Malta'nın Lezzetli Şarabı: Brut Rose 101

Yerel şarap üreticisi Marsovin, Malta şarapçılık tarihindeki ilk MéthodeTraditionelle Brut Rosé köpüklü şarabını üretti.

Özel üretim şaraba, şaraphanenin ilk kurulmasından bu yana geçen yılların sayısını temsil eden 101 Brut Rosé adı verildi.

1

Bu şarap, üretildiği şaraphanenin Ġellewa üzüm çeşidinin kullanımını optimize etme geleneği üzerine inşa edilmiş, Malta'nın yerli üzüm çeşidi Ġellewża ve seçilmiş Chardonnay üzümlerinin bir karışımından üretilmiştir.

Marsovin CEO'su Jeremy Cassar“ Bir Malta şarap üreticisi olarak, özellikle Malta şarapçılık tarihinde bir ilk olduğu için elde edilen sonuçtan gurur duyuyoruz. Aslında sonuçtan çok gurur duyduğumuz için, şarabı özel üretim bir şarap olarak etiketlemeye karar verdik”dedi.

101 Brut Rosé, Champagne, Cava, Franciacorta ve Trentino gibi Avrupa'nın diğer bölgelerinde kullanılan geleneksel köpüklü roze şarap yapım yöntemi kullanılarak yapılıyor. Üzüm suyunun ilk fermantasyonundan sonra, montaj olarak bilinen bir işlem gerçekleştiriliyor. Bu, ikincil fermantasyona girmeden ve şişede daha fazla yaşlanmadan önce şaraba istenen aromaları ve karakterini veren bir havuz oluşturmak için farklı baz şarapların dikkatlice karıştırılmasını gerektirir.

2

Méthode Traditionelle, bozulmadan önce şişedeki maya tortuları üzerinde en az 12 ay şarabın olgunlaşmasını gerektiren titiz ve yoğun bir süreçtir.