Google+

GÜNAHLAR ADASI MYKONOS

GÜNAHLAR ADASI MYKONOS

NURHAN YILMAZGold Yazar14 Eki 2012159490 Yorum

Renkli gece hayatı, çılgın partileri ve bembeyaz kumsallarıyla Avrupa’nın en önemli turizm merkezlerinden biri Mykonos. Cyclades adalar grubunda yer alan, 86 kilometrekarelik alana sahip olan Mykonos, geç saatlerde başlayıp günün ilk ışıklarına kadar devam eden gece hayatı, her türlü cinsel tercihe açık gece kulüpleri ve plajları ile ünlü.

Yunan adalarının en çılgını olan Mykonos her ne kadar eğlenceli gece hayatı için tercih ediliyor olsa da, köklü bir tarihe sahiptir. Ada, Yunan mitolojisindeki Tanrı Apollon ve Tanrıça Artemis’in doğum yeri olarak kabul edilen Delos adasına yakınlığı ile önem kazanmıştır. Delos adası M.Ö. 1000’li yıllarda İonlar tarafından önce dini, daha sonra ticari bir merkez olarak kullanılmış, sonraki yıllarda Pers krallığı kurulmuş, ardından 1207’de Venedik, 1537’de Osmanlı hakimiyetine girmiş. 1615’te ada halkı Mykonos topluluğunu kurarak 16. ve 17. yüzyıllarda korsanlarla işbirliği yaparak zenginleşmişler. Daha sonra Venedik, Rus egemenliği altına giren ada, 1821’de bağımsızlık savaşı vermiş ve 1830’da Yunanistan hakimiyetine girmiş.

Adaya Atina ve Selanik aktarmalı uçak ile veya Pire limanından katamaranlarla ulaşım sağlanıyor. Ayrıca İstanbul ve Kuşadası çıkışlı gemi turları ile de Mykonos’a ulaşmak mümkün.

Eğer deniz yolu ile adaya ulaştıysanız, Mykonos’u keşfe başlamak için en ideal noktalardan biri liman bölgesi.

Liman bölgesinde 1821 bağımsızlık savaşında büyük kahramanlık göstererek amiral ünvanını alan kadın amiral Manto Mavroyenus’ün bir büstü bulunuyor.

Limana bakan kafelerde yorgunluğumuzu atıp, yola devam edebilirsiniz. Liman bölgesi ile ana meydanı birbirine dar sokaklar bağlıyor. Sokaklarda sıralanmış renkli balkonları ile bembeyaz badanalı evleri süsleyen en önemli ayrıntı begonviller.

Dar sokaklarda dolaşırken Lena’nın evi, Ege Deniz Müzesi ve Sanat galerisine uğrayabilirsiniz.

Sahildeki kırmızı çatılı Belediye binası ve Halk müzesi de oldukça ilgi çekici. Halk müzesinde Mykonos’un sembolü olan ilk pelikan 1. Petros’un doldurulmuş halini görebilirsiniz. Pelikan Petros’un ise şöyle bir hikâyesi var. 1. Petros 1950’lerde bu adaya düşer. Adalılar Pelikan’ı sahiplenir ve adanın sembolü olur. Ada küçük bir balıkçı kasabası iken Pelikan Petros’la ünlenir. 1. Petros 1980’lerde ölünce yerine 2. Petrol gelir.

Halen günümüzde de adanın çevresinde gezerken adanın maskotu haline gelmiş olan pelikanlarla karşılaşmak mümkün.

Cinsel tercihlerin büyük bir hoşgörü ile yaşandığı bu adada kilise ve şapellerin çokluğu da dikkat çekiyor. Bu küçücük adada 500 civarı kilise ve şapel olduğu söyleniyor.

Adanın en ilgi çekici kilisesi ise beyaz badanalı Panagia Paraportiani Kilisesi. Kastro bölgesinde yer alan Panagia Paraportiani Kilisesi, farklı zaman dilimlerinde yapılmış 5 küçük kilisenin birleştirilerek tek çatı altında toplanması ile oluşturulmuş.

Kiliseyi de fotoğrafladıktan sonra sahile paralel sokak boyunca yürüyerek Little Venedik’e ulaşabilirsiniz.

