Hayatını Kurtaran Adamı Görmek İçin Her Yıl 8.000 Km Yüzen Penguen Dindim

Son günlerde vefa ve sevgi, adı Dindim olan bir penguenin hikayesinde tekrar anlam kazanıyor. Dindim 2011 yılından itibaren her yıl hayatını kurtaran arkadaşını görmek için binlerce kilometre yüzerek soluğu Brezilya kumsallarında alıyor.

Hikaye aynı zamanda balıkçılık da yapan 71 yaşındaki emekli duvar ustası Joao Pereira de Souza’nın Dindim’i petrole bulanmış olarak bulması ve onu kurtarıp temizleyerek ölümden uzaklaştırmasıyla başlıyor.
Dindim tedavi edilip sağlıklı hale geldiğinde Joao onu sulara geri salmak istiyor fakat Dindim’i göndermek biraz zor oluyor çünkü güzel penguen Joao’dan ayrılmak istemiyor. Fakat doğal yaşama ait hayvanları beslemenin yasak olduğu Brezilya kanunları gereğince bir şekilde Dindim ikna edilip sulara salınıyor.

Güzel olaylar ve vefa duygusu buradan itibaren başlıyor çünkü penguen bir sene sonra Joao’yı ziyarete geri geliyor ve bu günümüze kadar geleneksel bir kıvamda devam ediyor.

Joao verdiği röportajda Dindim’in kendisini sevdiğini ve başka kimseler ona dokunmak isterse tepki gösterdiğini söylüyor. Onu balıklarla besleyen Joao aslında bir aile gibi olduklarını da ekliyor.

Daha fazlası için: http://www.boredpanda.com/man-saves-penguin-returns-swims-5000-miles/

Etiketler