Google+

Arama formu

Kyoto

Kyoto Otelleri
Japonya’nın bu tarihî ve çok kıymetli şehri, ülkenin güneydoğusunda...
Devamı oku
Kyoto Faydalı Bilgileri
Polis: 110  Sahil Güvenlik: 118  Ambulans ve İtfaiye: 119  Deprem ve Afet...
Devamı oku
Kyoto Resmi Tatiller
Yeni Yıl: 1 Ocak Gelen Yaş Günü: Ocak ayının ikinci pazartesisi Milli Gün...
Devamı oku
Kyoto Festivaller
pictures.zimbio.com , Kyoto Gion Festival (Haziran) Hana Touro...
Devamı oku
Kyoto'da Alışveriş
traveljapanblog.com Kyoto şehrinin büyüklüğü, şehrin çevresindeki turistik...
Devamı oku
Kyoto Gece Hayatı
fredmiranda.com Kyoto’da gece hayatı yerel kültüre göre şekillenmiştir....
Devamı oku
Japon Mutfağı
isa-sari.com Kyoto mutfağı Japon mutfağının etkisiyle oldukça zengindir....
Devamı oku
Kyoto Gezilecek Yerler
mxstatic.com Japonya’nın en tarihi şehirlerinden biri olan Kyoto...
Devamı oku
Kyoto Şehir İçi Ulaşım
wikimedia.org Kyoto şehir içi ulaşım konusunda çok gelişmiştir. Kyoto çoğu...
Devamı oku
Kyoto Şehir İçi Ulaşım
Kyoto şehir içi ulaşım konusunda çok gelişmiştir. Kyoto çoğu büyük Japon...
Devamı oku
Kyoto'da Nerede Kalınır?
Japonya’nın büyük şehirlerinden biri olan Kyoto, ülkenin eski...
Devamı oku
Kyoto'ya Nasıl Gidilir?
Kyoto’ya havayolu şirketinin direkt uçuşları bulunmamaktadır. Farklı...
Devamı oku
Kyoto'ya Ne Zaman Gidilir?
wanderingvegans.files.wordpress.com Kyoto’da ılıman bir deniz iklimi...
Devamı oku
Kyoto Vize İşlemleri
Turistik, eğlence, dinlence ve benzeri amaçlarla gerçekleştirilecek ve 3...
Devamı oku
Kyoto Konsolosluk Bilgileri
Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçiliği Telefon: (+81-3) 6439-5700 Faks...
Devamı oku
Kyoto Saat Farkı
Kyoto GMT +9 saat dilimini kullanmaktadır. Türkiye’de kullanılan GMT+2 ile...
Devamı oku
Kyoto Resmi Dili
Kyoto’da resmi dil olarak Japonca konuşulmaktadır.
Devamı oku
Kyoto Para Birimi
yenialanya.com Kyoto para birimi olarak “Japon Yeni” kullanmaktadır.
Devamı oku
Kyoto Nerededir?
Kyoto, Japonya’nın güneydoğusunda Biwa Gölü kıyısında bulunmaktadır.
Devamı oku
Kyoto Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kyoto Japonya’nın İmparatorluk döneminde başkentliğini yapmış 1.5...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 JPY = 0.00
Priz Tipi Type A100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 3℃
Şub 3℃
Mar 6℃
Nis 12℃
May 17℃
Haz 21℃
Tem 26℃
Ağu 27℃
Eyl 23℃
Eki 16℃
Kas 10℃
Ara 5℃
Kısa Kısa...
Ülke: Japonya / Nüfus: 1.500.000 / Resmi Dil: Japonca / Para Birimi: Japon Yeni / İklim: Ilıman İklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 3-4 Gün / UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Bölgeler: Kiyomizu-dera Tapınağı 

Kyoto Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kyoto Japonya’nın İmparatorluk döneminde başkentliğini yapmış 1.5 milyon nüfusuyla Japonya’nın en büyük şehirlerinden biridir. İsmi Japonca’da “başkentlerin başkenti” anlamına gelmektedir.

