Google+

Arama formu

Mykonos

İtfaiye: +30 22890 23199 Polis: +30 22890 22716 Ambulans: +30 22890...
Devamı oku
Mykonos, Kiklad Adaları grubunda yer alan, Yunanistan’a bağlı bir Ege...
Devamı oku
Kendi başına festival gibi capcanlı olan Mykonos’ta yaz sezonunda...
Devamı oku
Mykonos’ta Yunan mutfağının en güzel örnekleriyle birlikte, dünya...
Devamı oku
Kiklad Adaları’nın en küçüklerinden biri olan Mykonos’ta ulaşım için...
Devamı oku
Mykonos’un son yıllardaki popülerliği sebebiyle diğer Yunan...
Devamı oku
Türkiye’den Mykonos’a İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden...
Devamı oku
Mykonos, Ege Denizi’nde, Kiklad Adaları grubunda yer alan, Yunanistan’a...
Devamı oku
Yunanistan, Türkiye’ye göre yaz saati uygulamasında aynı saat...
Devamı oku
Mykonos’un bu kadar popüler olmasının sebeplerinden birinin hızlı...
Devamı oku
1 Ocak: Yeni yıl 6 Ocak: Epiphany 25 Mart: Milli Bayram 17 Nisan:...
Devamı oku
Yunanistan’ın resmi para birimi eurodur. 1 euro yaklaşık olarak 4,10...
Devamı oku
Mykonos Ege Denizi’ndeki konumu sebebiyle Akdeniz ikliminin...
Devamı oku
Mykonos genellikle lüks tüketim yapanları kendine çektiğinden;...
Devamı oku
Ege’nin bu küçük adasında gezmeye değer oldukça fazla yer var....
Devamı oku
Mykonos, Yunanistan’a bağlı olduğundan resmi dil Yunancadır; ancak ada...
Devamı oku
Ege Denizi’ndeki Kiklad Adaları’na bağlı Mykonos, özellikle son yıllarda...
Devamı oku
Acil Yardım: +30 22890 23998 Polis: +30 22890 22716  Kayıp / Çalıntı...
Devamı oku
Ochi (28 Ekim)  Noel (25 Aralık)  St Stephens (26 Aralık) Yeni Yıl (1 Ocak...
Devamı oku
atasteofgreeceaz.com Mykonos Yaz Festivali  Mykonos Eşcinsel...
Devamı oku
happytellus.com Turist akımı çok fazla olduğundan şehir merkezinde pek çok...
Devamı oku
armanivacations.com Mikonos’un gece hayatı kendisi gibi oldukça renklidir...
Devamı oku
Mikonos mutfağı, pek çok et ve balık ürünü sunmaktadır. Bunun yanında...
Devamı oku
​ Sıcak iklimiyle vazgeçilmez bir tatil noktası haline dönüşen Mikonos’ta...
Devamı oku
mykonosbus.com Yunan adalarının en küçük adalarından biri olduğu için...
Devamı oku
Yunan adalarının en popülerlerinden olan Mikonos, yıl içinde binlerce...
Devamı oku
Mikonos’a gitmenin en kolay ve hızlı yolu uçakla gitmektir. İstanbul...
Devamı oku
Mikonos’da güzel bir tatil için Mayıs ve Eylül ayları arası en uygun...
Devamı oku
Mikonos Yunanistan’a bağlı olduğu için Türk Konsolosluğu Yunanistan’dadır...
Devamı oku
Mikonos’un Türkiye ile saat farkı bulunmamaktadır. İki yer de aynı zaman...
Devamı oku
Mikonos’ta resmi dil olarak Yunanca kullanılmaktadır. Ancak turistik bir...
Devamı oku
Mikonos para birimi olarak Euro’yu kullanmaktadır. 
Devamı oku
Mikonos Ege Denizi’nde bulunan Kiklad Adaları’na bağlı bir Yunan adasıdır...
Devamı oku
“Ve sen ince sahil ve bıraktığın dağınıklığın gölgesini yok eden...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 EUR = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 8.9℃
Şub 8.9℃
Mar 12.2℃
Nis 15℃
May 18.9℃
Haz 22.8℃
Tem 26.1℃
Ağu 25℃
Eyl 22.8℃
Eki 18.9℃
Kas 13.9℃
Ara 10℃
Kısa Kısa...
Nüfus: 10.134 / Dil: Yunanca / Para Birimi: Euro / İklim: Akdeniz İklimi / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 3 gün

