Mykonos’ta Gece Hayatı  

concert-768722_960_720.jpg


Mykonos’un bu kadar popüler olmasının sebeplerinden birinin hızlı gece hayatı olduğunu daha önce de söylemiştik. Günün her saati bir yerde bir partinin olduğu bu adada tüm günü eğlenerek geçirmek mümkün. Akşamüzeri saat 16.00 gibi müziğin yükselmesiyle başlayan eğlence, hava kararıncaya dek devam eder. Plajlardan sonra merkeze dönüldüğünde bu sefer sokakların dolmaya başladığı görülür. Barlarda birkaç kokteyl ile başlayan akşam, gece kulüplerinde eğlenceye, ardından after party konseptiyle sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.

Madoupas Cafe-Bar & Restaurant ve Katerina’s Bar akşamüzeri kokteylleriyle geceye başlangıç için idealdir. Montparnasse ise tam anlamıyla bir geçiş barıdır; buraya akşam 20.00’de gün batımı ve kokteyller için gelenler, 22.00’den sonra kabare şovunu izleyebilirler. Kastro Bar da gün batımını izlemek ve akşamüzerini bir-iki içkiyle geçirmek isteyenler için idealdir. Popüler kokteylleri ve özel içecek Kastro Coffee’nin denenmesi tavsiye edilir. Yalnız bu noktada akşam saatlerinde biraz kalabalıklaşabileceğini de not düşmek gerekir. Argo Bar, Astra Bar, Caprice, Skandinavian Bars-Disco akşamları daha geç açılan ve sabahın 03.00’üne kadar eğlencenin devam ettiği barlardır. Genelde üçünde de müzik yüksektir ve insanlar dans etmek için buradadır.

Mykonos cinsel eğilimlere karşı oldukça hoşgörülü bir ada olup LGBT bireylerin eğlenmek için özellikle tercih ettiği bir yer haline gelmiştir. Bu sebeple geylere özel gece kulüpleri de oldukça yaygındır. Babylon ve Jacky O’ limanda yan yana bulunan iki popüler gey kulübüdür. Buralarda çoğu zaman sabah 07.00’ye kadar müziğin sesi kısılmaz ve insanlar gün doğana kadar eğlenmeye devam eder.

Pierro’s ve Porta Bar da Mykonos Town’daki eğlencenin popüler adreslerindendir. Space, house müzik çalan ve aynı zamanda adanın en büyük gece kulübüdür. David Guetta ve daha birçok ünlü isim bu kulüpte sahne almıştır.

Mykonos için eğlenceyi geceyle sınırlandırmak olmaz. Nitekim 24 saat eğlenebilen bir adayla karşı karşıyayız. Pranga plajındaki Kalua Beach Bar’da, 18.00 gibi DJler sahneye çıktığında, insanlar da dans etmeye başlar. Super Paradise’ta ise kendi adını taşıyan kulüp zaten Mykonos’un gündüz partilerinin tartışmasız en popüler adresidir. Guapaloca Bar, Paradise plajında yer alır ve genelde gençlerin takıldığı, vücut boyama ve farklı dansların yapıldığı, yine çok eğlendiren bir bar olarak bilinir. Dünyaca ünlü Tiesto’nun da sahne aldığı, yine Paradise’ta yer alan Cavo Paradiso, dünyanın en iyi 10 gece kulübü arasında gösterilir.

Özetle Mykonos’un eğlence mekânları gidenleri hayal kırıklığına uğratmamaktadır. Hatta sokaklarda bile kendilerince dans edenleri, barların dışına taşanları ve gece çok geç olsa da yeni bir kulübe girmek için sıra bekleyenleri görmek mümkündür.