Kyoto Hakkında Bilinmesi Gerekenler
gaijinpot.com

Kyoto Japonya’nın İmparatorluk döneminde başkentliğini yapmış 1,5 milyon nüfusuyla Japonya’nın en büyük şehirlerinden biridir. İsmi Japonca’da “başkentlerin başkenti” anlamına gelmektedir.

Merkezi Honshu’nun tepeleriyle çevrili olan Kyoto, Japonya’nın en gelişmiş şehirlerinden biri olmanın yanında üniversiteleri ve eğitim kurumlarıyla da büyük bir eğitim merkezidir. Turizm olarak da büyük ilgi gören kent, 2. Dünya Savaşı’nda az hasar görmüş ve tarihi miraslarını korumayı başarmıştır.  1100 yıl boyunca İmparatorluğun kültür merkezi olmuştur. Müzelerinde imparatorluk sanatçılarına ait resim, heykel ve diğer sanat formlarında birçok eser bulunmaktadır.

Kyoto Nerededir?

Kyoto, Japonya’nın güneydoğusunda Biwa Gölü kıyısında bulunmaktadır.

Kyoto Para Birimi


yenialanya.com

Kyoto para birimi olarak “Japon Yeni” kullanmaktadır.

Kyoto Resmi Dili

Kyoto’da resmi dil olarak Japonca konuşulmaktadır.

Kyoto Saat Farkı

Kyoto GMT +9 saat dilimini kullanmaktadır. Türkiye’de kullanılan GMT+2 ile arasında 7 saatlik bir fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Kyoto’da 19.00’dur.

Kyoto Vize İşlemleri

Turistik, eğlence, dinlence ve benzeri amaçlarla gerçekleştirilecek ve 3 aya kadar olan Japonya seyahatlerinde vize alınması gerekliliği yoktur. Ancak, geçmişte Japonya'dan sınır dışı edilen, Japonya'ya girmesine müsaade edilmeyen veya Japonya'ya girişlere ilişkin kanunlarda belirtilen hususlara uymadığı belirlenen kişiler açısından yukarıda bahsedilen vize muafiyeti geçerli değildir.

Kyoto Konsolosluk Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçiliği

 • Telefon: (+81-3) 6439-5700
 • Faks: (+81-3) 3470-5136
 • E-posta: embassy.tokyo@mfa.gov.tr
 • Adres: 2-33-6 Jingumae, Shibuya-ku, Tokyo, 150-0001 JAPONYA

Kyoto'ya Ne Zaman Gidilir?


wanderingvegans.files.wordpress.com

Kyoto’da ılıman bir deniz iklimi hâkimdir. Yaz ayları sıcak, kış ayları ise ılık geçmektir. Şehir özellikle bahar ve kış aylarında bol miktarda yağış almaktadır. Kyoto’ya gitmek için en uygun zaman aralığı Temmuz – Ağustos ayları arasıdır.
 

Kyoto'da Nerede Kalınır?

Japonya’nın büyük şehirlerinden biri olan Kyoto, ülkenin eski başkentlerinden de biri aynı zamanda. Bu özelliği nedeni ile tarihî dokusu da çok zengin olan şehirde, süre gelen geleneksel bir Japon yaşantısı bulunuyor. Hem modern hem klasik hem hızlı hem de sükûnet içinde akıp giden hayata eşlik etmek, gerçek bir deneyim yaratıyor.

Şehri ziyaret eden turistler, dakik ulaştırma ağlarından ve temiz sokaklardan övgü ile bahsediyorlar. Ayrıca Zen sanatının izlerini hayata geçiren çok şık ve bakımlı Japon bahçelerinde gezmekten de çok keyif alıyorlar. Arashiyama Bambu Ormanı ve civarındaki tapınaklar, Altın Tapınak ve Bin Kapılı Tapınak gibi önemli dinî ve tarihî mekânlar da hayli ilgi çekiyor.

