Mykonos Otelleri

Yunan adalarından en popüler ve en eğlencelilerinden birisi olan Mykonos, doyasıya eğlenmek isteyen tatilciler için en doğru yerlerdendir. Giderek artan turizm gücü ile Mykonos son yıllarda Avrupa'nın da ötesinde dünyanın en önemli turistik yerlerinden birisi haline gelmiştir. Tatil cenneti Mykonos'ta bu doğrultuda konaklama seçenekleri de oldukça gelişmiştir. Mykonos’ta her ihtiyacı karşılayacak nitelikte farklı farklı konaklama seçenekleri vardır.

Mykonos otelleri

 

Mykonos'ta konaklamak isteyenlerin planladıkları tatile göre seçecekleri farklı oteller vardır. Şehrin tüm eğlencesi ve hareketliliğinden uzak kalmak istemeyenler şehrin merkezinde bulunan otelleri seçmeliler. Günün belli bir saatinden sonra daha sakin ve kafa dinlendirici bir deneyim isteyenlerdenseniz merkezin biraz daha dışında bir otel tercih etmenizde fayda var. Mykonos'ta otel fiyatları genel anlamda yüksek. Tam anlamıyla bir tatil merkezi olan Mykonos’ta fiyatların yüksek olması da doğal karşılanabilir. Bununla birlikte erken rezervasyon ile fiyatları daha alt sınırlara çekebilirsiniz. Yine Haziran ve Eylül gibi daha sezon dışında dönemlerde tatil tercihi yapmak, fiyatların daha uygun olmasını sağlayacak etkenlerdendir. Mykonos otelleri arasından Studio Eleni, şehrin eğlencesinin tam merkezinde olmasıyla dikkat çekiyor. Bununla birlikte nispeten fiyatı da daha uygun olan bu otel iyi seçeneklerdendir. Öte yandan fiyatını fazla önemseyip lüks bir tatilin keyfini sonuna kadar yaşamak isteyenler için ise Mykonos Bay Resort & Villas, harika bir konaklama tercihi olacaktır. Yine merkezin biraz daha dışında kalıp eşsiz plajların da tadını çıkarmak isteyen gezginler için Paraga Beach Hostel seçeneği karşımıza çıkıyor. Tesisin kendine ait havuzu, şezlongları, restoranı ve barı olması özel bir yer olmasını sağlayan bazı etkenlerdir. Yine Scorpion, Paradise ve Super Paradise gibi meşhur Mykonos plajlarının yakında olması tesisin artıları arasındadır.

Konaklama tercihini çok daha şık otellerden yana kullanmak isteyenler için ise Megali Ammos Plajı üzerindeki Mykonos Beach Hotel ile Ornos Plajı üzerindeki Ammos Hotel uygun seçenekler olarak sayılabilir. Tüm bu oteller Yunan Adaları arasında en dikkat çekeni olan Mykonos'ta eşsiz bir tatil deneyimi yaşamanız için hizmet veren konaklama tercihleri arasındadır. Dilediğiniz fiyat aralığına veya hizmet türüne göre değişiklik gösteren tüm bu otellerden herhangi birini tercih ederek Mykonos tatilinizi planlayabilirsiniz. Özellikle son yıllarda hızla gelişen, tatilcilerin ve turizmin göz bebeği halini alan Mykonos, her yıl çok sayıda turisti ağırlamaya devam ediyor. Tatilini bu doğal güzelliklerin göz alıcı etkileyiciliği yanında eğlence dolu dünyası ile Mykonos'ta geçirmek isteyen herkese iyi tatiller dileklerimizi sunuyoruz.

Mykonos hakkında diğer bilgiler

Mykonos’ta Yeme İçme

Yunan Adaları’nın en güzellerinden birisi olan Mykonos’ta yeme içme konusunda pek çok restoran ve kafe seçeneği görülmektedir. Özellikle Küçük Venedik’te birçok lüks restoran hizmet vermektedir. Bu restoranlarda fiyatlar 35-50 Euro aralığındadır. Daha uygun bir fiyat arayanlar için 20-30 Euro bandında değişen kafeler doğru tercihlerdir. Yine Mykonos’ta yeme içme konusunda dikkat çeken bir diğer unsur da birçok Türk restoranının bölgede yer alıyor olmasıdır.

