Google+

Arama formu

Victoria

Polis: 911 İtfaiye: 911 Ambulans: 911
Devamı oku
1 Ocak - Yeni Yıl Paskalyadan önceki Cuma Paskalya Bayramı Victoria Günü 1...
Devamı oku
  Victoria Ağaç Festivali (Kasım) Victoria Yaz Festivali (Temmuz-...
Devamı oku
  Victoria büyük ister alışveriş merkezleri, ister dünyaca ünlü...
Devamı oku
  Victoria’nın gece hayatı çok hareketlidir. Lounge barlar ve publar...
Devamı oku
Victoria yemek kültürü her ne kadar bir Amerikan şehri olsa da İngiliz...
Devamı oku
Victoria şehri doğası ve kültürel alanlarıyla Kanada’nın batı...
Devamı oku
Victoria’da otobüs en çok kullanılan ulaşım aracıdır. 75.000 nüfusuyla...
Devamı oku
Victoria’da konaklayacağınız oteli ana caddelere ve gezeceğiniz bölgelere...
Devamı oku
Türkiye'den direkt uçuş bulunmamaktadır. Aktarmalı olarak gidilebilen...
Devamı oku
Victoria’nın okyanus akıntılarının etkisiyle genellikle ılıman bir iklime...
Devamı oku
Victoria’da tüm pasaport çeşitlerine vize uygulanmaktadır. Seyahat...
Devamı oku
Türkiye Cumhuriyeyi Vancouver Başkonsolosluğu Adres: 1066 W Hastings,...
Devamı oku
Victoria GMT -8 saat dilimini kullanmaktadır. Türkiye’de kullanılan GMT+2...
Devamı oku
Victoria’da resmi dil olarak “İngilizce” konuşulmaktadır.
Devamı oku
Victoria para birimi olarak “Amerikan Doları” kullanmaktadır.
Devamı oku
Victoria, Kanada’nın güneybatısındaki Vancouver Adası’nın güneydoğusunda...
Devamı oku
Victoria, Kanada’nın Britanya Kolombiyası eyaletinin başkenti olup 75....
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 CAD = 0.00
Priz Tipi Type A100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 4.6℃
Şub 5.1℃
Mar 6.8℃
Nis 9℃
May 12.1℃
Haz 14.9℃
Tem 16.9℃
Ağu 16.8℃
Eyl 14.2℃
Eki 10℃
Kas 6.4℃
Ara 4℃
Kısa Kısa...
Ülke: Kanada / Nüfus: 75.000 / Resmi Dil: İngilizce / Para Birimi: Kanada Doları / İklim: Ilıman İklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 2 Gün / Big Mac Index: 4.54$(Türkiye 3.87$)

Victoria Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Victoria Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Victoria, Kanada’nın Britanya Kolumbiyası eyaletinin başkenti olup, 75.000 nüfusa sahiptir. Vancouver Adası’nın güneydoğusunda yer alan Victoria, bir emekli şehri olarak bilinmektedir. Güzel doğası, yumuşak iklimi ve sakin yaşam tarzıyla birçok emekli için cazibe noktası olmuştur. Buranın başlıca önemli faaliyetleri arasında turizm ve teknoloji gelmektedir. Ayrıca Kanada’nın Büyük Okyanus kıyısında ki deniz donanmasına da ev sahipliği yapmaktadır.
Tanıtıcı Video:

 

Victoria Nerededir?

Victoria, Kanada’nın güneybatısındaki Vancouver Adası’nın güneydoğusunda yer alan Juan de Fuca Boğazı'nın kıyısında bulunmaktadır.

Victoria Gezilecek Yerler

Victoria Gezilecek Yerler

Victoria şehri doğası ve kültürel alanlarıyla Kanada’nın batı kıyısının cazibe merkezidir. Parkları ve müzelerinin sayısı oldukça fazladır. Bir emekli şehri olduğundan sakin bir atmosfere sahiptir. Victoria'da başlıca gezilecek yerler arasında; Victoria BC Müzesi, Victoria Bug Zoo, Parlemento binası, Alley sokağı, Point Ellice ve Bugtchart Bahçeleri ve dahası sayılabilir. Özellikle Bugtchart Bahçesi ve her yıl 1 milyon ziyaretçi çeken Victoria BC Müzesi gezilmeden gidilmemesi gereken yerleridir. Kısaca bu çiçekler ve ağaçlar şehri ziyaretçilerini büyülemeye yetecek birçok şey barındırmaktadır.

Victoria'ya Ne Zaman Gidilir?

Victoria’nın okyanus akıntılarının etkisiyle genellikle ılıman bir iklime sahiptir. Kış ayları biraz soğuk olsa da sıcaklıklar fazla düşmemektedir. En yüksek sıcaklıklara temmuz ve ağustos aylarında ulaşılmaktadır. Ortalama 22 derece olan bu aylar seyahat etmek için en ideal zamandır. Kış aylarında ise en soğuk sıcaklıklar aralık ve nisan ayları arasında görülür.

Victoria'ya Nasıl Gidilir?

Türkiye'den direkt uçuş bulunmamaktadır. Aktarmalı olarak gidilebilen Victoria’nın toplam uçuş süresi ise 22 saatten fazladır.