 Kyoto'da Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Kyoto otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Kyoto pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Kyoto Otel Önerileri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Kyoto Otelleri
En Uygun Fiyatlı Kyoto Otelleri
Sizin İçin Seçtiğimiz Kyoto Otelleri
Kyoto Oda/Ev Kiralama

Kyoto Otelleri

Japonya’nın bu tarihî ve çok kıymetli şehri, ülkenin güneydoğusunda bulunan Biwa Gölü kenarında yer alıyor. Gerçek Japon geleneklerinin hâlâ yaşatıldığı pek çok mekâna denk gelmenin mümkün olduğu şehirde sayısız tapınak ve tarihî nokta yer alıyor.

Ülkenin en önemli iki figürü olan Kral ve Samuray kimlikleri için yapılmış anıt ve müzeler de görülmeye değer. Pek çok tapınak, şehrin 2. Dünya Savaşı sırasında diğer şehirlerden daha az zarar görmüş olması neticesinde günümüze kadar korunabilmiş ve hâlâ faaliyet gösterir durumda. İklimin ılıman olması sayesinde 12 ay boyunca ziyaret oranı yüksek olan şehir, tüm dünyadan gelen yüz binlerce turisti büyük bir saygı ile ağırlıyor.

Kyoto Otelleri 

Şehrin doğal ve tarihî güzellikleri ile birlikte özellikle Shincho bölgesi civarında gelişen gece hayatı ve eğlence mekânları da son derece popüler. Ayrıca Kyoto bölgesinde tatil yapacak okuyucularımıza, Geyşalar tarafından çay ve sake ikram edilen çayevlerine mutlaka uğramalarını tavsiye ediyoruz.

Kyoto'ya Nasıl Gidilir?

Kyoto’ya havayolu şirketinin direkt uçuşları bulunmamaktadır. Farklı havayolu şirketleri ile Tokyo, Pekin ya da Katar aktarmalı olarak Kyoto’ya ulaşabilirsiniz.

Kyoto Şehir İçi Ulaşım

Kyoto Şehir İçi Ulaşım
wikimedia.org

Kyoto şehir içi ulaşım konusunda çok gelişmiştir. Kyoto çoğu büyük Japon şehirleri gibi gelişmiş bir toplu taşıma sistemine sahiptir. Otobüs, tramvay ve taksiler şehir içi ulaşımda kullanılan başlıca araçlardır. Tüm toplu taşıma araçlarının sefer aralığı ortalama 10 dakikadır.

Kyoto Gezilecek Yerler

Kyoto Gezilecek Yerler
mxstatic.com

Japonya’nın en tarihi şehirlerinden biri olan Kyoto tapınakları, bahçeleri, doğası ve en önemlisi bozulmamış kültürü ile her yıl yüzbinlerce ziyaretçi çeken muhteşem bir şehirdir. İkinci Dünya Savaşı sırasında en az hasar alan Japon şehirlerinden biri olan Kyoto birçok tarihi yapısını korumaya başarmıştır. İmparatorluk zamanında 1100 yıl boyunca başkentlik yapmış olan şehir Japonya’nın bir numaralı kültürel merkezidir.

Japon Mutfağı

Japon Mutfağı
isa-sari.com

Kyoto mutfağı Japon mutfağının etkisiyle oldukça zengindir. Kyoto’da çay evleri çok meşhurdur. Matcha’da yeşil çay satan birçok kafe bulunur. Ayrıca burada dondurmada oldukça meşhurdur. Yatsuhashi bölgesinde aperatif bir yemek için menüler sunan kafeler bulabilirsiniz. Burası genellikle tatlıcıları ile ünlüdür. Bu tatlılar genellikle mango, şeftali, yaban mersini, çilek ve kiraz çiçeği ile yapılır. Ayrıca dünya mutfaklarından lezzetler sunan restoranları da şehir merkezinde birçok yerde bulabilirsiniz.