Alefkandra olarak da bilinen Küçük Venedik bölgesi Mykonos’un en hareketli kesimlerinden. Her görenin Venedik’e çok benzettiği bu bölgede, kıyı boyunca sıralanmış olan farklı renklerle boyanmış balkonlar ile iki katlı beyaz badanalı evler görsel bir şölen sunuyor. Buradaki cafelerde oturup koyun karşısında dizilmiş yel değirmenlerini seyredebilirsiniz.

Adadaki değirmenler zamanında 16 adetmiş, ancak günümüzde 5 tanesi ayakta kalabilmiş. Özellikle günbatımı değirmenleri fotoğraflamalısınız. Muhteşem bir görüntü veriyor.

Adanın merkezi Khora kasabası. Burası bembeyaz badanalı küçük kübik evleri, bu evleri süsleyen mavi ağırlıklı olmak üzere canlı renklerde ahşap kapı, pencere ve balkonları, labirent gibi daracık sokakları ile şipşirin bir yer. Sokakların dar ve labirent gibi yapılması rüzgar ve korsanlara karşı korunma amacı taşıyormuş. Bu daracık kayrak taşı döşenmiş sokaklardaki evlerin dış merdivenleri de beyaz badanalı. Her merdiven basamağına yerleştirilmiş teneke kutulardaki sardunyalar ve begonviller ayrı bir görsellik sunuyor.

Bu bölge restoranları, tavernaları, barları, hediyelik eşya satan dükkanları, sanat galerileri ile turistleri cezbediyor. Matoyianni caddesi kasabanın en şık caddesi. Pek çok markanın bulunduğu bu cadde üzerinde jet sosyeteyi görmek mümkün.

Ada, jet sosyeteyi ağırladığından, pek çok ünlü marka, kuyumcu ve sanat galerisi görmeniz mümkün. Kuyumcularda eski Bizans takı kopyaları, galerilerde ise müzedeki antik eserlerin kopyaları alıcılarını bekliyor. Ayrıca el işi keten ve dantel perdeler de adanın turistlere sunduğu seçenekler arasında. Adadaki fiyatlar ise diğer Yunan adalarına göre çok daha yüksek.

Feribot limanının güneyinde Helenistik ve Roma dönemine ait eserlerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi de ada tarihini anlamak için gezilebilecek yerlerden.

Delos adası’ndaki Açıkhava müzesi de arkeoloji ve Yunan mitolojisi’ne ilgi duyanların uğraması gereken yerlerden. Limandan 6,5 kilometre uzaklıktaki ada M.Ö. 1000’li yıllarda İon’lar tarafından kurulmuş. Üzerinde yerleşim olmayan Delos Adası, Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alıyor. Burada antik tiyatro, Apollon tapınağı, Aslanlar terası ve zengin mozaiklerle süslü evlerin kalıntılarını görebilirsiniz. Buradan çıkan eserlerin pek çoğu Mykonos Arkeoloji Müzesinde sergilenmekte.

Bembeyaz kumsalları ile ünlü olan ada irili ufaklı pek çok plaja sahip. Ancak plajları dolaşmak istediğiniz takdirde en ideal yol araba, ATV ya da motosiklet kiralamak. Günlük kiraları oldukça makul. Ancak adanın en kalabalık olduğu Temmuz ve Ağustos aylarında kiralık araç bulmakta zorlanabilirsiniz. Plajlara gitmek için bir diğer yol da tekne ile ulaşım. Bir kısım beachlere otobüs servisleri de var. Ancak çok dur kalk yaptığından vaktinizi alabilir.

Yeni Liman’a (New Port) yakın olan Malalianos ve Tourlos plajları ile eski liman (Old Port) tarafında yer alan Paradise Beach ve Super Paradise Beach en ünlü plajları.

Super Paradise Beach daha çok eşcinseller tarafından tercih ediliyor. Elia Beach ise çıplaklar kampı olarak hizmet veriyor. Tüm beachlerde akşam üstü saatlerde partiler organize ediliyor. Plajların pek çoğunda dalış kursları da hizmet veriyor. Özellikle Paradise Beach, dalış konusunda tercih edebileceğiniz bir nokta.

Adanın en pahalı ve lüks beach’i ise Psarou. Psarou Beach, Super Paradise’a göre daha küçük ve daha nezih. Ancak hem şezlong kiraları, hem de sahilde yer alan restoranları çok pahalı. Burada bir kişilik yemeğin ortalama fiyatı 120 – 150 Euro civarında.