Mykonos’ta Ulaşım

Mykonos’ta otobüs ve taksi gibi ulaşım imkanları bulunuyor. Ayrıca Santorini gibi diğer adalara da feribot ile geçilebilmekte. Taksi ile ulaşım ücretine bakıldığında örneğin havaalanı ile merkez arası 10 Euro’dur. Bir diğer yöntem olan otobüslerde ücret 1.60 Euro. Ancak büyük valizleriniz varsa otobüs pek uygun olmayacaktır. Öte yandan adada taksi sayısı da oldukça az olduğu için ulaşım konusunda en uygun seçenek olarak ATV’ler karşımıza çıkmaktadır. Günlük kiralama bedeli 10-20 Euro aralığında değişen ATV’ler ile ada genelinde rahatlıkla gezebilirsiniz

Destansı güzellikleri ile Yunan Adaları her zaman tatilcilerin uğrak yerleri olmuştur. Özellikle Mykonos, her geçen yıl hızla artan bir turist yoğunluğu yaşamakta. Hayatın son hızda aktığı eğlence merkezi Mykonos'ta, doyasıya eğlenmek isteyen çok sayıda gezgin bir araya geliyor. Birçok otel de gelen bu turist yoğunluğunu çekmek için seferber oluyor. Tüm bu oteller farklı alanlarda sundukları hizmetler ile en iyisi olmayı amaçlıyor. Yine sunmuş oldukları fiyat ile de oteller konukların fikirlerinin oluşmasında rol oynuyor. Turizmin önde olduğu pek çok yerde olduğu gibi Mykonos’ta da geniş bir fiyat yelpazesine sahip konaklama imkanları bulunmaktadır. Farklı bütçelere ve isteklere uygun otelleri burada bulmanız mümkün. Şimdi Mykonos’ta bulunan otellerden pahalı, orta ve düşük fiyatlı olanlarını sınıflandırarak inceleyelim.

Pahalı oteller: Mykonos’ta en pahalı otellere bakıldığında Boheme Otel örnek verilebilir. Sunmuş olduğu hizmetler ile gönülleri kazanan bu otel, gecelik 2,400 TL civarında fiyatı ile maalesef cep yakıyor. Mükemmel konumu ile dikkat çeken Leto Hotel, Mykonos’ta bulunan pahalı otellerden bir diğeridir. Otelin gecelik fiyatı 1000 TL’nin üzerinde. 900 TL bandında değişen Mykonos Princess Hotel ve Tharroe of Mykonos da pahalı oteller sınıfında bulunabilir. Fiyatı 700 TL’yi aşan Harmony Boutique Hotel, Mykonos’un tam kalbinde bulunan etkileyici konumu ile dikkat çeken bir tesistir.

Mykonos otel fiyatları

Orta Seviye: Mykonos’ta bulunan daha uygun fiyatlı orta karar otellerden birisi Terra Maria Hotel’dir. Fiyatı 350 TL’nin biraz üzerinde oynayan bu otel, Mykonos’un orta sınıfında yer alır. Yine orta seviye bütçeler için uygun seçeneklerden birisi Matogianni Hotel. Bu tesiste kalmak için de 400 TL üzerinde bir meblağ ödemek gerekecek. Villa Varnali ve Petotos Town Hotel, 500-550 TL aralığında fiyat sunan otellerdendir. 650 TL civarı olan Madres Studios da Mykonos’un orta halli otel seçenekleri arasında bulunmaktadır.

Düşük Seviye: Mykonos’un bütçe dostu otellerine baktığımızda karşımıza çıkan seçeneklerden birisi Stelios View’dir. Dileyen konuklar 300 TL’nin altında bir fiyatlandırma ile bu otelde Mykonos tatilinin tadını çıkarabilir. Yine 8.3 puanı ile konuklardan iyi bir puan alan Vista Loca, gecelik fiyatı 300 TL’nin altında olan otellerden birisidir. Gecelik fiyatı 400 TL’nin biraz altında seyreden A Hotel Mykonos, Mykonos’taki ucuz otel seçenekleri arasında yer alan başka bir örnektir.

Genel anlamda otel fiyatları merkeze yakınlık ve uzaklık durumuna göre değişiklik göstermektedir. Eğlencenin doyasıya yaşandığı merkezi yerlerde fiyatlar biraz daha yukarılara tırmanabilmektedir. Bunun yanı sıra otellerin sunmuş olduğu hizmetler de fiyatlar üzerinde kesin etkiye sahiptir. Son olarak otel tercihlerinde erken rezervasyon ve kampanyaları takip eden konuklar için çok daha uygun fiyatlar oluşabilmektedir.

