Madrid'de Yapılabilecek Ücretsiz Aktiviteler

Palacio de Cibeles’i Ziyaret Gotik tarzdaki bu bina bir zamanlar Madrid’de ana postaneydi. 2007 yılından bu yana da belediye binası olarak hizmet veriyor. Düzenlenen ücretsiz sanat galerileri ve etkinlikler güzel fotoğraflar elde etmenizi sağlıyor. 

Cafe Jazz Populart’ta Canlı Müzik Dinlemek Cafe Jazz Populart, birçok tarzda sanatçıyı ağırlıyor ve birçok gösterisi de ücretsiz. Bu ücretsiz gösterileri web sitesindeki takvimden takip edebilirsiniz. 

1

The Gourmet Experience’nin Çarpıcı Manzarasının Tadını Çıkarın 9 katlı El Corte Ingles alışveriş kompleksinin en üst katında, Madrid’in en güzel manzaralarından birine sahiptir. Panoramik Kraliyet Sarayı ve Almudena Katedrali manzarasının yanı sıra kalabalık trafiği de kuşbakışı izleyebilirsiniz. Daha sonra lezzetli şarküteri ürünlerini tadarak yemek salonunda dolaşabilirsiniz. 

Madrid’in Mısır Tapınağı’nı Keşif Rahatlamak ve güneşin batışını izlemek için Madrid’in en iyi yerlerinden biridir. Kraliyet Sarayı ve Casa de Campo manzaralı tapınağın çevresi yerliler tarafından piknik yapmak için de popüler bir mekandır. Tapınak, bazı saatlerde gruplar tarafından keşfedilmesi için ücretsizdir. 

2

Reina Sofia'da Modern Sanatlar'ı Takdir Etmek Reina Sofia'da, 20. yüzyıl koleksiyonları da dahil olmak üzere belli zamanlarda üctersiz olarak Madrid'deki ücretsiz müzelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Cumartesi günleri ücretiz olan müze, Salı günleri ise kapalıdır. 

San Miguel’i Ziyaret 1916 yılında açılmış ve 2009 yılında yapılan kapsamlı bir yenileme ile inanılmaz popülerleşmiştir. Burada sebzeden çikolataya kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Madrid Rio’da Nehir Kenarında Bir Yürüyüşün Keyfini Çıkarmak Patenciler ve bisikletçiler için yeniden düzenlenmiş nehir kenarında siz de keyifli anlar yaşayacaksınız. Sanatsal köprüleri ve manzarası bol parklar yürüyüş için güzel bir fırsat sunuyor.

3

Parque del Retiro’da Yerlilerle Sakinlemek Yerliler dinlenme amaçlı veya ücretsiz sergi alanlarını gezmek için bu 350 dönümlük alana yıllardır akın ediyor. Bu alanda botlar ve bolca kafelerde bulunuyor. 

El Rastro’nun Keyfine Dalmak Pazar günleri kurulan bu pazar, İspanya’nın en büyük pazarlarından biridir. Burada sayısız aksesuar, ev eşyası ve birçok yerel öğeyi bulabilirsiniz. 

Gran Via Boyunca Harika Mimarileri Seyretmek Madrid’in merkezinde Grand Via boyunca bir yürüyüş son derece eğlenceli olacaktır. İşlek cadde mağazaları, restoran ve kafeleri ile insan uğultusunun yanı sıra fazlaca tarihi tiyatro ve sinema da vardır. Muhteşem mimariler, muhteşem fotoğraflar çekme fırsatı da sunuyor.