Kamboçya'nın Popüler Merkezi: Koh Rong Adası

Koh Rong AdasıKamboçya‘nın en popüler tatil ve eğlence merkezi. Gizli koyları ve el değmemiş plajları, doğanın içine serpiştirilmiş bungalov evleri, partileri, ahşap restoran ve barlarıyla huzur ve eğlencenin müthiş dengesi. Yollar sadece patika ve kumsal. Adada araba, motor yok. Ulaşım, uzak yerler için ise genellikle deniz üzerinden sağlanıyor.

Bu adanın en güzel yanlarından birisi gerçek bir tropikal ada deneyimi yaşatması. Koh Rong Adası'nda yapılacak bir çok şey var. Turkuaz rengi denizinde yüzebilir, kumsalda akşama kadar keyif yapabilirsiniz. Dilerseniz akvaryum gibi olan denizinde dalış yapabilir, dilerseniz ormanın içine kurulmuş dev zip-line parkurunda adrenalin yaşayabilirsiniz. Neredeyse her gün yapılan adanın çılgın partilerine katılabilirsiniz. Bir gününüzü ayırarak adada yaşayan yerlileri ziyaret edebilir, çocuklarla oyunlar oynayabilirsiniz. Ayrıca her gün düzenlenen bot turlarına katılabilir, balık tutup gün batımını denizde izleyebilirsiniz. Koh Rong Adası'nın hemen karşı tarafında bulunan Koh Rong Samloem Adası'nı keşfedebilirsiniz.

Koh Rong Adası Tayland’ın ünlü adalarına rakip bir ada. İki ay kaldım bu adadaBir kere geldiğinizde siz de o büyülü atmosfere kapılıp bir daha ayrılmak istemeyeceksiniz. Eğer yakın zamanda balayı planınız var ise yine bu ada doğru bir tercih olacaktır. Gözlerden uzak palmiye ağaçların içinde ve turkuaz denizin hemen kenarında tutacağınız bir bungalovda, dalga sesleriyle uyandığınız bir sabah hayal edin!

Koh Rong Adası Gezilecek Yerler

4K Beach Adanın iskele kısmını arkanıza alırsanız, sağ tarafa doğru yürüdüğünüzde bir kilometre uzaklıktaki karşınıza çıkan en büyük plaj, 4K Beach. Yaklaşık iki kilometre uzunluğunda beyaz kumları olan, tamamen doğal ve el değmemiş bir yer. Sadece bir tane işletme var.

Long Beach
Adanın en büyük sahili yaklaşık 10 km uzunluğunda sonsuz bir plaj. Bu adanın en güzel sahili diye anıyorlardı fakat yavaş yavaş marinalar kurulmasıyla ıssız plajın büyüsünü kaybetmeye başladığıda bir gerçek. Kimselerin olmadığı bu plajın ortalarında birilerinin sizi görmesi hala imkansız. Yalnız takılmak isteyen çiftler için güzel bir tercih olacağını düşünüyorum.

Secret Beach

Monkey Beach

Dalış Merkezi
Adanın en popüler aktivitelerinden birisi de dalış. Burada gördüğüm sualtı dünyasını başka yerde görmedim. Genellikle Koh Rong adasının karşı tarafında bulunan Koh Kok adasının efrafında yapılıyor dalışlar. Sırf bunun için bile bu adaya gelinir. Dalış yapmak isterseniz Coco’nun hemen karşısında bulunan Dive Center’dan bu hizmeti satın alabilirsiniz.

Günübirlik Ada Turu
Adanın etrafında bulunan küçük küçük bir kaç tane daha ada bulunuyor. Bu adaların etrafında mavi bir yolculuğa çıkartan turlar ile aynı zamanda şnorkel dalışları yapabiliyorsunuz. Gün boyu sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği ve meyve ikramları ile çevre adalardaki köyleri ziyaret edip gerçek bir Kamboçya deneyemi yaşayabilirsiniz.
Fiyatı: 20 dolar(2016)

Zip Line Parkuru
Zip Line Parkuru için oldukça eğlenceli bir o kadar da heyecan verici olan bir oyun parkı diyebilirim. Ormanın içersine kurulmuş birbirinden farklı parkurlardan oluşuyor. Kimisinde ipin üstünde yürüyerek geçiyorsun, kimisinde ipten kayarak karşı tarafa geçiyorsun. Finalde ise 120 metre uzunluğunda Koh Rong Sdası manzaralı bir zip line parkuru bekliyor. Yaklaşık 2 saat sürüyor. Tüm bunları yaparken çift güvenlik halatı ile her zaman güvendesin.Fiyatı : 25 Dolar

Kah Rong Adası partileri, mekan önerileri ve Kamboçya vizesiyle ilgili bilgiler için buradan buyurun.