Adanın muhtelif yerlerinde çok daha sakin koy ve plajları tercih edebilirsiniz.

Eğer turizmin girmediği bir yerleşim görmek isterseniz adres Ano Mera. Merkeze 7,5 kilometre uzaklıktaki bu antik Yunan köyü bembeyaz badanalı evleri ile sizi ağırlamaya hazır.

Gelelim damak tadına… Yemek kültürü bizim Akdeniz mutfağı ile oldukça benzeşiyor. Zeytinyağlı mezeleri, ağırlıklı olarak deniz ürünleri önerebileceklerim arasında. İyi bir gurme olmadığımdan söyleyebileceklerim sınırlı. Ancak ahtapot ızgara ve Lokmares dedikleri lokma tatlısından yemeden dönmeyin.


Sehir Merkezine En Yakin Mykonos Otelleri

En Uygun Fiyatlı Mykonos Otelleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Mykonos Otelleri

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Mykonos Otelleri

Mykonos Turları

Emerald Princess Gemisi İle Doğu Akdeniz Turu (749.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 23 Mayıs 2015,Cumartesi - 30 Mayıs 2015,Cumartesi
Emerald Princess Gemisi İle Akdeniz Turu (849.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 27 Haziran 2015,Cumartesi - 5 Temmuz 2015,Pazar
 2. 25 Temmuz 2015,Cumartesi - 2 Ağustos 2015,Pazar
 3. 29 Ağustos 2015,Cumartesi - 6 Eylül 2015,Pazar
6*Queen VictoriaI ile Adriyatik & Yunan Adalari (1 199.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 17 Temmuz 2015,Cuma - 26 Temmuz 2015,Pazar
5*Island Princess ile İstanbul Binisli Akdeniz (1 799.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 26 Mayıs 2015,Salı - 4 Haziran 2015,Perşembe
 2. 19 Haziran 2015,Cuma - 28 Haziran 2015,Pazar
 3. 13 Temmuz 2015,Pazartesi - 22 Temmuz 2015,Çarşamba
 4. 6 Ağustos 2015,Perşembe - 15 Ağustos 2015,Cumartesi
 5. 30 Ağustos 2015,Pazar - 8 Eylül 2015,Salı
 6. 23 Eylül 2015,Çarşamba - 2 Ekim 2015,Cuma
MSC Opera ile Yunanistan,ve Hırvatistan,ve İtalya ve İstanbul Kalkışlı (779.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 23 Eylül 2015,Çarşamba - 28 Eylül 2015,Pazartesi

Mykonos için en uygun uçak biletlerini Skyscanner aracılığıyla görmek için hemen tıklayın.

Yorum yazmak için

İlgili İçerikler

16 saat 49 dak önce
Galeri

‘’Nasıl bir yerde yaşamak istersiniz?’’ sorusuna verilecek pek çok cevap vardır. Mesela deniz kenarı, orman, dağ, belki bir balıkçı kasabası hatta çöl iklimli bir coğrafya. Bunların hepsi için ikna edici sebepler bulabilirsiniz fakat aktif bir volkan için bunu yapmak biraz zor olsa gerek.
Kaynak: http://www.wherecoolthingshappen.com/living-inside-an-active-volcano/

Bu her ne kadar biraz çılgın görünse de Aogashima Volkanı’nın hemen yanıbaşında yaşayan 200 kişi böyle düşünmüyor anlaşılan. 

Volkanla aynı ismi taşıyan adada herhangi bir gürültü, patlama ya da püskürme yok. Henüz.

Bu güzel adaya Tokyo’dan havayolu ya da denizyoluyla ulaşabilirsiniz. 

Manzara, doğa ve temiz havasıyla kesinlikle sizi mutlu edip dinlendirecek bir yer burası. Bunların yanında bölge sakinleri de cana yakın.

Aktif Bir Volkanla Kapı Komşusu Olarak Yaşamak İstemez miydiniz?