Mykonos Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mykonos Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Mykonos, Kiklad Adaları grubunda yer alan, Yunanistan’a bağlı bir Ege adasıdır. Adada Yunan mimarisi ve yaşam tarzı hakimdir. Yerel halk Yunanca konuşur ve Rum-Ortodoks Hristiyanlardır. 86 kilometrekarelik yüz ölçümüyle grubundaki diğer adalara kıyasla oldukça küçük kalır. Mykonos, yel değirmenleri, kartpostallardan fırlama gün batımı, masmavi denizi, kiliseleri ve eğlence hayatıyla ünlüdür. Özellikle son yıllarda popülaritesini iyice arttıran Mykonos, Yunanistan’ın en çok bilinen turist destinasyonlarından biri olmuştur. Bu turist akını sayesinde yerel halk da İngilizceye alıştığından, adada İngilizce anlaşmak gayet kolay olacaktır.

Tıpkı diğer Yunan adaları gibi bu adanın da Yunan mitolojisinden nasibini almış ve efsanevi olaylara tanıklık etmiş olması hiç şaşırtıcı değildir. Mykonos aslında adını komşu ada Delos’un kralının oğlu Mykonos’tan alır. Bu sebeple Mykonos ve Delos adalarının tarihi birbiriyle çok ilişkilidir. Mitolojiye göre Herkül’ün görevlerinden biri devlerle savaşmaktır. Öldürdüğü devler denize düşer ve efsaneye göre bu devler şekil değiştirerek Mykonos adasını oluşturan kayalıklar haline gelirler. Delos’un gölgesinde kaldığı için antik çağlarda hakkında çok fazla bilgiye ulaşılamayan Mykonos’ta aynı zamanda Apollo ve Artemis’in doğduğuna inanılır.

Orta Çağ’da farklı uygarlıkların sahip olduğu Mykonos, 1207 yılında diğer Kiklad Adaları ile birlikte Venediklilerin eline geçmiştir. Yaklaşık 300 yıl Venediklilerin hükmünde kaldıktan sonra 1537’de Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyeti altına girmiştir. Nitekim 1829’da Yunanistan bağımsız bir krallık olmuştur ve Mykonos da Yunanistan’a bağlanmıştır. Bu süreçten sonra adanın ekonomisi tamamen çökmüş, adalılar tüm gemilerini kaybetmiştir. Ada kendi ekonomisini sıfırdan tekstil üzerine kurmuştur ve zamanla çoğu ailenin geçim kaynağı tekstil olmuştur. Adada üretilen kumaş kalitesi sayesinde hem Yunanistan içinde hem de yurt dışında kumaş ticareti yapılmıştır. Mykonos, ancak 1960’larda, hippiler ve sanatçılar tarafından tercih edilmeye başlandıkça turistik bir bölge haline gelmiştir.

Mykonos Gezilecek Yerler

Mykonos Gezilecek Yerler

Ege’nin bu küçük adasında gezmeye değer oldukça fazla yer var. Mykonos’a gelenler; tertemiz denizi, hareketli plaj partileri ve sabaha kadar süren gece hayatını bir kenara bıraksa bile adaya yine de hayran kalır. Ada küçük olduğundan, görülmesi gereken tarihi yapılar da müzeler de birbirine çok yakındır. Turistlerin en sevdiği noktalar birbirine yürünecek mesafededir. Bu sayede kültürel geziler bir-iki güne sığabilir ama deniz keyfi de eklenirse Mykonos’u tam anlamıyla keşfetmek için ideal süre 4 gün olacaktır. Mykonos’ta görülmeden dönülmemesi gereken yerleri aşağıda sizler için listeledik

Mykonos Nerededir?