Bunların dışında klasik japon mutfağından lezzetleri de şehrin birçok yerinde tadabilirsiniz. Genellikle yumurta, lahana, et, deniz ürünleri ve peynirden yapılan gözlemeleri ile ön plana çıkmaktadır. Deniz ve et ürünlerinde farklı varyasyonları olsa da genellikle yosun ve zencefilden yapılan soslar kullanılır.

Kyoto Gece Hayatı

Kyoto Gece Hayatı
fredmiranda.com

Kyoto’da gece hayatı yerel kültüre göre şekillenmiştir. Genellikle catering barlarda geçen eğlence hayatı Orta Kyoto’da bulunan Sanjo ve Shijo bölgeleri arasında yoğunlaşmıştır. Bu alan insanların her türlü eğlence tarzına uygun mekânlarla doludur.

Eğer gece kulüplerinde eğlenmek istiyorsanız Kyoto’da sadece birkaç seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerde ne yazık ki Kyoto’ya yakın bir şehir olan Osaka’dır. Osaka’ya tren ve monorail ile yaklaşık 1 saate gidilebilmektedir. Tüm eğlence mekânları gece geç saatlere kadar açık değildir. Kyoto’da eğlenceyi hat safhada yaşayabileceğiniz bir ortam bulmanız biraz zor olabilir. Gece kaldığınız yere dönerken ise bir taksi veya ulaşım aracı kullanmanız çok önemlidir çünkü levhaların birçoğu Japonca yazılmıştır.

Kyoto'da Alışveriş


traveljapanblog.com

Kyoto şehrinin büyüklüğü, şehrin çevresindeki turistik dağılım ve toplu taşımanın kolaylığı şehri tam bir alışveriş cennetine çevirmektedir. Kyoto’nun batısında ki Arashiyama istasyonu çevresinde birçok geleneksel hediyelik eşya mağazaları ve geleneksel tatlı dükkânları bulunur. Geyşaların yeri olarak bilinen Gion’da ise birçok hediylik eşya dükkânı, anahtarlıklar, sevimli oyuncaklar, cafcaflı süsler satan birçok yer bulunur.

Teramechi Caddesi ise manga ve anime düşkünleri ile video oyun severlerin hoşlanabileceği birçok mağaza barındırmaktadır. Ayrıca Shijo-dori kapalı alışveriş caddesinde de bu tür ürünleri bulabilirsiniz.
Kentin en pahalı alışveriş bölgesi ise Kiyomizudera’da çeşitli alışveriş alanları, kimano ve samuray kılıcı satın almak mümkündür. Kyoto tütsüleriyle de ünlüdür. Genellikle çok hassas ve kokulu buketler halinde satılmaktadır. Bu tütsüler genellikle 400 ile 2000 yen arasında değişmektedir.

Kyoto Festivaller


pictures.zimbio.com
,

 • Kyoto Gion Festival (Haziran)
 • Hana Touro Festival ( Temmuz)

Kyoto Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl: 1 Ocak
 • Gelen Yaş Günü: Ocak ayının ikinci pazartesisi
 • Milli Gün Tatili: 11 Şubat
 • Bahar Noktası Günü Tatili:Her yıl değişiyor
 • Yeşil Gün Tatili: 29 Nisan
 • Anayasa Günü Tatili: 3 Mayıs
 • Halk Günü Tatili: 4 Mayıs
 • Çocuk Günü Tatili: 5 Mayıs
 • Denizcilik Günü Tatili: 20 Temmuz
 • Yaşlılara Saygı Günü Tatili: 15 Eylül
 • Sonbahar Noktası Tatili: Her yıl değişiyor
 • Sporlar Günü Tatili : Ekim ayının ikinci pazartesisi
 • Kültür Günü Tatili:3 Kasım
 • İşçiler Şükran Günü Tatili:23 Kasım
 • İmparator’un Doğum Günü Tatili:23 Aralık

Kyoto Faydalı Bilgileri

 • Polis: 110 
 • Sahil Güvenlik: 118 
 • Ambulans ve İtfaiye: 119 
 • Deprem ve Afet: 171