Gezimanya Davetlileri Kidzanıa'da Bir Günlüğüne Çocuk Oldu!

KidZania Çocuk Cumhuriyeti’ni ziyaret eden aralarında blogger ve yazarların yer aldığı 100’e yakın Gezimanya davetlisi, bir günlüğüne de olsa çocukluklarına geri döndü.

Geçtiğimiz günlerde birinci yaşını kutlayan KidZania, bu defa büyükleri ağırladı. 90’dan fazla meslek birimini 4-14 yaş arasındaki çocuklara deneyimleme fırsatı sunan KidZania’da 100'e yakın Gezimanya davetlisi; itfaiyeci, pizzacı, gizli ajan, diş hekimi gibi birbirinden farklı meslek birimini deneyimleme şansı yakaladı. Çocukluk hayallerindeki mesleklerle buluşan Gezimanya davetlilerinin, yalnızca KidZania parkları içinde geçerli olan para biri olan KidZos’ları kazanmak için gösterdikleri heyecan neşeli görüntülere sahne oldu. Günlük hayatın stresini bir günlüğüne de olsa üzerlerinden atma şansı yakalayan yetişkinler hep birlikte çocuk olmanın keyfini gönüllerince çıkardı.

Kimi Havacılık okuluna gitti ve pilot oldu, kimi podyumda boy gösterdi, kimi inşaatta tuğla ördü.

Gezimanya davetlileri arasında en fazla talep gören meslekler arasında gizli ajan ve pilot olması dikkat çekti.

Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti KidZania 
www.kidZania.com.tr
KidZania, İstanbul, Anadolu Yakası’nın yeni cazibe merkezi olan Akasya Acıbadem’de hizmete girdi. Teknolojiye bağlı olarak değişen yaşam şartlarının yeni kuşaklar üzerindeki etkisiyle özellikle son 10 yılda ivme kazanan, eğitim ve eğlenceyi bir arada sunduğu konsepti (edutainment) ile çocuk eğlence sektörünün yıldızı KidZania, ilk olarak 1999’da Mexico City’de kuruldu. Meksikalı girişimci Mr. Xavier Lopez Ancona tarafından kurulan KidZania, bugün (İstanbul dahil) dünyada 15 ülke ve 18 şehirde faaliyet gösteriyor.

KidZania çocukların boyutlarına göre uyarlanmış bir çocuk cumhuriyeti olarak tanımlanıyor. Gerçek dünyada var olan binalar, caddeler ve araçların yanı sıra yine gerçek dünyadaki işletmeler, mağazalar, üretim fabrikaları, restoranlar, sağlık, güvenlik ve kamu hizmetlerinin bire bir kopyalarının yer aldığı KidZania’da çocuklar meslekleri bizzat deneyerek öğreniyorlar.
 
Gezimanya.com: Gezmedik Yer Bırakma
www.gezimanya.com
Gezimanya.com gezmeyi ve keşfetmeyi sevenleri bir araya getiren bir seyahat platformudur. Türkiye’nin en zengin Türkçe gezi içeriğine sahip olan web sitesi aynı zamanda TÜRSAB’a bağlı A grubu bir seyahat acentesidir.

Amacı; gezginleri bir araya getirmek, seyahat etmek isteyenlere güçlü, güvenilir ve zengin içerik ulaştırmak olan sitenin aylık trafiği yaklaşık 2,5 milyon civarındadır. Sosyal medyada da hızla büyüyen platform, eğlenceli projeleri ile de gezmeyi sevenlere farklı fırsatlar sunuyor.

Etiketler

TUĞÇE YILMAZ

Yazar Hakkında

TUĞÇE YILMAZ

 Yaklaşık 15 sene Medya satın alma ve Planlama sektöründe çok uluslu şirketler ile çalıştıktan sonra kendi tutkusu olan gezi ve seyahate yönelerek Gezimanya.com’u kurmuştur.1997 - 1999 İstanbul Üni