Gemi Turuyla Mykonos

Mykonos genellikle gemi turlarıyla gidilen eğlencesiyle meşhur bir ada. Öncelikle gemiyle gelenler için bir başlangıç yapayım geldiğiniz yer, yeni liman. Plajlara gidenden tutun eğlence yerleri ve adanın kalbi olan yerler eski liman sonrası. Mümkünse bir shuttle servise vereceğiniz 8-10 €'ya üzülmeyin. Çünkü berbat bir yol var. Yürünerek gidilesi değil.

Eski limana varınca eğer plaj eğlencelerine veya huzurlu bir plaja gidecek bir saatte iseniz buraya gelen Super Paradise Beach servisleri ile gidebilirsiniz.

Elia Beach gibi huzurlu bir maviye dalmak isterseniz limanın yukarı kısmından ilerleyen yoldan merkeze değil hemen yukarı doğru 10 metre ilerleyin ve duraklardan bir bilet alın. Otobüs bileti 2-3 € arası.

Elia Beach biraz soğuk ancak şiddetli rüzgara rağmen dalgasız denizi ve incecik kumlarıyla doğru yer. Şezlong-şemsiye olayı kişi başı 7-8 € aralığında. Su ve duş soyunma kabini kalitesi çok kötü belirteyim. Restoranında nitelikli bir pizzaya 13 € verebilirsiniz ama çok aç değilken 2 kişi doyarsanız.

Fotoğraf: en.wikipedia.org

Gökkuşağı bayraklı kısımdaki şezlong-şemsiye olayları oradaki kitleye ait. Abilerin yoğunluğu çok, pek lezbiyen göremezsiniz. Ama gayet huzurlu ve herkes kendi derdinde. Dönüşte tekrar eski limana geleceksiniz (feribotlar da buraya getiriyor gemi ile gelmediyseniz).

Eski limandan otoparkın içinden gidilen kısımdan devam ederek yel değirmeni veya sahilin size göre bitiş noktasından sol sokağa girip biraz ileriden sağa gidince Küçük Venedik ile karşılaşacaksınız. Size çok bir şey katar mı bilmem ama ara sokaklar bile mutluluk verici olacaktır.

Eğlenceli ve şirin bir ada olan Mykonos biraz pahalıdır. Eğer bir yerde kalmak istiyorsanız kişi başı 80-90 €'yu gözden çıkarmanız gerekebilir.

anill

Yazar Hakkında

anill

öğrenci şimdilik yeni yerler görmeyi sever.Çok cıstık pıstık eğlence yeri sevmez yalnız:)