Doğa ile İç İçe, Bohınj

Bled gölü, Slovenya’nın cazibe merkezi olsa da, Bohinj gölü de en az Bled gölü kadar etkileyici. Çok zor olsa da Bled gölünden ayrılıp bu kez daha bakir olan Bohinj gölüne doğru ilerliyoruz. Yolda giderken bir çok Camping tesisi görüyoruz. Bohinj gölüne en fazla turist İtalya’dan geliyormuş. Hem yaz hem de kış sporlarına olanak sağlayan bir bölge.

Bohinj gölünün çevresi Bled’den biraz daha geniş. Bohinj gölünün çevresi 12 km. Burası daha az turistik ama daha çeşitli doğa sporuna olanak tanıyan bir göl. Bohinj gölü etrafında Julian Alpleri yükseliyor ve bu manzara gerçekten izlemeye değer.

Yine bu bölgede yer alan Triglav Milli parkı da görülmeye değer. Hatta burada vaktiniz olursa mutlaka bisiklet, trekking, tırmanma, kayak, yelken, kano, kanyoning, paragliding gibi pek çok spor alternatifinden size uyan birini deneyin.

Bu dağlarda yaz aylarında trekking, kış aylarında ise kayak ya da snowboard yapılıyor. Bu bölgede çok çok lüks olmayan doğa ile iç içe konaklama alternatifleri var.

Bu göl üzerinde yine sessizlik hakim. Etrafa tek yayılan ses ördeklerin vaklamaları ve kuşların ötüşleri. Burası gerçekten insana huzur veren bir yer. Bohinj geziniz sırasında konaklayabileceğiniz Apartment Tijana ve Apartment Andolsek gibi çok tercih edilen oteller mevcut. 

TUĞÇE YILMAZ

Yazar Hakkında

TUĞÇE YILMAZ

 Yaklaşık 15 sene Medya satın alma ve Planlama sektöründe çok uluslu şirketler ile çalıştıktan sonra kendi tutkusu olan gezi ve seyahate yönelerek Gezimanya.com’u kurmuştur.1997 - 1999 İstanbul Üni