Vardığım noktalardan en sevdiğim Cape May! Amerika’nın New Jersey tarafını ziyaret etmiş olan herkesin uğramasını tavsiye ederim. Fotoğraf çekmeyi, gezmeyi sevenler için harika bir yer Cape May. Sahili, ünlü deniz feneri, rengarenk, görkemli ve aynı zamanda da şirin olan evleriyle kendinizi bu sahil kasabasında "huzurlu" hissediyorsunuz. Evet kelimenin tam anlamıyla huzurlu… Özellikle yalnızlığı seven, gezdiği yerleri kendine arkadaş edinmiş olanlar için kesinlikle gidilmesi gereken bir yer.

New Jersey'nin en güzel sahil kasabalarından biri Cape May

New Jersey’nin sahil kasabaları meşhurdur; Atlantic City, Ocean City, Cape May gibi yerler sizi Amerika’nın bu pek gezilecek bir yeri olmayan olan eyaletinde mutluluğa ve huzura erdirir. Dünyanın en göz alıcı, en muhteşem, en ünlü yerlerinden biri sayılan New York’ta 4 ay yaşamış biri olarak şunu diyebilirim ki Cape May’de kafa dinledim! Gürültüden, kalabalıktan uzak bu şirin sahil kasabası tam hayallerimdeki gibiydi.

Gezimize öncelikle Cape May Lighthouse‘a gitmekle başladık.

Fotoğraf çekmek için muazzam bir yer olan Lighthouse’a çıkarken yaklaşık her katta bu yeri anlatan tarihi yazılar ve fotoğraflarla karşılaşıyoruz ve 199 adımda Lighthouse’un tepesinde, gökyüzünün içindesiniz! Manzara harika!

Göl, deniz,sahil, kuşlar, ağaçlar, evler o yükseklikten o kadar güzel gözüküyor ki iyi ki 199 adımlık yorgunluğa katlanmışım diyorsunuz. Hele de akşam güneşin batmasına yakın orada olursanız, muhteşem bir gün batımıyla iç içesiniz.

Lighthouse'tan indikten sonra Cape May’in sahiline doğru yola çıkıyoruz. Deniz, plaj, kum harika!

Sahilde üzerinde “Cape May” yazan çok şirin bir kayık mevcut. İnsanlar içine girip fotoğraf çekiliyor. Plajın ardından sahil kasabamızı turlamaya devam ediyoruz ve karşımıza “Cape May Miniature Golf” çıkıyor. İçerisi tam çocuklara göre. Lezzetli dondurması, minyatür golf sahası, küçük şelalesi ile şirin bir yer. Cape May’de hem çocuklar hem de yetişkinler için bunun gibi playhouselar fazlasıyla mevcut.

Sahilde yürürken karşımıza “Tanır’s Shy Pelican” diye bir butik çıkıyor. Tabelasında mekanın isminin altında da  “İstanbul” yazıyor! Ne şans ki sahibi Türk! Kıyafetler de ilgi çekici. Buraya da yolunuz düşerse uğramanızı tavsiye ederim.

Cape May’in en etkileyici şeylerinden biri de evleri… O rengarenk şirin evler eminim ki bütün kadınların hayalindeki evlerdir. Kimisi fazlasıyla görkemli, kimisi şirin ve küçücük rengarenk evler… Sanki çizgi filmdesiniz!

Son olarak, Cape May’e gelip kalmak için bir otel önerisi, “Marquis de Lafayette Hotel". Konaklaması, lezzetli yemekleri ve deniz manzarasıyla gezginler için harika bir yer.

Cape May'de gün batımı...

Her sahil kasabasında olduğu gibi Cape May de yazın güzel… Özellikle havalar çok ısınmadan Mayıs-Haziran aylarında burayı gezmenizi tavsiye ederim. Yalnızlığınızın Cape May ile arkadaş olacağından ve buradan mutlu ayrılacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yazı ve Fotoğraflar: Cemre Nur Meleke

#Makedonyadan yazılar alanında göster
Kapalı