Google+

GEMİ İLE YUNANİSTAN TURU

1024003 Şub 2015Gezi Notu
burak yavuzburak yavuzBronz Yazar03 Şub 2015102400 Yorum

Eşim ve oğlumla ilk defa gemi turu yapmak istedik. İlk olacağı için en kolay ve kısa süren ve İzmir'den kalkan ets gemisine bindik. Endişemiz vardı ama düşündüğümüzden çok daha rahat geçti.

Santorini

Mikonos, Santorini ve Atina'ya gittik. Özellikle gemide hijyene çok önem veriliyor. Çünkü tüm seyahat gemileri birbirinden sorumlu. Odalar durmadan temizlendiyordu. Yemekler yeterliydi, tam pansiyon olduğu için kahvaltı ve su hariç tüm içecekler ücretli ama çok pahalı değil. Örneğin caffe latte 2,75 Euro gibi (bilinen kafe fiyatları). Alkol fiyatları kullanmadığımız için bilmiyorum.

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Santorini-1

Gemi sabahları limanlara yanaşıyor, kahvaltıdan sonra herkes gemiden iniyor. Benim tavsiyem kendiniz ya da kendi grubunuzla çıkın turlara. Örneğin; Santorini'de tura, yalnış hatırlamıyorsam kişi başı 59 Euro, çocuk için 40 küsur Euro istiyorlar. Biz teleferikği kişi başı çıkış ve iniş 10 Euro'ya kullandık (6 yaşına kadar ücretsiz). Eşeklerle de çıkış var eğer kokuya dayanabilirseniz. Teleferikle çıktıktan sonra müthiş bir manzarayla karılaşıyorsunuz. Santorini volkanik bir ada. Fira'yı gezdikten sonra otobüslerle kişi başı 1,75 Euro (git gel iki kişi 7 Euro, çocuk 6 yaş ücretsiz)'ya Kamari Beach'e gittik.

Santorini şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Dominos Residence, Atrium Villa, Angel Luxury Suites. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Mansion Irene's, Day One Fira Mansion gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Desiterra Suites, Santorini Camping/Rooms, Galatia Villas tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Santorini aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Santorini-2

Santorini-3

Plaj volkan patlamasıyla siyah kumlarla kaplanmış. 2 kişilik şezlong ve şemsiye 7,5 Euro. Deniz boy hizasını geçerken kum rengi açılıyor. Deniz derinde berrak ama ülkemizin denizine değişilmez. Oui köyüne biz gidemedik güzel bir yer dediler ama zaman kalmamıştı.

Gemiye geldiğimizde 34,5 Euro (yiyecek hariç) harcamış olduk. Plaj restoranları Bodrum, Alaçatı'ya göre çok hesaplı. Bu arada tüm gün gezimizde geminin kendi turuyla çıkanlarla hep beraberdik.

Santorini-4

Gemi turumuzda Santorini benim için en farklı yerdi. Dik yamaçları günbatımı, volkanik ada oluşu farklı bir yer gördüğünüzü hissettiriyor.

Santorini-5

Mikonos tam bir alem yeri, tüm sosyete sanki oraya toplanmış. Santorini'den daha pahalı bir yer. Ama oraya akşam yanaştığımız için gündüz gözüyle göremedik. Atina'da tanıştığımız aile ile gemiden beraber indik metro ile merkeze gittik. Tüm Akropolis'i kişi başı 5 Euro'ya (çocuk ücretsiz) gezdik. Geminin kendi gezi fiyatları Santorini ile aynıydı. Dönüşü 5,5 yaşındaki oğlum çok yorulduğu için taksi ile 20 Euro'ya yaptık.

Santorini-6

Yorucu günlerin ardından gemiye sırt çantamızla binmek çok keyifliydi. Odalarımız hep temizlendi. Sadece renovasyona ihtiyacı var. Yakında olacağını söylediler. Bizim gibi uzun süreli yüksek meblağlı turları risk etmek istemiyorsanız kolay ve güzel bir gemi seyahati.

Santorini şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Santorini: 4 Saat Sunset Şarap Turu (110 €), Santorini Caldera'da Sabah Katamaran Yelkenli Gezisi (165 €), Kuzey Santorini: Özel Tur Oia ile Günbatımı ve Şarap Tadımı (300 €), Santorini: 4 Saatlik Küçük Grup Şarap Tadımı Turu (100 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar