Çocukların Severek İzleyebileceği En Yeni Seyahat Filmleri

Covid-19 pandemi sebebiyle zorunlu olarak eve kapanığımız süreçte evde yapılacak ne çok şey olduğunu yeniden keşfettik değil mi?

En başta biraz kendime vakit ayırabilsem şunları ve bunları yapardım dediğimiz şeylerden başladık…Mutfağa hiç alışkın olmayanlar, sevdiği yemekleri kendisi yapmayı öğrendi. Doğa severler çiçek bahçe bakımında acemilikten ustalığa geçiş yaptı. Sevdiğimiz kitapları tekrar okuma, müzikleri dinleme ve hatta ilk izlediğimizde etkisini uzun süre üzerimizden atamadığımız film ve belgeselleri başa sarıp tekrar izleme fırsatımız oldu.

Peki ya çocuklar? Tabii ki onlara da evdeki imkanlar dahilinde tüm gün oyunlar, filmlerle eğlendirmek gerekti.

Normalleşme süreci başlamış olsa da çocukları olan ebeveynlerin ev dışında yine de çok daha sınırlı zaman geçireceğinden hiç şüphemiz yok. O zaman normalleşme sürecinde de evde çocuklarınızla geçireceğiniz zamanı daha güzel kılacak en güzel seyahat filmlerinden oluşan bu liste tam size göre.İyi seyirler.

Çocuklar İçin Seyahat Filmleri

1-) Coco (2017)

Coco, genç Miguel’in Ölüm Ülkesi’nde gezerken köklerinin önemini keşfetmesini anlatıyor.  Pixar Animation Studios yapımı uzun metrajlı film görsel ve müzikal kalitesi ile oldukça etkileyici. Bu filmde Meksika’nın Día de los Muertos (Ölüler Günü) geleneklerine dokunaklı göndermeler bulabilirsiniz.

2-) Paddington 2 (2017)

Rotten Tomatoes sitesinde tüm zamanların en çok beğenilen filmi olan ilk yapım Paddington’dan sonra 2.si de izleyicisi ile 2017’de buluştu. Bu filmde de teyzesinin doğum günü için özel bir kitap bulmak için yola düşen Paddington, kendisini bir suçun içinde bulur. Filmin geri kalanında Paddington hapishanedeki herkesle arkadaş olup Hugh Grant'le karşılaşır, evlat edinen ailesi Londra’da ipucu aramaktadır.

Çocuklar İçin Seyahat Filmleri

3-) Moana (2016)

Disney yapımı olan animasyon filmde kahramanımız Maona, Polinazya Ada’sındaki ailesini korumak için maceraya atılan bir genç kızdır. Film, 2000 yıl önce hayali bir ada olan Motuni’de geçmektedir. Film yapım ekibi hikayenin içerdiği görsel detayların bulunmasına özen göstererek Güney Pasifik’i seçmiş. Eğer çocuklarınız Samoa ya da Fiji hakkında bilgi sahibi değilse bu filmi izledikten sonra artık öğrenip gitmek isteyecekler.

4-) Queen of Katwe (2016)

Uganda kırsalında yaşayan 10 yaşındaki Phiona’nın hikayesinin anlatıldığı Katwe Kraliçesi filminde gerçek yaşam öyküsünden ilham alınmış.  Phiona’nın kaderi gelen misyonerden öğrendiği ve ülke genelinde en iyilerden biri olmasıyla değişir.

5-) The Jungle Book (2016)

Orman Kitabı, büyük ekranda birçok kez tasvir edildi. Ancak kendinize bir iyilik yapın ve Disney'in canlı aksiyon versiyonunu izleyin. Hikaye orijinal animasyonlu Jungle Book ile hemen hemen aynı, ancak Hindistan'ın ormanları ve kalıntıları çok daha muhteşem. The Jungle Book (2016) ayrıca Bill Murray, Lupita Nyong'o ve Idris Elba'nın (şimdiye kadarki en iyi Shere Khan) vokal yeteneklerini içeriyor ve birçok eski Disney filminde bulabileceğiniz ırkçı alt tonları ortadan kaldırıyor.

Çocuklar İçin Seyahat Filmleri

6-) Paddington (2014)

Hafızalarda yer edinmiş az sayıda güzel filmlerden biri. Muhtemelen kitaplardan hikayeyi zaten biliyorsunuz: Bir ayı Peru ormanlarından Brown ailesi tarafından kabul edilen Londra sokaklarına göç ediyor. Sahada mükemmel oyuncu kadrosu Paddington'u hızlı bir aile favorisi yapacak

7-) Mr. Peabody & Sherman (2014)

Bay Peabody, New York'ta evlat edinilmiş 7 yaşındaki oğlu Sherman'ı yetiştiren deha, antropomorfik bir köpektir. Çift, Bay Peabody'nin zaman makinesini kullanarak birlikte tarih öğrenir, Versay'da Marie Antoinette'i, Eski Mısır'da King Tut'u, Rönesans Floransa'da Leonardo da Vinci'yi ve Truva Savaşı sırasında Kral Agamemnon'u ziyaret eder - bu sadece yeni başlayanlar için. Zaman yolculuğu + konuşan köpekler + eğlenceli antikalar = bir sonraki yağmurlu gününüz için mükemmel film.

8-) The Adventures of Tintin (2011)

Belçikalı karikatürist Hergé'nin aynı adlı çizgi roman serisine dayanan The Adventures of Tintin, uzun süredir kayıp bir gemide hazine arayan genç muhabir Tintin ve köpeği Snowy'yi takip ediyor. Steven Spielberg filmi, Fransa, Fas ve açık denizler de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden izleyicileri çekiyor. Hergé'nin çizgi romanlarının büyüsü ile hiçbir şey karşılaştırılamazken, bu uyarlama bir film için fazlasıyla görsel maceralar sunuyor.

Çocuklar İçin Seyahat Filmleri

9-) Rio (2011)

Konu, Rio, Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde geçer. (Filmi dikkatli izleyenler Ipanema ve Kurtarıcı İsa, kareleri de görebilir). Film, dişi bir Amerika papağanı ile çiftleşmek için Brezilya'ya götürülen evcil, erkek bir Amerika papağanının hikayesini anlatıyor; ikisi aşık, ama aşkları aşklarını karaborsada satmak için kuşları kaçıran bir kakadu tarafından kesintiye uğramıştır. Çarpıcı görseller - yıldızlarla dolu ses aktörleri dizisi ile birlikte - oturma odanızdan bir ya da iki saat kaçmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır.

10-)Hugo (2011)

Film, Paris'teki bir tren istasyonunun duvarlarında yaşayan 12 yaşındaki bir çocuğun bu fantastik hikayesi hakkında . Martin Scorsese'nin Brian Selznick’in Hugo Cabret'in yorumu, erkenci çocukları, karizmatik bir kötü adamı ve 1930'lar Paris'inin steam-punk versiyonunu içeriyor. Ve not düşelim: Sonsuza dek onları korkutmak istemediğiniz sürece, bu çocuklarınızla bir Scorsese filminin tadını çıkarmak için tek şansınız.

11-)The Princess and the Frog (2009)

1920'lerde New Orleans'da garsonluk yapan Tiana, şehrin en güzel restoranını açan bir günün hayalini kuruyor. Kraliyet Prensi Naveen'le tanıştığı zaman, kurbağayı çevirerek büyüyü kırmaya çalışmak için öpen — sadece öpücük geri teper, Tiana'yı da kurbağaya çevirir. Amfibi ikilisi, izleyicileri bir sonraki Mardi Gras'a kadar memnun etmek için yeterli caz müziği ve pancarlarla dolu tepsilerle sokakları ve New Orleans'ı çevreleyen bayouları dolaşıyor.

12-)Up (2009)

Çocuklar için binlerce renkli balonla havada uçan bir evin manzarasına kapılmamak imkansızdır. Buna konuşan köpekler, Kevin adında renkli bir kuş ve Paradise Falls'un (Venezuela'daki gerçek hayat Angel Falls'dan esinlenen kurgusal bir yer) büyülü sahneleri ekleyin ve genç izleyiciler için müthiş bir yapıma şahitlik edin. Ancak Up, renkli karakterlerden çok daha fazlasıdır: Özünde, film, genç bir izci ya da yalnız bir dul olsun, hayatın herhangi bir aşamasında macera aramakla ilgilidir.

Çocuklar İçin Seyahat Filmleri

13-)Ratatouille (2007)

Kahramanımız Remy dünyanın en büyük şeflerinden biri olmayı hayal ediyor, ama sadece bir sorun var: O bir sıçan. Paris'e taşınır ve Kemirgen'in onu mutfakta bir kukla ustası gibi yönlendirmesine izin verir. Remy'nin mutfak hayallerini yerine getirmesine ve Linguini'nin iş arkadaşlarını etkilemesine izin veren beceriksiz bir şefle arkadaş olur. Antikalar çok komik, Paris'in çekimleri göz kamaştırıyor ve Fransız mutfağı Julia Child'ı utandırmakla tehdit ediyor.

14-)Night at the Museum (2006)

Tamamen New York Amerikan Doğa Tarihi Müzesi ve Central Park'ta yapılan bir film olan Müzede Bir Gece oldukça keyifli bir film. Ben Stiller, güneş battığında müzenin sergilerinin canlandığını keşfeden gececi bir güvenlik görevlisini oynuyor; Mısır mumyaları, minyatür kovboylar ve T. rex'in tüm iskeletinden bahsediyoruz. Eserlerin ardındaki hayatları ve hikayeleri hayal etmek, bir sonraki müze gezinizi biraz daha heyecan verici hale getirebilir.

15-)March of the Penguins (2005)

İmparator penguenlerin Güney Kutbu'ndan üreme alanlarına göçünü gösteren bir belgesel olan Penguenler Yürüyüşü, 2005'te çıktığında herkesin (film yapımcıları dahil) penguenlere takıntılı olmasının nedenidir. Bu film çocuklarınıza belgeselleri ve Antarktika'nın gizemli kıtasını tanıtmanın en pratik yolu.

Çocuklar İçin Seyahat Filmleri

16-)Madagascar (2005)

Bir zebra Central Park Hayvanat Bahçesi'nde 10. yaş gününü kutladıktan sonra rutininden yorulur ve “vahşi” ye kaçmaya karar verir. Madagaskar'ın ilk kısmı, kurtarma görevi sırasında NYC metro, Grand Central Terminali ve taksi yüklü sokaklarda birkaç komik anı içeren başka bir hayvanat bahçesi grubunu takip etmek oluyor. İkinci kısmı ise, San Diego Hayvanat Bahçesi'ne giderken hayvanlar, Madagaskar adasına karaya çıktığında, vahşi doğadaki yaşamın gerçekten nasıl bir tada sahip olduğunu gösterir.