Eşsiz tatil cennetlerinden birisi olan Mykonos, her yıl milyonlarca turistin akın ettiği bir yerdir. Mykonos’ta eşsiz bir tatil deneyimi yaşamak isteyen çok sayıda insan, her yıl bu büyüleyici Yunan adasına gelip rüya dolu bir tatil geçirmektedir. Kozmopolit bir yapıya sahip olan Mykonos’ta özellikle turizm faaliyetlerinin yoğunlaştığı dönemlerde geniş bir insan yelpazesi oluşmaktadır. Her geçen yıl daha da gelişerek tatil cenneti unvanını sürdüren Mykonos’ta, birbirinden farklı talep ve bütçeye göre pek çok otel seçeneği bulunmaktadır. Fiyatların bir hayli pahalı olduğu Mykonos’ta nispeten daha uygun, bütçe dostu ucuz oteller de bulunmaktadır.

Mykonos’ta genel anlamda fiyat aralıklarına bakıldığında lüks otellerin 900-5.5000 TL, orta seviye otellerin 500-2.000 TL ve ucuz otellerin 150-600 TL bandında oynadığını görürüz. Mykonos’ta bulunan ucuz oteller, sunmuş oldukları hizmetler ile şaşırtıcı derecede etkili olabiliyor. Ayrıca tüm doğal güzellikleri ile Mykonos, her halükarda unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamanızı da temine ediyor.

Mykonos’ta genel olarak iki bölgede konaklama söz konusudur. Bu bölgeler Mykonos Town ve Plajlar Bölgesi’dir. Şehrin oldukça aktif olan eğlence hayatı daha çok merkezde yaşanırken, Plajlar Bölgesi daha sakindir. Ayrıca merkezin hareketliliğinden daha uzakta sakin bir yapıda bulunan bu kesimde fiyatlar da daha uygun olabilmektedir.

ucuz Mykonos otelleri

Mykonos’un en yoğun olduğu dönem Temmuz-Ağustos dönemidir. Yoğunluğun hayli arttığı bu dönemde fiyatlar da aynı doğrultuda artış göstermektedir. Dolayısıyla ucuz otel arayan tatilcilerin Mykonos gezilerini bu dönemde planlamamalarında fayda vardır. Mykonos tatilinde cep yakmayan uygun fiyatlı konaklama yerleri arayanlar için hosteller de iyi seçeneklerdir. Bu sayede merkezden çok fazla kopmadan ucuz tesisler bulunabilmiş olur. Öte yandan erken rezervasyon kampanyaları da ucuz oteller bulma hususunda büyük önem taşımaktadır. Şimdi Mykonos’ta bulunan başlıca ucuz otelleri inceleyelim.

Mykonos’ta konaklayabileceğiniz ucuz otellerden birisi Sofia Village adlı oteldir. Bu tesiste konaklama için 150-450 TL bandında bir ödeme yapmanız yeterli olacaktır. Tesisi Mykonos Town’a yalnızca 10 dakikalık yürüme mesafesinde olup manzaralı odaları, bahçesi ve havuzu ile de beklentileri karşılamaktadır. Bir diğer seçenek olan Manto Hotel, 200-400 TL aralığında bir fiyata sahiptir. Bu otel de ileri seviye lüks hizmet veren oteller ile karşılaştırıldığında geride kalsa da konumu ve fiyatı ile bu açığı kapatmaktadır. Mykonos’ta bulunan ucuz otellerden bir diğeri de Hotel Philippi’dir. 200-500 TL aralığındaki bu otelde Mykonos’ta unutulmaz bir tatil deneyimi geçirebilirsiniz.

Mykonos’ta ucuz konaklama tercihlerinden birisi de ev kiralamaktır. Özellikle çeşitli kampanyalar sunan sitelerden yapabileceğiniz rezervasyonlar ile çok uygun fiyatlara konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu sitelerde üyelik ile bonus TL de kazanabilirsiniz.

5 yıldızlı oteller konuklarına sundukları üst düzey hizmetler ile en lüks otellerdir. Tatil cenneti Mykonos'ta da çok güzel 5 yıldızlı oteller bulunuyor. Şimdi Mykonos'ta bulunan bazı 5 yıldızlı otelleri inceleyelim.

Sofistike Hotel Semeli

Megali Ammos Plajı'na 500 metre mesafede bulunan Sofistike Hotel Semeli, gayet şık bir şekilde dekore edilmiş kasaba, bahçe veya deniz manzarasına sahip bir tesistir. Otelde tatlı su dolu ısıtmalı havuzlarla birlikte şezlonglar ve spa alanı bulunuyor.

Semeli Hotel'de tüm odalar ve süitlerde düz ekran TV, oturma alanı, mermer banyo ve deniz manzarasına sahip Fransız kapılar bulunur. Ayrıca bazı konaklama birimlerinde açık veya kapalı spa küveti de yer almaktadır.

Otelde bulunan alakart restoranı Thioni, havuz kenarında açık büfe kahvaltı hizmeti vermektedir. Deniz veya bahçe manzarası olan veranda ile kapalı mekanda da tüm gün Yunan ve İtalyan mutfağının farklı lezzetleri yer alıyor.