Mykonos, Ege Denizi’nde, Kiklad Adaları grubunda yer alan, Yunanistan’a bağlı bir adadır. Yüzölçümü 86 kilometrekaredir.

Mykonos’a Ne Zaman Gidilir?

mykonos-2061984_960_720.jpg

Mykonos Ege Denizi’ndeki konumu sebebiyle Akdeniz ikliminin hakimiyeti altındadır. Yaz mevsiminde sıcaklıklar 35 dereceyi bulabilirken, adanın havası kış mevsimlerinde bile ılımandır. Adada yılın çoğu günü güneşli geçer. Mykonos’un özellikle de kuzey ülkelerin vatandaşları tarafından tercih edilme sebeplerinden biri de sıcak iklim koşullarıdır. Bu nedenle adanın en kalabalık olduğu dönem haziran-ağustos ayları arasıdır. Özellikle ağustos ayında otellerin çoğu doludur. Dolayısıyla son dakika rezervasyon yapmak oldukça zordur. Bu aylarda aynı zamanda uçak ve otel fiyatları da en yüksek rakamları görür. Mykonos’un elverişli hava şartları düşünüldüğünde, mayıs ayında ada henüz kalabalıklaşmadan veya eylül ayında ada yavaş yavaş tenhalaştığında bir tatil planlamak, söz konusu kalabalık olmadan adanın keyfini çıkarmak ve daha uygun fiyatlara tatil yapmak için mantıklı olabilir. Elbette ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde de Mykonos’un havası gezmek için gayet uygun olacaktır; ancak denize girme ve dillere destan beach club partilerine katılma şansı hava soğudukça azalacaktır. Eğlence adası Mykonos yaz döneminde dünyanın dört bir yanından sanatçıyı konser ve festivallerde ağırlar. Bu nedenle canlı performansları kaçırmamak ve adanın dinamik atmosferine tanık olmak için yaz dönemi tercih edilmelidir. Ayrıca, her sene ağustos ayında binlerce katılımcıya ev sahipliği yapan Xlsior Gay Festival ve geleneksel olarak her eylül ayında kutlanan Hasat Festivali gibi özel tarihlerde adada olmak da farklı bir deneyim olacaktır.

Mykonos’a Nasıl Gidilir?

Mykonos’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Mykonos’a İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden direkt seferler düzenlenmektedir. Havayoluyla Mykonos’a ulaşmak yaklaşık 1 buçuk saat sürer.

Mykonos şehrine ulaştıktan sonra etrafı kolayca gezmek için araç kiralamanız mümkündür. Aşağıdaki arama kutusunu kullanarak, tek bir tıklamayla tüm ünlü firmalardan araç kiralama teklifi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Mikonos'ta Nerede Kalınır?

Yunan adalarının en popülerlerinden olan Mikonos, yıl içinde binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Mikonos, bu nedenden ötürü birbirinden harika otellere sahiptir. Genellikle beş yıldızlı lüks otellerin bulunduğu adada, konfor dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle lüks otellerin ve villa tarzı stüdyoların manzarası, ne kadar güzel bir adada olduğunuzu hatırlatır niteliktedir. Kimilerinde odanıza özel havuz dahi vardır. Bunların yanı sıra, şehir ve bahçe manzaralı olma ve havuz barındırma hemen her otelde mevcuttur. Adanın lüks hayatından olsa gerek, burada hostel anlayışı yaygın değildir. Ancak farklı bütçelere uygun, farklı zevklere hitap eden konaklama tesisleri vardır.

Mikonos'ta Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Mikonos otel fırsatları için tıklayınız.

Booking.com

Mykonos pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli HotelsCombined.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Mykonos Otel Önerileri hotelscombined-logo

Sehir Merkezine En Yakın Mykonos Otelleri
En Uygun Fiyatlı Mykonos Otelleri
Sizin İçin Seçtiğimiz Mykonos Otelleri

Mykonos Otelleri

Mavi-beyaz renklerle süslü değirmenleriyle ünlü bu Ege adası, görenleri kendine aşık etmektedir. Özellikle havaalanına da yakın olan liman bölgesi, oldukça hareketlidir. Mykonos Limanı’nın da yer aldığı merkez; gece hayatı, restoranları, kafeleri, ünlü mağazaları ve butikleriyle gün boyu hareketlidir.

