Google+

Arama formu

GEMİ TURUYLA SANTORİNİ

Bu yazı Gezimanya üyesi anill tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Bu meşhur balayı adası adına kısaca bir şeyler yazayım istedim. Santorini'ye gemiyle gelindiğinde teleferik veya eşekler ile (tavsiye edilmez ama yürüyerek de ki 635 kadar basamak ve eşeklerin altında bez yok ve yolda sarhoş gibi de gidebiliyorlar) yukarı çıkılabilir.

Burada şirin sokaklar bulunur geniş bir alandır. Siyah kumsal ve dalış için genelde burada güzel yerler bulunmaktadır. Göz alıcı asıl yer ise Oia'dır. Otobüs ile (en avantajlı yöntem) buraya gidiş 1,6 €'dur. Her 20 dakikada bir, özellikle Ağustos'ta otobüs bulmak mümkündür. Yalnız dikkat, otobüslere koltuk sayısı kadar oturulmuyor. Biletler içeride ödeniyor ve genelde 50-55 kişi gitmekte.

Santorini

Teleferikle çıkılan noktadan hemen sol taraftaki uzun sokağa geçip sola dönebilir veya garantilemek için teleferik çıkışından harita alarak otobüs durağına ulaşabilirsiniz. Ortalama 6-7 dakikanızı alacaktır. Sonrası 20-25 dakikalık bir yolculuk ve muhteşem bir manzaraya dönüşmektedir.

Santorini-1

Santorini şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Barocco Bello Villa, echo suites, Celestia Grand. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa LuxL, Feggaropetra Cave House, Santorini Mesotopos gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Santorini Hostel, Porto Castello, LIVIN SANTORINI tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Santorini aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Oia gözleriniz önünde size muhteşem bir manzara sunar. Mavi ve beyaz eşsizdir burada. Butik oteller, daracık sokaklar... Balayı adası dedik ya adım başı gelin-damat da görmek bonusu!

Ada merkezindeki dar sokaklara daha çok manzara eklenmesi diyebiliriz buraya. Balayı suitleri cep yakar. Ancak burada 8-10 €'ya uzo veya bir bira yahut 15-20 €'ya ortalama bir şarap eşliğinde manzaraya ve gün batımına aşık olabilirsiniz.

Etiketler


anill kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

anill

öğrenci şimdilik yeni yerler görmeyi sever.Çok cıstık pıstık eğlence yeri sevmez yalnız:)