Semeli Hotel'de yemek sonrası yediklerini eritmek isteyen konuklar için spor salonu da bulunuyor. Yine tesiste Türk hamamı ve spa merkezi sağlıklı ve huzurlu bir tatilin kapılarını açıyor.

Otel kent merkezine yürüme mesafesindedir. Böylece çok sayıda kafe, restoran ve bar bulunan Mykonos caddelerinde tur atabilirsiniz. Semeli Hotel'de tüm birimlerde Wi-Fi sisteminin yanı sıra ücretsiz otopark hizmeti de bulunmaktadır.

Mykonos en iyi oteller

Boheme Mykonos Town - Small Luxury Hotels of the World

Her an canlılığını koruyan Mykonos’un merkezine yalnızca 300 metre uzaklıkta bulunan otel, kesintisiz deniz manzarası sunan mobilyalı güneşlenme terası ile havuz hizmeti sunmaktadır.

Ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunan otelde havuz kenarında snack bar ile restoran hizmeti sunuluyor. Özellikle Ege Denizi manzaralı terasları ile Boheme otel eşsiz bir tatil mekanı. Otel odalarında gerekli olan şeyler tesis edilmiş. Ücretsiz banyo hizmetleri, mutfak malzemeleri ve daha fazlası Boheme otelde misafirlerin hizmetindedir.

Mykonos Havalimanı'na 2 km mesafede bulunan tesis, ünlü Psarrou Plajı'na ise 3,5 km mesafededir. Tesiste ücretsiz özel otopark hizmeti de vardır.

Myconian Kyma - Design Hotels

Adres: Vryssi, Mikonos, 84600, Yunanistan

Bu tesis ünlü Mykonos Tepesi’nin üzerinde bulunmaktadır. 5 yıldızlı konaklama birimleri arasında öne çıkan hizmetler sunan bu tesiste eşsiz bir manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Otel ünlü yel değirmenlerinin bulunduğu ve gece hayatının dibine kadar yaşandığı Mykonos merkezine 1 km uzaklıktadır. Çiftlerin çokça tercih ettiği otelin iki kişilik konaklama puanı 8,9’dur.

Mykonos Theoxenia Boutique Hotel, Bill & Coo Suites and Lounge -The Leading Hotels of the World ve Cavo Tagoo Mykonos Mykonos2taki diğer 5 yıldızlı otellerdir.

Tatil cenneti Mykonos şehrinde daha önce ziyarete gelmiş konuklar tarafından çokça beğenilen favori otelleri inceleyeceğiz. Konukların yapmış olduğu değerlendirmelerle 8-9+ puana layık görülen Mykonos otellerinden bazılarına bakalım.

Eternal Suites

Bir aile tarafından yönetilen Eternal Suites, Mykonos'ta en fazla beğeniler oteller arasında bulunmaktadır. Tüm birimlerden ücretsiz Wi-Fi sistemi kurulu olan otel oldukça şık ve modern dekorasyonu ile de dikkat çekici özelliktedir. Otelin süitleri Eski Liman ve Mykonos manzarasına sahip. Dingin, keyifli, huzur dolu bir tatil için etkileyici manzarası ile Eternal Suites konuklarını bekliyor.

Tesis süitlerinin tamamı kirişli tavanlı, balkonlu ve el yapımı yataklarla döşelidir. Ayrıca gizli aydınlatma sistemleri ile farklı dekoratif unsurlar da odaların ayrıcalıklı yanlarındandır. Yine her süitte ahşap dekorasyona sahip duşakabinli banyolar bulunuyor.

Mykonos lüks oteller

Ilio Maris

Mykonos eşsiz deniz manzarası ve göz alıcı yel değirmenleri ile tüm dikkatleri üzerine çeken tatil merkezlerinden biridir. Bu iki eşsiz manzaraya sahip olan Ilio Maris, Mykonos'un en fazla beğenilen otelleri arasındadır. Ücretsiz Wi-Fi erişimi ve TV imkanı bulunan otelden plajlara otobüs vasıtasıyla hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Tesis bünyesinde bulunan yüzme havuzu ile konuklar suyun tadını çıkarırken Ege Denizi'ne nazır gün batımını izleyebilir. Bunun yanı sıra havuz barda servis edilen kokteyller ile keyifli bir tatil ziyaretçileri karşılamaktadır. Otelde 24 saat boyunca resepsiyon hizmeti bulunur. Yine isteyen konuklar özel turlar ile araba ve bisiklet kiralayabilme imkanına sahiptir.

