Google+

Arama formu

HAYATINI KURTARAN ADAMI GÖRMEK İÇİN HER YIL 8.000 KM YÜZEN PENGUEN DİNDİM

Bu yazı Gezimanya üyesi EBRU ÖZER tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Son günlerde vefa ve sevgi, adı Dindim olan bir penguenin hikayesinde tekrar anlam kazanıyor. Dindim 2011 yılından itibaren her yıl hayatını kurtaran arkadaşını görmek için binlerce kilometre yüzerek soluğu Brezilya kumsallarında alıyor.

HAYATINI KURTARAN ADAMI GÖRMEK İÇİN HER YIL 8.000 KM YÜZEN PENGUEN DİNDİM

Hikaye aynı zamanda balıkçılık da yapan 71 yaşındaki emekli duvar ustası Joao Pereira de Souza’nın Dindim’i petrole bulanmış olarak bulması ve onu kurtarıp temizleyerek ölümden uzaklaştırmasıyla başlıyor.
Dindim tedavi edilip sağlıklı hale geldiğinde Joao onu sulara geri salmak istiyor fakat Dindim’i göndermek biraz zor oluyor çünkü güzel penguen Joao’dan ayrılmak istemiyor. Fakat doğal yaşama ait hayvanları beslemenin yasak olduğu Brezilya kanunları gereğince bir şekilde Dindim ikna edilip sulara salınıyor.

HAYATINI KURTARAN ADAMI GÖRMEK İÇİN HER YIL 8.000 KM YÜZEN PENGUEN DİNDİM-1

HAYATINI KURTARAN ADAMI GÖRMEK İÇİN HER YIL 8.000 KM YÜZEN PENGUEN DİNDİM-2

Güzel olaylar ve vefa duygusu buradan itibaren başlıyor çünkü penguen bir sene sonra Joao’yı ziyarete geri geliyor ve bu günümüze kadar geleneksel bir kıvamda devam ediyor.

HAYATINI KURTARAN ADAMI GÖRMEK İÇİN HER YIL 8.000 KM YÜZEN PENGUEN DİNDİM-3

HAYATINI KURTARAN ADAMI GÖRMEK İÇİN HER YIL 8.000 KM YÜZEN PENGUEN DİNDİM-4

Joao verdiği röportajda Dindim’in kendisini sevdiğini ve başka kimseler ona dokunmak isterse tepki gösterdiğini söylüyor. Onu balıklarla besleyen Joao aslında bir aile gibi olduklarını da ekliyor.

Daha fazlası için: http://www.boredpanda.com/man-saves-penguin-returns-swims-5000-miles/