Mykonos Otelleri

Oteller genellikle lükstür ve fiyatları da diğer adalara oranla nispeten pahalıdır. Ancak otellerde verilen hizmet ve sunulan panoramik manzara, gerçekten de adanın keyfini doyasıya sürmek için birebirdir. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Mykonos otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Mykonos Şehir İçi Ulaşım

Kiklad Adaları’nın en küçüklerinden biri olan Mykonos’ta ulaşım için yaygın olarak otobüs, taksi ve küçük tekneler kullanılır.

Adanın Mykonos Town isimli merkezinde, şehrin iki farklı bölgesinde birer tane otobüs terminali vardır. Şehrin güneyindeki otobüs terminalinden Platys Gialos, Paraga, Paradise, Ornis ve Agos Ioannis gibi adanın güney bölgesinde yer alan lokasyonlara ve popüler plajlara giden hatlar vardır. Bazı hatlar gece de çalışmaktadır. Şehrin kuzeyindeki otobüs terminalinden ise Ano Mera, Elia, Ponoromos ve Kalafatis bölgelerine otobüsle ulaşılabilir. Otobüs saatleri sezona göre değişiklik gösterdiğinden en doğru bilgi terminallerden alınabilir. Otobüs biletleri sefer öncesinde küçük marketler ve turist merkezindeki otomatlardan veya sefer esnasında bozuk para ile şoförden satın alınabilir. Ada genelinde otobüse biniş tek yön 1,60 euro, Elia ve Kalafatis gibi daha uzak yerler için 1,70 eurodur. Gece çalışan hatlar ise 2 eurodur.

Mykonos küçük olduğundan adadaki taksi sayısı yaklaşık 30’dur. Taksiler, Mykonos Town’daki Manto Meydanı’nda ve limandadırlar. Yoğun sezonda ve akşam saatlerinde taksi bulmak zor olabilir. Şoförler taksimetre kullanmazlar; ancak yazılı bir fiyat tarifesi vardır. Bulunduğunuz yere taksi çağırmak tarifenin üzerinden ekstra ücretlendirilir. Taksilere 22400 ve 23700 telefon numaralarından ulaşılabilir. Ayrıca Aegean Taxi App ile mobil uygulama üzerinden de taksi çağırılabilir.

Tekneler de merkezden plaja kolayca gitmek için yaygın olarak kullanılırlar. Platys Gialos ve Ornos’tan Paranga, Paradise, Super Paradise, Agari ve Elia gibi popüler plajlara gün boyu ulaşım sağlanmaktadır. Biletler 5-7 Euro arası değişmektedir.

Mykonos’u toplu taşımadan bağımsız olarak gezmek de elbette mümkündür. Araba veya ATV kiralayarak adanın diğer taraflarına geçebilir ve daha sakin plajlara ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinde farklı şirket seçenekleriyle veya Mykonos Havalimanı’nda araç kiralanabilir.

Mykonos Mutfağı

Mykonos’ta Yunan mutfağının en güzel örnekleriyle birlikte, dünya mutfaklarından da çeşitler bulunuyor. Her bütçeye göre yeme-içmenin kalbi Mykonos Town’da atıyor. Sokaklardan souvlaki (Yunan şiş kebabı) ve gyros (döner) alarak veya krep gibi tatlılarla da birkaç euroya karın doyurmak mümkün; fakat Yunan mutfağı daha çok mezeleri, taze deniz mahsulleri ve ouzosuyla ünlüdür. Akdeniz ikliminin bir etkisi olarak zeytinyağlı yemekleri, ülkemizde Ege yöresindeki tatlara oldukça benzerdir. Öyle ki iki mutfak arasında tzatziki (cacık), dolmaki (dolma), kadaifi (kadayıf) gibi okunuşu bile benzer yemekler vardır. Kalamar, ahtopot, karides gibi su ürünleri hem kendi başlarına hem de ana yemeklerin yanına katılarak pişirilir ve sadece turistler değil, yerel halk tarafından da bolca tüketilir. Ouzonun birebir karşılığı ülkemizde rakı olarak yer alsa da aralarında biraz tat farklı bulunur.

