Midilli’ye Nasıl Gidilir?

Adaya ulaşım denizyolu ve havayolu ile sağlanabilmektedir. Adaya denizyolu ile ulaşım Türkiye’nin en yakın noktası olan Ayvalık’tan sağlanmaktadır. Ortalama 1,5 saat sürecek keyifli bir feribot yolculuğu ile adaya ulaşabilirsiniz. Çeşitli tur şirketlerinden ortalama 30 euro’ya gidiş dönüş biletinizi alabilirsiniz. Online olarak biletlerinizi aldığınızda 5 euro gibi bir indirim söz konusu olduğunu unutmayın. Deniz otobüsü ile daha hızlı seyahat imkanı da bulunmaktadır, bu şekilde 35 euro’ya Ayvalık - Midilli merkeze çift yönlü ulaşım sağlayabilirsiniz. Sefer sıklıkları sezon dönemine göre değişiklik göstermektedir. Diğer Yunan adalarından da feribotlarla da Midilli’ye ulaşım söz konusudur.

Midilli’de bulunan Mytilene Havalimanı sayesinde adaya uçakla ulaşım da sağlanabilmektedir. Şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunan havalimanından merkeze ulaşım otobüs ve taksiyle sağlanabilmektedir. Fakat Türkiye’den direk uçuş olmadığı unutulmamalıdır. Atina’dan aktarmalı olarak uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Midilli’ye gidebilmek için Schengen vizesine ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Shengen vizesini ister seyahatinizden önce konsolosluktan alabilir, isterseniz kapıda vize yöntemiyle alabilirsiniz.