Konumu itibariyle de avantajlı olan Ilio Maris, taksi ve otobüs duraklarına yakındır. Otel merkeze ulaşım açısından avantajlı bir konumda olup Paradise, Paranga, Psarou ve Platis Yialos kumsallarına da kolayca ulaşım imkanına sahiptir.

Adres: Despotika, Mikonos.

Absolut Mykonos Suites & More

Adres: Sotiraki Mykonos, Mikonos, 84600, Yunanistan

Mykonos’ta bulunan ve konuklar tarafından en fazla beğenilen otellerden birisi Absolut Mykonos Suites & More otelidir. Nammos Mykonos’a 2,8 km uzaklıkta bulunan tesisin tüm alanlarında ücretsiz Wi-Fi erişimi vardır. Odalarda TV bulunan otelde 24 saat resepsiyon hizmeti verilir. Tesis meşhur Mykonos Yel Değirmenlerine 600 metre mesafededir. Tesiste hamam, sauna ve masaj hizmetleri de bulunmaktadır. En yakın havaalanı otelden 2 km uzaklıktadır. Tesisin 2 kişilik seyahat puanı 9,4’tür.

Aeolos Hotel, Mykonos Marina ve Chill Out Studio Mykonos’ta konuklar tarafından en fazla beğenilen diğer otellerdir.

Hotel Delphines

Kozmopolit bir yapıya sahip olan Mykonos’un merkez bölümü, konaklamak için çok iyi yerlerden birisidir. Merkezi konumda bulunan pek çok otel, Mykonos’un tadını tam anlamıyla çıkarmak için birebir. Bu otellerden birisi olan Hotel Delphines, merkezde yer alan Küçük Venedik'e yalnızca 300 metre mesafede bulunan güzel bir oteldir.

Hotel Delphins'in sade bir dizaynda dekore edilen odalarında düz ekran TV ile buzdolabı ve duşlu özel banyo bulunuyor.

Mykonos Havaalanı konumundan otele arabayla ulaşım 12 dakikadır.

Adres: Dimitriou Mavrogeni 6, Mikonos.

Manto Hotel

Mykonos’un tam merkezinde bulunan otellerden birisi de Manto Hotel'dir. Merkezi bir konumda olan otel ayrıca pek çok ünlü Mykonos plajına gitmek için kullanacağınız otobüs durağı otele 10 dakika yürüme uzaklığındadır.

Manto Hotel sade ve aydınlık şekilde dekore edilen odalara sahip. Oda içerisinde buzdolabı ve TV bulunuyor. Yine bütün odalarda ücretsiz Wi-Fi erişimi ile özel banyo bulunuyor. Manto Hotel'de ahşap zeminle uyumlu mobilyalar ve şık bir kahvaltı salonu vardır. Bu salonda günlük kahvaltı sunulmaktadır.

Adres: Evangelistrias 1, Plateia Manto, Mikonos.

Mykonos merkez otelleri

Villa Kampani

Mykonos’un merkezinde bulunan otellerden biri olan Villa Kampani, Küçük Venedik'e 400 metre mesafededir. Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunulan Villa Kampani'nin, Ege Denizi ile Mykonos manzarası vardır. Düz ekran TV, klima, yemek alanı, çamaşır makinesi ve özel banyo hizmetleri tesisin misafirlere sağladıkları arasındadır.

Konuklar Villa Kampani yakınlarında bulunan yüzme havuzunu kullanabilirler. Ayrıca otelde günlük olarak Amerikan kahvaltısı sunuluyor. Otel, meşhur Mykonos yel değirmenlerine 500 metre uzaklıktadır. Mykonos Havaalanı ise 2 km mesafede bulunuyor.

Mykonos Havaalanı'ndan otele ulaşım taksi ve havaalanı transferi ile 7 dakikadır.

Morfoula's Studios

Adres: Despotika, Mikonos, 84600, Yunanistan

Mykonos’un merkezinde bulunan tesislerden birisi olan bu otelde konaklayan misafirler, adanın gün boyu süren eğlencesinden uzak kalmamış olacaklar. Tesisin merkezi konumu yanı sıra ücretsiz Wi-Fi ve TV gibi hizmetler vardır. Tesis ayrıca pek çok restoran, kafe ve bara da oldukça yakındır. Tesis, rezervasyon sitelerinde yapılan genel değerlendirmeler doğrultusunda en fazla beğenilen bölgede bulunmaktadır. Çiftlerin yoğunlukla tercih ettiği otelin iki kişilik seyahat puanı 9,3 puandır.

Absolut Mykonos Suites & More, Poseidon Hotel Suites ve Vencia Boutique Hotel Mykonos’ta bulunan diğer merkezi otellerdir.