Mykonos’ta kaliteli Yunan lezzetleri için uygun fiyatlı da, yüksek bütçeli de onlarca restoran hizmet veriyor. Restoran ve barların neredeyse hepsi girişlerinde menü ve fiyatlarını listelerler. Bu sayede hesap geldiğinde bir sürprizle karşılaşma olasılığı düşüktür. Liman tarafında, deniz kenarındaki restoranlar haliyle daha pahalıdır, çünkü bu yerlerde sadece yemek yenmez, manzara da izlenir. Sokak arasında ve şehrin içine doğru konuşlanmış restoranlar yine aynı lezzette fakat daha uygun fiyatlı olurlar. Lezzetli yemeğin yanında eğlence isteyenlere tavernalar birebirdir. Yunan müziği ve sirtaki denemeleri eşliğinde yemek yerken, karın doyurmak için oturulan masa başlı başına eğlencenin merkezi oluverir.

Mykonos’ta Gece Hayatı  

Mykonos’ta Gece Hayatı  


Mykonos’un bu kadar popüler olmasının sebeplerinden birinin hızlı gece hayatı olduğunu daha önce de söylemiştik. Günün her saati bir yerde bir partinin olduğu bu adada tüm günü eğlenerek geçirmek mümkün. Akşamüzeri saat 16.00 gibi müziğin yükselmesiyle başlayan eğlence, hava kararıncaya dek devam eder. Plajlardan sonra merkeze dönüldüğünde bu sefer sokakların dolmaya başladığı görülür. Barlarda birkaç kokteyl ile başlayan akşam, gece kulüplerinde eğlenceye, ardından after party konseptiyle sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.

Madoupas Cafe-Bar & Restaurant ve Katerina’s Bar akşamüzeri kokteylleriyle geceye başlangıç için idealdir. Montparnasse ise tam anlamıyla bir geçiş barıdır; buraya akşam 20.00’de gün batımı ve kokteyller için gelenler, 22.00’den sonra kabare şovunu izleyebilirler. Kastro Bar da gün batımını izlemek ve akşamüzerini bir-iki içkiyle geçirmek isteyenler için idealdir. Popüler kokteylleri ve özel içecek Kastro Coffee’nin denenmesi tavsiye edilir. Yalnız bu noktada akşam saatlerinde biraz kalabalıklaşabileceğini de not düşmek gerekir. Argo Bar, Astra Bar, Caprice, Skandinavian Bars-Disco akşamları daha geç açılan ve sabahın 03.00’üne kadar eğlencenin devam ettiği barlardır. Genelde üçünde de müzik yüksektir ve insanlar dans etmek için buradadır.

Mykonos Festivalleri

concert-2527495_960_720.jpg


Kendi başına festival gibi capcanlı olan Mykonos’ta yaz sezonunda gerçekleşen festivaller, popüler olan adaya daha da çok misafir çeker. Her sene nisan ayında Rum ve Ortodoksların Paskalyası, ağustos ayında Meryem Ana’nın göğe yükselişi aslında dini günler olsa da festival havasında kutlanır. Ayrıca kaçırmamanız gereken festivalleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

Hasat Festivali: Her sene eylül ayında gerçekleşen bağ bozumunda festivale katılanlar şarap tadımı yapabilir, dans ve müzikli eğlenceyi deneyimleyebilir.

Xlsior Festival: 2017’de altıncısı gerçekleşen gey festivalidir. Dünyanın dört bir yanından katılımcılar yaklaşık bir hafta süren bu festivalde doyasıya eğlenirler. Partiler için önceden internet üzerinden bilet alınması gerekir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.

