Google+

Arama formu

İNGİLTERE'DE BİR HUZUR KASABASI: STAMFORD

Bu yazı Gezimanya üyesi mzekigunay tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

The Sunday Times’in Britanya’da "Yaşamak İçin En İyi Yer" listesine giren Stamford, İngiltere'nin  Lincolnshire kontluğuna bağlı yerleşkelerden biri.

Stamford
Günün stresi yemyesil parklarda atiliyor

İyi bir şekilde korunarak günümüzde halen kullanılan 17. ve 18. yüzyıldan kalma taş binaları, Ortaçağ kiliseleri ve içinden geçen Welland Nehri ile doğal ve tarihi güzellikleri bir arada bulunduran 21 bin nüfuslu Stamford’un yaşanası bir yer seçilmesinde refahı, düşük suç oranı, mimarisi ve yüksek eğitim düzeyi gibi kriterler etkili olmuş.

Stamford-1
Stamford 21 bin nüfusa sahip

Organik ve el yapımı ürünlerin satıldığı şirin dükkanları, kafeleri, pubları ve alışveriş ortamı ile bir şehrin canlılığını hissettiren Stamford; sadece birkaç 100 adım yürüyerek nehir kıyısında farklı türlerde kuşları, yeşil alanları ve temiz havasıyla da insanı şehrin içinden dışına taşıyor sanki.

Stamford şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri meadow view, St. Mary's Place B&B Stamford, The Poached Egg. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Stamford House, The Keys - Stamford, Kilthorpe Grange Guest House gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz 7 Scotgate, 7a Scotgate, Stamford House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Stamford aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Stamford-2
Stamford'da doğal ve tarihi güzellikler bir arada

Etiketler


mzekigunay kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

mzekigunay

Fotomuhabir, gezer, çizer, okur.