Tiergarten Schoenbrunn

Tiergarten Schönbrunn adıyla bilinen Viyana Hayvanat Bahçesi, 1752'de açılmış dünyanın en muazzam hayvanat bahçelerinden birisidir. İmparatorluk döneminden kalma bu yapı, Orta Çağ Avrupası ile modern zamanları bir araya getiriyor. Dönemin meşhur mimari tarzı olan Barok tarzının yansımaları sekizgen kahvaltı köşkünde görülebiliyor. Viyana şehrinin muazzam mimarisinin sadece bir parçasının yansıdığı bu eşsiz eser modern dünyanın en göz alıcı mekanlarından birisidir.

Hayvanat bahçesinde filler, koalalar, zürafalar, dev pandalar ve daha pek çok canlı bulunmaktadır. Hayvanat Bahçesi'nde 4.000'den fazla hayvan yaşamaktadır. Viyana Hayvanat Bahçesi'nde Schönbrunn, Berlin Hayvanat Bahçesi haricinde Avrupa'da pandaları görebileceğiniz tek yerdir. Hayvanat bahçesinde nesli tükenen türlerin temsilcileri Yang Yang ile Long Hui, 2003'te bu hayvanat bahçesine yerleştirilmiştir. Böylece hayvanat bahçesi nin eşsiz doğal güzelliklerine bir yenisi daha eklenmiştir.

Hayvanat bahçesi Schönbrunn Sarayı'nın arazisinde kurulmuştur. Hayvanat bahçesinde bir yağmur ormanı ve bir akvaryum da bulunuyor. Her yaştan insanın keyifli zamanlar yaşayacağı hayvanat bahçesinde pek çok aktivite ve tabi binlerce hayvan dostumuz ziyaretçilerini bekliyor.

Bu bahçe hem haftasonunda güzel saatler geçirmek isteyen Viyana sakinlerinin, hem de şehre dışardan gelen milyonlarca turistin uğrak yerlerinden biri olmuştur.

Hayvanat bahçesinde günlük besleme saatleri yapılmaktadır. Ziyaretçiler bu saatlerde sevimli dostlarımızla kaynaşma imkanını yakalayabilirler. Böylece herkes çok eğlenceli ve heyecanlı anlar yaşayacaktır.

Günlük besleme seansı saatleri: 10:30 - Deniz Aslanları, 11:00 - Kuzey Rockhopper penguenleri, 11:30 - Humboldt penguenleri, 13:00 - Küçük pençeli su samuru, 13:30 - Kelaynak, 14:30 - Büyük karıncayiyenler, 15:30 - Deniz aslanları, 16:00 - Koalalar.

Ziyaret Bilgileri: Hayvanat Bahçesi yılın her günü açık. Sabah 09:30’da açılan bahçenin kapanış saatleri aydan aya değişiklik gösterse de genellikle 16:30-18:30 arasında. giriş ücretleri yetişkinler için 20 Euro, çocuklar ve engelliler için 10 Euro, 6 yaşından küçükler içinse ücretsiz.

Adres: Maxingstraße 13b, 1130 Viyana

Yol Tarifi: Metro ile ulaşımda U4 hattındaki Hietzing durağında inmelisiniz. Tramvay içi 10, 58 ve 60 no’lu hatları kullanmalısınız. Otobüs ile yolculuk edecekseniz 51A, 56A, 56B, 58A no’lu otobüsler sizi hayvanat bahçesine ulaştıracaktır.

Yakın Yerler: Original Vienna Tours, Villa Schopp, Antonio Vivaldi Monument, Hietzinger Friedhof.