Mykonos’da Alışveriş

souvenir-plates.jpg


Mykonos genellikle lüks tüketim yapanları kendine çektiğinden; Chanel, Louis Vouitton gibi ünlü markaların butiklerini burada bulmak mümkün. Bu butikler daha çok adanın liman tarafında, gemi turlarından adaya günübirlik gelenlerin gözüne çarpacak şekilde yer edinmiştir. Bunların yanı sıra Yunan mücevherleri ve sanat eserleri, küçük hediyelik eşyalar kadar çok satılır. Mykonos sanatçıların da yaşadığı bir ada olduğundan, sanat galerilerinin ve orijinal eserlerin sayısı oldukça fazladır. Yeni bir sanatçıyla tanışarak eserini satın almak ve diğer işlerine bakabilmek Mykonos’ta mümkün.

Nakit para ve kredi kartı genelde tüm adada kullanılıyor. ATM bulmak Mykonos’ta zor değil. Çoğu dükkan haftanın yedi günü açıktır. Gün içinde 2-3 saat kapalı olsalar da turistik noktadaki dükkanlar akşama kadar hizmet verir. Unutmamak gerekir ki Mykonos’ta outlet tipi büyük zincir mağazaları veya alışveriş merkezi gibi bir kompleksi adada göremezsiniz.

Mykonos’tan hatıra olarak yel değirmeni gibi adanın sembollerinin minyatürleri, kartpostallar, doğal taşlardan yapılan mücevherler ve Mykonos’a özgü sandaletler alınabilir. Bu dükkanlara da Mykonos Town’da dolaşırken rahatlıkla şekilde ulaşılabilir. Bir butikte Yunan tasarımcılara ait çanta ve ayakkabılar bulunabildiği gibi hemen yanındaki butikte vintage kıyafetlere rastlamak mümkündür. Ada iklimi sıcak olduğundan satılan kıyafetler de yaz sezonunda kullanılabilecek mayo, pareo ve benzeri türden ürünler olmaktadır. Dekorasyon meraklılarına mobilyalardan süs eşyalarına birçok obje satın alınabilir. Mykonos’ta her noktada bir kuyumcuya rastlayıp içeri girebilir ve bir şansınız varsa bir takının nasıl hayata geldiğini izleyebilirsiniz.

Mykonos fırınından kasabına, manavından bakkalına günlük ihtiyaçların rahatça karşılanabileceği bir yerdir. Kitapçılar ve elektronik satan dükkanlar adanın biraz daha iç kesimlerine doğru bulunabilir.

Mykonos Saat Farkı

Yunanistan, Türkiye’ye göre yaz saati uygulamasında aynı saat dilimindedir; yeni düzenlemeyle kış saati uygulamasında 1 saat geridedir.

Mykonos Para Birimi

Yunanistan’ın resmi para birimi eurodur. 1 euro yaklaşık olarak 4,10 Türk lirasıdır.

 

Mykonos’un Resmi Dili

Mykonos, Yunanistan’a bağlı olduğundan resmi dil Yunancadır; ancak ada halkı oldukça iyi İngilizce konuştuğundan, turistler ada halkıyla İngilizce de anlaşabilir.

Mykonos Resmi Tatiller

1 Ocak: Yeni yıl

6 Ocak: Epiphany

25 Mart: Milli Bayram

17 Nisan: Paskalya Pazartesisi

1 Mayıs: İşçi Bayramı

25 Mayıs: Göğe Yükseliş Perşembesi (Hz. İsa’nın göğe yükseldiğine inanılan gün)

5 Haziran: Hamsin Yortusu (Hristiyan inancına göre, Kutsal Ruh’un, Paskalya’dan 50 gün sonra dünyaya geldiği gündür)

15 Ağustos: Kutsal Meryem’in ölmeden Tanrı’nın cennetine girdiğine inanılan gün

28 Ekim: Ochi Günü

17 Kasım: Polytechneio

21 Kasım: Silahlı Kuvvetler Günü

25 Aralık: Noel

*Yukarıdaki tatiller 2017 takvimine ait olup yıllara göre değişebilmektedir.

Mykonos İçin Faydalı Bilgiler

İtfaiye: +30 22890 23199

Polis: +30 22890 22716

Ambulans: +30 22890 71418