‘’Nasıl bir yerde yaşamak istersiniz?’’ sorusuna verilecek pek çok cevap vardır. Mesela deniz kenarı, orman, dağ, belki bir balıkçı kasabası hatta çöl iklimli bir coğrafya. Bunların hepsi için ikna edici sebepler bulabilirsiniz fakat aktif bir volkan için bunu yapmak biraz zor olsa gerek.
Kaynak: http://www.wherecoolthingshappen.com/living-inside-an-active-volcano/

19 saat 30 dak önce
Gezi Notu

BEYAZ CAMİ: RAMLA

Tel Aviv'den Kudüs'e arabayla giderken yol üstünde uğramamız gereken bir yer var mı diye şöyle bir bakıverdik internete. Biraz araştırdıktan sonra fark ettik ki Ramla isimli, Araplar'ın ve Yahudiler'in ortak yaşadığı yaklaşık 60 bin nüfuslu bir kasabada görmemiz gereken bir yer var; Beyaz Cami.  Tel Aviv'den yola çıktıktan yaklaşık yarım saat sonra Ramla'ya vardık. Kasabadan... daha fazla

Bronz Yazar
19 saat 57 dak önce
Galeri

Masal gibi dağları, mor ineklerin su içtiği gölleriyle İsviçre; dünyanın en tarafsız, en masum ülkesi. Bakalım listeye bir göz atınca içinizdeki göçmenlik ateşi alevlenecek mi?

Fotoğraf: Kaynağı için tıklayın >>

Her üç kişiden birinin silahı olduğu İsviçre’de suç oranları, şaşılacak derecede gezegenin en düşük seviyesinde. Gerçi konu İsviçre olunca insan pek şaşıramıyor.

Fotoğraf: Kaynağı için tıklayın >>

Medeniyetin timsali İsviçre’de her dört kişiden biri yabancı, Birleşmiş Milletler'in bir replikası adeta...

Fotoğraf: Kaynağı için tıklayın >>

Coğrafi olarak dağların arasına sıkışmış ve denizel etkiye kapalı ülkede her ne hikmetse palmiye bulabilmek mümkün.

Fotoğraf: Kaynağı için tıklayın >>

Doğabilinecek en iyi yer olan İsviçre; sağlık, hayat beklentisi, ekonomik yeterlilik, mutluluk bakımından da ipi göğüslüyor.

Fotoğraf: Kaynağı için tıklayın >>

İsviçre Hakkında “Hmm” Dedirten 10 Şey

Masal gibi dağları, mor ineklerin su içtiği gölleriyle İsviçre; dünyanın en tarafsız, en masum ülkesi. Bakalım listeye bir göz atınca içinizdeki göçmenlik ateşi alevlenecek mi?

Fotoğraf: Kaynağı için tıklayın >>

20 saat 29 dak önce
Galeri

Trafiksiz, benzin parasının olmadığı bir dünya düşünün. Üstelik bu -yer yer-modern bir dünya. Taşıma ve ulaşım aracı olarak sadece faytonlar, bisikletler ve tabana kuvvet tekniğinin olduğu bir dünya. İşte arabaların, bilimum motorlu taşıtların giremediği 13 nadir ada.
Kaynak: http://www.cntraveler.com/galleries/2013-07-07/photos-car-free-island-destinations?s_cid=social43628246&adbid=10153295122328982&adbpl=fb&adbpr=21317493981

Fotoğraf: www3.hants.gov.uk
 

​1.Tangier Adası

Virginia’nın Tangier Adası küçük bir balıkçı topluluğunu barındırıyor. Balıkçılık burada oldukça eski, 1600’lü yıllara kadar uzanıyor. Adanın misafirleri, müptelaları burada botlarla gezinti yapıp balık tutuyorlar. Ardından bunu restoranda kendi yemekleri yapıyorlar. Tabii adanın güzelliği sadece balıkçılıkla bitmiyor. Tırmanma, treking gibi aktviteler de çok yaygın. Bunlarla beraber adada yoğun bir yengeç ilgisi var. Yumuşak kabuklu yengeçlerinin %5’nin buradan geldiğini söylüyorlar, bu bir nimet. 
Ulaşım aracı olarak ne kullanılır?
Ada 3 mil uzunluğunda 1 mil genişliğinde yani dolaşmak oldukça kolay. Fakat yürümek istemezseniz bisiklet en iyi seçeneklerden biri olacaktır ya da fayton tarzı araçlar. Burada sokaklar çok dar ve sıkışık olduğundan yürümek genellikle tercih edilen ulaşım aracı oluyor.
Nasıl Gidilir?
Adanın kendine münhasır küçük aircraftlar için yapılmış bir havalimanı var buraya uçakla gelebilirsiniz ya da deniz sevenlerdenseniz feribot seferleri düzenleniyor.  4 Mayıs-19 Ekim tarihleri arasında ise her gün sefer düzenleniyor.
 