Harmony Boutique Hotel

Butik oteller etkileyici hizmetleri ile her zaman dikkat çeker. Tatil cenneti Mykonos'ta da göz alıcı özellikleri ile dikkat çeken butik oteller vardır. Harmony Boutique Hotel, Mykonos şehrindeki butik otellerden birisidir. Mykonos'ta eski limanın yanında bulunan bu otel, hem gece hayatının hem de alışverişin merkezi olan ideal bir konumdadır.

Otel şık konaklama birimleri ve eşsiz manzarası ile muhteşem bir tatil deneyimi sunmaktadır. Otelde ayrıca 150 metrekarelik tam donanımlı bir fitness merkezi ile saunalı spa merkezi bulunmaktadır.

Harmony Boutique Hotel'de Ege Denizi'nin harika manzarasını izleyebileceğiniz balkonlarda gün batımının muhteşemliğine şahit olacaksınız.

Otelde sabah saat 11:00'e kadar kahvaltı servisi vardır. Kahvaltı, bölgede yetiştirilen organik ürünler ile hazırlanır. Amerikan usulü ev kahvaltısı, tesiste güne leziz bir başlangıç yapmanızı sağlar. Otelde bulunan Amvrosia Restaurant da Yunan ve Akdeniz mutfağına ait lezzetlerin sunulduğu Mykonos tarzı restoranlardandır.

Otel, Mykonos merkezine yalnızca birkaç adımlık mesafededir. Bu yönüyle hayli avantajlı bir konuma sahiptir. Harmony Hotel çevresinde mağazalar ve liman dahil birçok taverna da görebileceğiniz yerler arasındadır. Kısacası güzel bir tatil için Harmony Hotel size her şeyi sunmaktadır.

Adres: Mykonos City, Mikonos (mesto)

Mykonos butik oteller

Boheme Mykonos Town - Small Luxury Hotels of the World

Mykonos şehrine 300 metre uzaklıkta bulunan Boheme, şehrin hareketli hayatının içinde bir konumdadır. Otelde ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunmaktadır. Ayrıca snack bar, restoran ve teras imkanı da bulunan otel klimalı odalara ve deniz mazarasına sahiptir.

Tesiste bulunan daireler Ege Denizi'ne nazır balkon ve terasları ile eşsiz manzara keyfini konuklara sunmaktadır.

Otelin tüm odalarında saç kurutma makinesi, TV ve banyo malzemeleri bulunur. Her sabah odada ya da terasta büfe kahvaltı servisi yapılmaktadır. Öğle ve akşam yemekleri ise restoranda yenebilmektedir. Yine çeşitli içkiler için konuklar havuz başında bulunan snack barda vakit geçirebilir.

Otel bünyesinde araba kiralama konusunda yardımcı olan ve bölge gezileri hakkında bilgi veren görevli personel bulunmaktadır. İsteyen konuklar için ücreti karşılığında havaalanı transfer hizmeti de yapılır.

Mykonos Havaalanı ile otel arasında 2 km vardır. Otel ile Havaalanı arası ulaşım 15 dakika sürmektedir. Meşhur Psarrou Plajı ise 3,5 km uzaklıktadır.

Adres: Main Street to Palaio Limani, Mikonos

Lithos by Spyros & Flora, Apollonion Palace, Apollon Boutique Hotel, Ermoupolis Mansion, Tinion Hotel ve Palladium Boutique Hotel otelleri Mykonos’ta bulunan bazı diğer butik otellerdir.

Saint John Hotel Villas & Spa

20.000 metrekarede kurulu olan Saint John Hotel Villas & Spa, özel plaj manzarası ve sonsuzluk havuzuna sahiptir. Spa küvetli odaların ötesinde otelde kaliteli yemekler ile ünlü barların bulunduğu şık bir ortama sahip olacaksınız. Tesiste bulunan odalar bahçe ya da deniz manzaralıdır. Ücretsiz Wi-Fi sistemi kurulu olan otelde odalarda TV, DVD oynatıcı ve çay-kahve makinesi gibi hizmetler tesis edilmiştir. Otelde 3 adet gurme restoran ve 2 adet bar bulunmaktadır. Bu mekanlar konuklara keyifli bir tatil imkanı sağlamak için tüm hızıyla çalışmaktadır. Otel içerisinde gündelik yemek yenebilecek yerlerin yanı sıra daha özel romantik akşamlar yaşanacak yerler de düşünülmüş. Balayı otellerinden mutlaka olması gereken bu tür imkanlar, Saint John Hotel Villas & Spa otelinde de mevcuttur.

