Kocaeli'ni Daha Çok Sevmeniz İçin Gidebileceğiniz Yerler

Merhaba, Kocaeli’ni daha çok sevmeniz için gidebileceğiniz yerler listesine HOŞ GELDİNİZZ!

Bu listeye ilk olarak sahil tarafından hepimizin bildiği ve bilmeyenlerin de şuan öğreneceği yerden başlıyorum. Hazırsanız başlayalım.

1- Seka Park

Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projelerinden biri olan eski SEKA Kâğıt Fabrikası arazisindedir. Dünyanın en büyük kent parklarından biri olduğunu biliyor muydunuz? Doğrusunu isterseniz bende demin önce öğrendim. Boylu boyunca uzanan deniz kenarında yürüyebileceğiniz ve ışıklandırmalarıyla gerçekten güzel bir yer. Koşarak da spor yapabilirsiniz tabii, sadece koşmak istemeyen fit insanlar için, spor yapabileceğiniz aletlerin olduğu alanları ve basket sahalarını unutmamalıyım. 2 adet basket sahası şuanda mevcut ama Seka Park’ın yoğunluğuna göre onlar için sıra beklemeniz gerekebilir. Ben Seka Park’ın gece görüntüsünü daha çok seviyorum ama gerçekten gündüz de görülmeye değer bir manzarası var. Küçük çocukların eğlenmesi için eğlence alanı ve parklar da var yani, zıp zıpların olduğu bir yer bile var. Aşağıya şuralara bir yere Seka Park’ın gece görüntüsü bırakıyorum. Görmek için tek yapmanız gereken tramvaya binip Seka Park durağında inmek. Peki tramvay kullanmak istemiyorsanız? O zaman da otobüse binip Orduevi’nde inebilirsiniz. Birazcık yürümeniz gerekebilir (Tabii biraz mevzusu kişiden kişiye tartışılabilir, benim için 10 dakika “biraz” anlamına geliyor). Yazıma Seka Park’ta kendi çektiğim resimleri ekliyorum.

1

2- Gölcük Siyretiye

Doğa yürüyüşü yapmak için çok güzel bir yer. Şelaleyi bile görmeye değer bir yerdi ama doğa yürüyüşü yaptığınızda şelaleye inmek biraz zorlayabilir sizi, bu yüzden arkadaşlarımızın yardımına ihtiyaç duyabiliriz. Şelaleye ulaştığınızda mutlaka rahatlamak için ayaklarınızı suya koymayı unutmayın ama paçanızı iyi sıyırın benim gibi ilk adımı attığınızda dizinize kadar ıslanmayın. Ben susayım ve çektiğim resimler konuşsun diyorum ve aşağıya burada çektiğim resimleri bırakıyorum.

2

3

4

3- Erikli Tepe Tabiat Parkı

“Seri köz getir”ciler için harika bir mangal yapma yeri Erikli Tepe Tabiat Parkı. Giriş ücreti kişi başı 2,5 TL olan Tabiat Parkı’na maalesef otobüsle ulaşmak mümkün değil. Kendi arabanızla ulaşmanız gerekiyor. Suyun tadı da çok güzel, giderseniz denemeyi ihmal etmeyin. Fazla kişinin keşfetmediği bu yeri keşfedip doğal güzelliğin içinde piknik yapabilirsiniz. Piknik yapabilmeniz için masalar ve oturacağınız yerlerin bulunduğu Erikli Tepe Tabiat Parkı’na, bir gün uğrayıp piknik yapmanızı öneririm. Liste tabii ki de uzatılabilir lakin gezebildiğim yerleri yazacak bir yazı koymayı istediğim için yazıma burada noktayı koyuyorum diğer yazılarımda görüşmek dileğiyle. Kendi çektiğim Erikli Tepe Tabiat Parkı için olan resimleri aşağıya ekliyorum. Resimlerde daha çok doğayı çekmeye çalıştım, maalesef o yüzden oturma alanlarını göremeyeceksiniz. Buradan staj arkadaşlarıma da yeni yerleri görmemi sağladıkları için teşekkür ediyorum. Her anınızın musmutlu geçmesi dileğiyle. Yazımı burada bitiriyorum. Diğer yazılarımda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın…

5

6

7

8