İlkbaharda Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Büyüleyici Yer

İlkbahar ayları, doğanın yeniden canlanmaya başladığı yılın en güzel dönemlerinden biridir. İlkbaharda gezeceği yeri şimdiden planlamak isteyip hayale dalacaklar için ilkbaharda görülmesi gereken 10 yeri derledik.

Amsterdam, Hollanda  

Amsterdam'ın 25 kilometre dışında bulunan Keukenhof'da, Mart ayı sonu ile Mayıs ayının ortasına kadar rengarenk laleleri görebilirsiniz. İsteyenler bisiklet kiralayarak bu güzel şehirde vakit geçirebilirler.  

Arendal, Norveç  

İlkbaharda Kuzey Avrupa görülmeye değer yerlerden birisi. Nezih kafeleriyle sessiz, sakin bir Norveç kasabası olan Arendal, Oslo'nun birkaç saat batısında yer alıyor.  

Arendal

Zermatt, İsviçre  

Otomobillerin olmadığı, huzurlu dar sokaklarıyla Zermatt ilkbaharda görülmesi gereken alternatif yerlerden biri olarak sayılabilir.

Zermatt

Morzine, Fransa  

İlkbahar ayları, Morzine'de yamaç paraşütü ya da rafting yapmak ve Mont Blanc manzarası eşliğinde şık restoranlardan birinde yemek yemek için yılın en güzel dönemlerinden biri.  

Kyoto, Japonya  

Japonya'nın Kyoto şehrinde, Mart ve Nisan aylarında çiçek açan kiraz ağaçları görülmeye değer.

kyoto

Central Park, New York, ABD  

Kış aylarında sert hava koşullarıyla bilinen New York'ta, sıcaklığın normale dönmeye başladığı ilkbahar aylarında kalın kıyafetler giymeden kafelerde oturmak ve mağazaları dolaşmak mümkün. Central Park'ta yılın bu zamanı gezmek ise oldukça keyifli olabilir.

Central Park

Mauritius  

Yılın çoğu zamanı güneşli olsa da Mauritius'un özellikle ilkbaharda ayrı bir güzel olduğunu belirtmekte yarar var. İlkbaharda kite surf için dünyadaki en iyi yerlerden biri olduğu biliniyor.  

Essaouira, Fas  

Alize rüzgarları ile Essaouira, rüzgar sörfü ve kitesurfing için önemli yerlerden biri olma özelliğini taşıyor. Dilerseniz öğleden sonra yürüyüş yapabilir, sanat galerilerini gezebilir ve nane çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Essaouira

Cornwall, İngiltere  

Cornwall'da kırlarda gezintiye çıkabilirsiniz. Ayrıca İngiltere'deki bu güzel kasaba, dalış yapmayı sevenler için ideal.  

Cornwall

Montreal, Kanada  

Montreal'i görmek için yılın en güzel zamanlardan birinin ilkbahar mevsimi olduğu söylenebilir. Karların erimeye başladığı bu dönemde, Montreal'e gelmişken Akçaağaç şurubunu da deneyebilirsiniz.