Otelde dikkat çeken merkezlerden birisi de Afrodit Spa & Güzellik Merkezi'dir. Bu alanda 5 adet terapi odası bulunmaktadır. Yine tesis içerisinde konukların keyifli zamanlar yaşayacağı hamam, ısıtmalı kapalı havuzlar ve sauna gibi seçenekler vardır.

Otel Mykonos Havaalanı'na 4 km uzaklıktadır. Mykonos'un hareketli bölgesi Chora'ya da 4 km mesafede bulunan otelde ücretsiz özel otopark hizmeti vardır.

Adres: Agios Ioannis, Agios Ioannis.

Mykonos balayı otelleri

Mykonos Beach Hotel

Mykonos'ta en romantik tatillerin yaşanacağı balayı otellerinden birisi de Mykonos Beach Hotel'dir. Megali Ammos Plajı'nda bulunan bu otel özellikle çiftlerin uğrak mekanları arasındadır. Tesis Mykonos Havaalanı'na 15 dakikalık sürüş mesafesindedir. Tümü klimalı odaları ile Ege Denizi'nin eşsiz manzarasını sunan otelde ayrıca ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunmaktadır. Sade bir şekilde dizayn edilmiş odaların hepsinde TV ve buzdolabı bulunur.

Mykonos merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan otel, sabah kahvaltılarını şehrin canlılığının hakim olduğu merkezi yerlerde yapmanıza olanak sağlar. Yemek mekanlarının yanı sıra birçok eğlence mekanı da Mykonos’un tam ortasında sizleri karşılayacaktır.

Otobüs durağına da yakın olan otel, Mykonos’ta bulunan pek çok yere kolaylıkla ulaşabilmenizin teminatını verir. Mykonos Beach Hotel'de misafirleri 24 saat boyunca hizmet veren resepsiyon karşılayacaktır. Mykonos Beach Hotel'de istek üzerine araç kiralama ve havaalanı transferi hizmetleri vardır.

Adres: Agiou Ioannou Str., Mikonos

Petasos Beach Resort & Spa, Grand Beach, Mykonos Bay Hotel, Mykonos Grand Hotel & Resort,

Mykonian Mare Luxury Boutique Hotel ve Myconian Avaton Resort eşsiz Yunan adalarından Mykonos’ta romantik bir tatil planlayan çiftler için oldukça uygun diğer balayı otelleri arasında sayılabilir.

Mykonos Town Suites

Apart oteller butik işletmeciler tarafından villa ya da apartman tarzı binalar tesis edilerek oluşturulan konaklama yerleridir. Apart oteller özellikle ortak tatil yapan arkadaş grupları için iyi tercihlerdir. Mutfak işlerinin konuklar tarafından halledildiği otel türlerine de genel manada apart oteller denmektedir. Apart oteller lüks oteller seviyesinde hizmet sunamasalar da fiyat/fayda dengesi açısından avantajlı konaklama yerleridir. Yunanistan'ın tatil cenneti Mykonos da bu tür otellerin bulunabildiği bir tatil cennetidir.

Meşhur Mykonos Yel Değirmenleri'ne 300 metre uzaklıkta bulunan Mykonos Town Suites, mutfaklı konaklama birimleri ve ücretsiz Wi-Fi erişimi sunan bir tesistir. Sade bir dekorasyonu olan bütün stüdyo ve dairelerde ocak ve mini fırın bulunan mini mutfak bulunuyor. Tüm odalarda duşlu özel banyo da bulunmaktadır.

Mykonos Town Suites, araba kiralama hizmeti de sağlamaktadır.

Tesis Mykonos Havaalanı'na 2 km uzaklıktadır. Meşhur Küçük Venedik ise yalnızca 4 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Mykonos Havaalanı'ndan tesise arabayla ve havaalanı transferi ile 10 dakikada ulaşılabiliyor.

Mykonos apart oteller

Rania Apartments

Mykonos şehrindeki en meşhur apart otellerden birisi Rania Apartments'tir. 15 konforlu otel odası, daire ve stüdyodan oluşan Rania Apartments, Mykonos tatilini keyifli ve rahat geçirmek isteyen konuklar için uygun hizmetler sunuyor.

Yunanistan'ın tatil cenneti şehri Mykonos'un merkezinde bulunan Rania Apartments, ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunulan, güzel bir bahçede bulunan etkileyici Mikonos kentinin merkezinde yer alan Rania Apartments, geleneksel bir tarzda inşa edilmiştir. Ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunan konaklama birimleri sunmaktadır. Tesis, güzel bir bahçede yer almaktadır.

Otelin tüm odaları ahşap mobilyalar, klima, ferforje yataklar, TV ve DVD oynatıcılar ile dizayn edilmiştir. Ege Denizi manzarasına sahip mobilyalı veranda ve balkonlar da Rania Apartments'ta sahip olunacak ayrıcalıklar arasındadır.

