyla Kiev’deki diğer işletmelerden ayrılan bu yerde hoşça vakit geçirdiğinizden emin olabilirsiniz.

Club Ajur; Avalon kompleksinde yer alır. Bu yer kesinlikle diğerlerinden farklı ve gerçeküstü eğlencenin yaşandığı bir yerdir. Geçirdiği tadilatla birlikte içi yenilenen mekanda üst kattaki karaoke merkezi yüzlerce insanı ağırlamaktadır. Geleneksel Ukrayna eğlencesinin yanı sıra, mekana gittiğinizde bar ve restoranda da vakit geçirebilirsiniz. Diğer mekanlarla hemen hemen aynı seviyede hesap ödeyerek çıkacağınız bu yerde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.