Victoria şehrine ulaştıktan sonra etrafı kolayca gezmek için araç kiralamanız mümkündür. Aşağıdaki arama kutusunu kullanarak, tek bir tıklamayla tüm ünlü firmalardan araç kiralama teklifi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Victoria'da Nerede Kalınır?

Victoria’da konaklayacağınız oteli ana caddelere ve gezeceğiniz bölgelere göre belirlemeniz, size şehri keşfederken zaman kazandıracaktır. Victoria’nın boğaza yakın kesimlerinde ve merkezi bölgelerinde konaklayabileceğiniz uygun oteller bulunmaktadır. En uygun yerler ise; Victoria West, James Bay, Fairfield ve Fernwood bölgeleridir. 

Victoria Şehir İçi Ulaşım

Victoria Şehir İçi Ulaşım

Victoria’da otobüs en çok kullanılan ulaşım aracıdır. 75.000 nüfusuyla zaten küçük bir şehir olduğundan otobüslerle hemen hemen her yere gidilebilmektedir. BC Transit şirketine bağlı olarak işletilmektedir. Ücretler ise aşağıdaki gibidir.

Victoria Mutfağı

Victoria Mutfağı

Victoria yemek kültürü her ne kadar bir Amerikan şehri olsa da İngiliz mutfağının etkisi altındadır. Bunda geçmiş de bir İngiliz kolonisi olmasının etkisi büyüktür. Victoria Kuzey Amerika’da kişi başına en çok restoran düşen ikinci şehirdir. Ülke de İngiliz kültürünün etkisiyle beş çayı meşhurdur. İster boğaz kıyısında ki turistik mekânlar da, ister şehir merkezinde isterseniz de Çin mahallesinde farklı kültürlere ait restoranlardan enfes yemekler tadabilirsiniz. Victoria’ da birçok etli yemekte domuz eti kullanıldığından sipariş vermeden önce helal olup olmadığını sormanız faydalı olacaktır.

Victoria Gece Hayatı

Victoria Gece Hayatı

Victoria’nın gece hayatı çok hareketlidir. Lounge barlar ve publar şehrin ana eğlence mekânlarıdır. Victoria’nın gece hayatı şehir merkezinde toplanmıştır. Küçük bir şehir merkezine sahip olduğundan çoğu yer yürüme mesafesindedir. Eğlence anlayışınıza göre her türlü mekan bulmak kolay olmaktadır. Fiyatlar ise genel olarak yüksektir. Victoria’nın eğlence kültüründe canlı caz performansları, blues, rock ve dans müzikleri ağır basmaktadır.

Victoria'da Alışveriş


 

Victoria büyük ister alışveriş merkezleri, ister dünyaca ünlü marketleri, isterseniz de büyüleyici sokaklarında yer alan butik mağazaları, antika dükkânları ve yerel pazarlarıyla alışveriş konusunda çok canlı bir şehirdir. Özellikle yan sokaklarda yer alan butik ve antika dükkânları daha çok tercih edilmektedir çünkü Victoria’nın yerel kültürünü çok iyi şekilde yansıtırlar. Alley Caddesi ve sokakları Victoria’nın tarihî dükkânlarını barındırır. Buradaki bütün dükkânların önünde çiçek sepetleri vardır ve dış mekânı gaz lambalarıyla aydınlatılmaktadır. Butik alışveriş yapabileceğiniz mağazalardan moda tasarım mağazalarına kadar birçok mekânı burada bulabilirsiniz. Daha geniş çaplı alışverişleriniz içinde Walmart’a gidebilirsiniz. Burası Victoria’nın en büyük alışveriş merkezilerinden biridir.

Victoria Festivaller


 

 • Victoria Ağaç Festivali (Kasım)
 • Victoria Yaz Festivali (Temmuz-Ağustos)

Victoria Para Birimi

Victoria para birimi olarak “Amerikan Doları” kullanmaktadır.

Victoria Resmi Dili

Victoria’da resmi dil olarak “İngilizce” konuşulmaktadır.

Victoria Saat Farkı

Victoria GMT -8 saat dilimini kullanmaktadır. Türkiye’de kullanılan GMT+2 ile arasında 10 saatlik bir fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Victoria’de gece 02.00’dir.

Victoria Vize İşlemleri

Victoria’da tüm pasaport çeşitlerine vize uygulanmaktadır. Seyahat edebilmek için Kanada Ankara Büyükelçiliğinden vize başvurusu yapmak gerekmektedir.

Victoria Dış Temsilcilikleri

Türkiye Cumhuriyeyi Vancouver Başkonsolosluğu

 • Adres: 1066 W Hastings, Vancouver, BC V6E 3X2, British Columbia, Canada
 • Telefon:  +1 613 789 72 29
 • Web adresi için tıklayınız.

Victoria Resmi Tatiller

 • 1 Ocak - Yeni Yıl
 • Paskalyadan önceki Cuma
 • Paskalya Bayramı
 • Victoria Günü
 • 1 Temmuz - Kanada Bayramı
 • Eylülün ilk pazartesisi - İşçi Bayramı
 • Şükran Günü
 • 11 Kasım - Anma Günü
 • 25 Aralık - Noel
 • 26 Aralık – Noel’den Sonraki Gün

Victoria Faydalı Bilgiler

 • Polis: 911
 • İtfaiye: 911
 • Ambulans: 911