2.Mackinac Adası

Bir diğer nadide ada Mackinac. Burada koruma önlemleri oldukça yüksek. Sebebi sadece adanın doğal güzellikleri değil. Buranın tarihi ve geçmişi de oldukça eskiye dayanıyor. Mackinac listenin biraz daha özel olan adalarından, fiyat bakımından da tabii.
Ulaşım aracı olarak ne kullanılır?
Adanın yürüyüş rotaları son derece güzel. Üstelik burada maceralı bir gezi de düzenleyebilirsiniz çünkü at kullanımı çok yaygın. Adada 100 yıldan fazla zamandır at kullanılıyor. Tabii fayton gibi daha hanım hanım seçeneklerde mevcut.
Nasıl Gidilir?
Ulaşım olarak iki yolu kullanabilirsiniz feribot ve havayolu. Mayıs-Ekim ayları arasında iki feribot servisi oluyor. Bunlar St. Ignace’de hareket eden The Star Line Mackinac Island ‘s Hydro Jet Ferry ve yine aynı noktadan harekete başlayan Shepler’s Mackinac Island Ferry. Havayolu burada pahalı olan ulaşım şekli. Özel kiralık uçaklar kullanılıyor ve bireysel seyahatlerde önerilmiyor tabii über zengin değilseniz.

3.Fire Adası

Tangier ve Mackinac’tan daha büyük olan Fire Island aslında son derece ilginç bir ada. Çünkü adanın kasabaları gerçekten özelleşmiş durumda. Şöyle ki, Kismet kasabası daha çok doğa severlere hitap ediyor, Cherry Grove ise LGBT destekçilerini çeken ve daha kapalı bir kasaba bunların yanında Ocean Beach günlük ziyaretçileri, turistleri ağırlayan bir nokta burada bar, restoran, sinema gibi seçenekler bulabilirsiniz.  
Ulaşım aracı olarak ne kullanılır?
32 millik uzunluğuyla Fire Island’da yürümeyi ummanız biraz mantıksız olacaktır. Burada kullanabileceğiniz en iyi ulaşım yolu su yolu olacaktır. Bir diğer adıyla ’‘Water Taxi’’. http://www.fireislandwatertaxi.com/
Nasıl Gidilir?
Adaya ulaşmak için feribotları kullanabilirsiniz. Ayrıca Fire Island app indirebilir gideceğiniz yerleri belirleyerek kendinize kolaylık yapabilirsiniz.

4.Monhegan Adası

Mongehan Island listenin ünlü olan yerlerinden. Modern uygarlığın bunalımından kaçan ünlüler, oyuncular, sanatçılar kendilerini buraya atıyorlar, bilhassa yazın. Siz de buraya gelirseniz adanın popüslasyonunun hamurunda sanatçı kişilikler bulunmasından mütevellit müzelere, galerilere, hediyelik eşya dükkanlarına uğramalısınız. Çünkü ilham verecekleri kesin. Müzeden, deniz fenerlerinden sonra gün sonunda mutlaka denizden yeni çıkmış taze ıstakozun ya da balık çorbasının tadına bakın.
Ulaşım aracı olarak ne kullanılır?
Adada asfaltla kaplanmış yol bulmanız imkansız bu yüzden dağ bisikleti kiralayıp dilediğiniz yere rahatlıkla gidebilirsiniz. Fakat ada sadece birkaç mil uzunluğunda olduğu için yürümek de problem olmayacaktır.
Nasıl Gidilir?
Adaya feribotla ulaşmanız oldukça kolay olacaktır. 3 farklı deniz yolu ve seferi olduğu için gidememeniz oldukça zor.
 