Rania Apartments Studios & Suites, Manto Meydanı'na 200 metre uzaktır. Öte yandan yöresel peynirler, tütsülenmiş etler ile midyeler tadabileceğiniz birçok restorana yürüyerek 2 dakikada ulaşabilirsiniz. Tesis Psarou, Platis Gialos ve Ornos sahillerinin 3 km uzağındadır.

Adres: Leontiou Boni 2, Mikonos.

Niriides Luxury Homes

Adres: Elia, Elia Beach, 84600, Yunanistan

Tesis Elia’nın ünlü plajına 900 metre mesafede bulunmaktadır. Ege Denizi manzaralı stüdyolar ile villalardan meydana gelen tesisin odalarında düz ekran TV, mutfak ve banyo hizmetleri bulunmaktadır. Keyifli vakit geçirebileceğiniz bu konaklama mekanında havuz ve barbekü gibi olanaklardan da faydalanabilirsiniz.

Mykonos Chora Apartments, Mykonos Accommodation Center, Seethrough Mykonos ve Mykonos Waves Beach House & Suites Mykonos’ta bulunan diğer apart otellerden bazılarıdır.

Seyahatleri sırasında daha uygun fiyatlar karşılığında kalacak bir yer arayan gezginler için hosteller çok doğru tercihlerdir. Sunmuş olduğu hizmet kalitesi ile lüks otellerin gerisinde kalan hosteller, buna karşın talep ettiği düşük fiyatlar ile cazip konaklama tercihleri olmaktadır. Turizmin büyük oranda geliştiği pek çok şehirde, hostellerin varlığına sık sık rastlanır. Sırtına çantasını takıp tura çıkan gezginlerin favori mekanları olan hostelleri, birçok şehirde görebilmek mümkündür. Genellikle ortak mutfak, ortak banyo gibi kullanım alanları sunan ve çok kişilik ranzalı yatakhanelere sahip olan hosteller, bütçe dostu tesisler olması yönüyle çok sayıda gezginin uğrak yerleridir. Özellikle şehir merkezlerinde bulunan hosteller, şehrin kalbinde daha uygun fiyata konaklamak isteyenler için ekstra avantajlıdır. Her yıl giderek artan çok sayıda turistin ziyaret ettiği Mykonos, hostellerde uygun konaklamayı tercih eden konuklar için seçenekler sunuyor. Şimdi Mykonos’ta dikkat çeken bazı hostelleri yakından inceleyelim.

MyCocoon Hostel

Kozmopolit bir yapıya sahip olan Mykonos, gün boyunca aktif olan eğlence ve tatil merkezidir. Her yıl çok sayıda gezginin akın ettiği Mykonos'ta, en uygun fiyatlı konaklama biçimlerinden olan hostellere sık sık rastlanır. MyCocoon Hostel de Mykonos’un merkezinde bulunan hostellerden biridir. Eski Liman'a 300 metre mesafede bulunan otel deniz manzarası ve güneşlenme terasına sahiptir.

Bu tesiste hem özel hem de ortak banyo seçeneği bulunuyor. Yenilikçi yapıdaki banyo seçenekleri ile diğer hostellerden bir adım öne çıkan bu tesisin bazı odaları da teras ya da balkona açılmaktadır.

MyCocoon Hostel'in birkaç adım yakınında bar, restoran, mini market ve mağazalar bulunur.

Arkeoloji Müzesi'ne 100 metre mesafede bulunan otel, Mykonos Havaalanı'na ise 2 km uzaklıktadır. Tesisten Mykonos Havaalanı'na araba ya da transfer hizmeti ile 11 dakikada ulaşabilirsiniz.

Adres: Kaminaki, Mikonos

Mykonos hosteller

Fraskoula's Town

Mykonos’ta bulunan bir diğer hostel olan Fraskoula's Town, Agios Charalampos Plajı'na sadece 100 metre mesafededir. Ücretsiz Wi-Fi ve özel balkona açılan teras gibi özellikleri bulunan tesis, Mykonos'un meşhur bölgesi Küçük Venedik'e ise yalnızca 30 metre mesafededir.

Tüm oda ve stüdyolarda Mykonos manzarası vardır. Ayrıca odalarda düz ekran TV ve mini buzdolabı gibi seçenekler de bulunuyor.

Tesisten 1,5 km uzaklıktaki Mykonos Ulusal Havaalanı'na arabayla 8 dakikada ulaşabilirsiniz.

Adres: Windmills Little Venice, Mikonos

Adam Mikele - Rooms & Studios - Mykonos – Greece ve Paraga Beach Hostel, Mykonos’taki farklı hostellerdir.