Arabasız-Motorlu Taşıtsız Bir Hayat Yaşayan 13 Ada

Trafiksiz, benzin parasının olmadığı bir dünya düşünün. Üstelik bu -yer yer-modern bir dünya. Taşıma ve ulaşım aracı olarak sadece faytonlar, bisikletler ve tabana kuvvet tekniğinin olduğu bir dünya. İşte arabaların, bilimum motorlu taşıtların giremediği 13 nadir ada.
Kaynak: http://www.cntraveler.com/galleries/2013-07-07/photos-car-free-island-destinations?s_cid=social43628246&adbid=10153295122328982&adbpl=fb&adbpr=21317493981

Fotoğraf: www3.hants.gov.uk
 

20 saat 46 dak önce
Galeri

Herkes Positano’yu, Portofino’yu ya da Cinque Terre’yi bilir ve sever. Fakat İtalya’nın hala turistlerle dolup taşmamış daha az bilinen, oldukça güzel liman bölgeleri, kasabaları var. 
Kaynak: http://www.cntraveler.com/galleries/2014-07-29/italian-port-towns-untouched-by-tourists?s_cid=social43713576&adbid=10153297338878982&adbpl=fb&adbpr=21317493981

Fotoğraf: www.silverkris.com
 

​1.Porto Venere

Küçük, güzel bir balıkçı kasabası. Üstelik bu şahane bölge Cinque Terre’den kısa bir bot yolculuğu kadar uzakta. Porto Venere İtalya’nın sadece maviliğinden ve Akdeniz sıcaklığından ibaret değil. Burada muhteşem antik kalıntılar, kiliseler, eski kaleler ve muhteşem manzaralar görebilirsiniz. Üstelik bunu turistlerin boğucu kalabalığı olmadan yapma lüksünüz var.

2.Piombino

Her şeyden önce Piombino’nun bir lakabı var ‘’Küçük Paris’’. Tabii Paris’i sevemeyenler için bu pek bir anlam ifade etmeyecektir ama burasının güzel olduğu ortak bir kanı. Hatta Piombino bir efsaneye sahip, iddaya göre Napoleon Bonaparte bir zamanlar burayı kız kardeşine hediye etmiş çünkü çok güzelmiş. Efsaneleri bir kenara bırakırsak Piombino oldukça fazla mimari birikime sahip. Çeşmeler, müzeler, binalar ve kültür anlamında doyuma ulaşabilirsiniz. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın!

3.Porto Santo Stefano

Porto Santo Stefano, İspanyolların zamanından kalan etkileyici yapılara sahip. Diğer bölgelerde olduğu gibi burada da güzel manzaraları, renkleri, tarihi ve kültürel izleri bulabilirsiniz. Fakat burada sizi memnun edecek başka bir şey daha var. Oldukça güzel restoranlar, lokal tatlar ve envai çeşit deniz ürünü. Porto Santo Stefano özellikle seyahatinde yeni tatlar denemek isteyenler için biçilmiş kaftan.

4.Ponza

Ponza kesinlikle listenin en eğlencelilerinden biri. Çünkü burada yok yok. Butikler, fırınlar, restoranlar, kafeler ve küçük hediyelik dükkanlar. Üstelik Roma’dan sadece iki saat uzaklıkta. Sizce de şeytana uyup planınızı değiştirme zamanı gelmedi mi? 

İtalya'nın Henüz Turiste Boğulmamış 8 Güzel Liman Bölgesi

Herkes Positano’yu, Portofino’yu ya da Cinque Terre’yi bilir ve sever. Fakat İtalya’nın hala turistlerle dolup taşmamış daha az bilinen, oldukça güzel liman bölgeleri, kasabaları var. 
Kaynak: http://www.cntraveler.com/galleries/2014-07-29/italian-port-towns-untouched-by-tourists?s_cid=social43713576&adbid=10153297338878982&adbpl=fb&adbpr=21317493981

Fotoğraf: www.silverkris.com
 

22 saat 20 dak önce
Gezi Notu

DENİZİN ORTASINDAKİ VAHŞİ DOĞAL YAŞAM ALANI: BALLESTAS

UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınmış, vahşi yaşam koruma milli parkı burası. Pasifik Okyanusu kıyılarında yer alan çöl ile okyanusun buluştuğu bir sahil boyu ve yarım adadır. Burada tüm canlılar ve kuşlar koruma altında. Her gün sabaha karşı 3.30-4.00 gibi uyansak da benim için çok güzel bir tatil oldu. Bu sabah da o cennet gibi güzel olan, tatil köyü tadındaki otelimizi... daha fazla